Од каде купувате најчесто и која ви е омилена марка?

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Обожавам да арчам пари на алишта, ама искрено во Скопје секогаш жалам кога морам да купувам. Прескапо е, бе! Попустите ми се неверодостојни, квалитетот слаб. За среќа, имам можност да шеткам и речиси целата гардероба ми е од H&M. Знам дека штом сум го купила таму, ќе ми стои „ко саливено“, знам дека квалитетот е супер и башка ненормално ми се допаѓаат моделите. А за цените ич муабет не правам. Џабе!!! И единствената корист од мојот најдраг македонски пасош е тоа што кога купува некој што не е од земја членка на ЕУ, на аеродром му враќаат пари за такса. Јупиииииии:je: Дупли ќар :).
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Иако сум од Струмица, најмногу купувам од Скопје, поточно од бутикот Пирамида во Скопје, најмногу ми се допаѓа таму што има :) уште само убави патики да се продаваат и ќе биде совршено :)
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
0
Jas sakam da kupuvam od tamu
kade sto se osekjam ubavo
kade sto me pocituvaat kako covek
a ne smo kako musterija i
kade ke se uveram deka mi
odgovara kvalitetot i cenata.
Dobiv nekoi idei vo momentov?
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Pa nemam specificni marki ama, poslednite farmerki mi se od diesel deka najubavo mi lezat, bluzonot so si go kupiv mi e od levis, patikite od lacoste, a kaisot od beneton... Od se po nesto
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
54
Поени од реакции
1
Па вака не сум зависник од брендови и си имам едно матично бутиче се наоѓа во ТЦ Бисер приземје во пролазот кај новата продавница на ВИП и се вика Идентити.
Таму сум редовен задоволен сум од квалитетот на робата, цената е одлична а башка сега имаат и попуст.
Продавачките се многу фини ми помагаат во изборот и ми се допаѓа тоа што не се нападни нешто ако не ми стои не ми стои и не те убедуваат во спротивното, а пошто сум редовен добив и картичка со 10% стален попуст. Ми се допаѓа тој принцип на работа и немам намера да ги мењам а згора на тоа и им го оставив бројот и ми јавуваат секогаш кога имаат нова роба.
Bev vo butikot i zadovolen sum od kompletniot tretman a na iskacanje dobiv i kafe. Fala...
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Pa nemam nekoja odredena marka za nosenje ednostavno pred da kupuvam ke prosetam i sto i da mi se dopadne od bilo kade go zimam..
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Каква марка обожавате?

Значи ме интересире каква марка на облека,патки,блузи,маици се останато сакате да носите, значи што марка би обожавале најмногу.

Јас лично Најк и Адидас најмногу ги ценам и најмногу ги носам.
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
440
Поени од реакции
93
патики иам моменатално Jordan и Nike..а блузи,маици и такви глупости њо како ке ми дое под рака Quiksilver,Big Daddy,Sean John,Ecko,Billabong,Jordan,And1... :drk:
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Topkapi fashion group ........... најбољли се ..... :pos2::pos2::pos2:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Reebok ми се најценети и Springfield.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
532
Поени од реакции
614
swatch за часовници, а Puma и Converse за патики
 
П

Паган-др

Гостин
За патики Меднес (све што спаѓа под нив) и Адидас, за фармерки и пантолони тера нова, спрингфилд, Колинс и Сикс-Икс Пи-Ем, за блузи, маици, кошули такво нешто ми се Тера Нова, Спрингфилд, Дроп-Ин, Сикс-Икс Пи-Ем.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Абе то е малку релативно.Има многу марки со сакам да ги носам,шо голем дел од облеката ме бендисва ама не сум во можност да ги купам.Така да едно е желба друго е реалност.На кој дел се однесува прашањето?:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom