Од каде купувате најчесто и која ви е омилена марка?

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
Па сега омилени ми се DIESEL посебно новиве модели му се многу откачени а може и GAS инаце има многу добри марки али не и дистрибутери поконкретно во МАКЕДОНИЈА!
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Марката не ми е битна...Што ке ми се засвиѓа-купувам...имам проблем со одбирање на парчиња облека, бидејки сум слаба и немам многу избор...затоа првото што ми фати око и не шлапам во него го купував.
Не е лесно да го пребараш цел град и да не можеш фармерки да си најдеш и затоа прво идам во Манго(xs), фармерки(34) и сум завршила работа...ама се дешава и случајно да наидам на некое парче облека што ке ми биде точно....
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78

значи од вас опстојуваат фирмите тука а?:):aplauz:
samo objasnete mi sto plakate vo prodavnica, Brendot - marka ,kvalitetot ili...?
Ova osobeno za zenskite, nikoj ne go spomenuva Happening..kako i da se pisuva(za zenski e prodavnicata..:)...so e toa grcko e..ali kaj nas gi siele rabotite...definitvno najubavi...raboti za curi (devojki..a ne klinki:)
sto bese toa naf naf...ili phard(prdez?:)...
ubavo e da zamislam diesel..i da pomislam...deka tatko mi treba da ja ostavi cela plata za edno ralo jeans???...ustvai sto zboram...tatko mi e nevraboten...na majka mi mislev:))
Ej,ocigledno, se bogati decinja na forum:))..ili pa...golemo pocituvanje okolu marki??
imam edno dukserce...fredy pisuva...stoznam..nekoja italijanska marka...mi go donese bratucedami od italija...ubavko e...:)))

Ste nosele patiki Perry elise??hmm????uh...2 godini..gi nosev:)))
ej a ima nekoj sto se oblekuva vo vun ducth?????
to be continued...
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
PaPucaR напиша:
samo objasnete mi sto plakate vo prodavnica, Brendot - marka ,kvalitetot ili...?
Ја купувам кај што купувам, зашто само на тие места има облека каква што носам. И плус сакам уникат па сам си праам амблеми за маици :)
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
tha_Casper напиша:
Ја купувам кај што купувам, зашто само на тие места има облека каква што носам. И плус сакам уникат па сам си праам амблеми за маици :)
интересно...
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Купувам секаде кај што има некое парче облека кое ми фатило око.Претежно облеката ми е од Phard,Mango,Terranova и Must.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
леле... па јас не те мислев тебе... phard??!??!?!?!??!
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
tha_Casper напиша:
леле... па јас не те мислев тебе... phard??!??!?!?!??!
:eek:ftopic:Знаев дека некој ќе изреагира вака.Каспер,колку пати треба да повторам дека не треба да се суди според облеката!Ако купувам од Фард не значи дека сум шмизла!Аман веќе!И баш би сакала да ми објасниш што имаш толку против тоа,ама по ПП.:)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
sch00lGirL напиша:
:eek:ftopic:Знаев дека некој ќе изреагира вака.Каспер,колку пати треба да повторам дека не треба да се суди според облеката!Ако купувам од Фард не значи дека сум шмизла!Аман веќе!И баш би сакала да ми објасниш што имаш толку против тоа,ама по ПП.:)
ти се извинив, и имаш право, ама понекогаш има работи што морам да ги кажам, ПОЈАКО Е ОД МЕНЕ!! :)))

BTW и јас мрзам кога ми викаат деа сум ко скитник и деликветнт :) :toe::tapp:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
PaPucaR напиша:
ej a ima nekoj sto se oblekuva vo vun ducth?????
to be continued...
:toe: ...Барем точно да го напишеше кога веќе се исили да го кажеш.. Von Dutch :wink: (да ти одговорам:не верувам дека има,оти таа марка ја има само на запад..ама баш само таму :) )

Најчесто не купувам јас туку моите,оти ми носат од надвор :)
Кога купувам јас,најчесто е Теранова, Наф Наф (тоа во Гтц што е Џенифер :) ) Риплеј и уште неколку на кои не ми текнува баш сеа.
А од надвор кога ми купуваат најчесто е Gap,Naf Naf,Guess,North West и др...

А моja (НАЈ)омилена e Chanel :)
 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
posto ima mnogu kopii na poznati marki u gradov kako na primer diesel energy i sl jas si sijam sakam da bidam unikaten ne e kako porano da nosis diesel ili energy se sekoj vtor ja nosi taa marka zatoa najbolje "svoja" marka
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Dzordz напиша:
posto ima mnogu kopii na poznati marki u gradov kako na primer diesel energy i sl jas si sijam sakam da bidam unikaten ne e kako porano da nosis diesel ili energy se sekoj vtor ja nosi taa marka zatoa najbolje "svoja" marka
Да не им ставаш и етикета џорџ!:vozbud: :vozbud: :vozbud:
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
`AnGe|4E` напиша:
:toe: ...Барем точно да го напишеше кога веќе се исили да го кажеш.. Von Dutch :wink: (да ти одговорам:не верувам дека има,оти таа марка ја има само на запад..ама баш само таму :) )

Најчес Chanel :)
HEHE..znaci nekoj padna na toa:)) deka gresno sum napi[al...Е тоа бе моме сакав да го видам:)...Znaci na lugeot im e bitno sto piшува а не како изгледа:) сто е битно како пишува а?? ти купувас наф наф затоа сто убаво звуци наф наф..или затоа што го пишува пр. со розеви букви..или затоа што ти се допагаат тие модели??? а?
Е па ај да кажам нешто, за вториот дел...ТАА МАРКА ЈА ИМА САМО НА ЗАПАД?:)Epa...makedonska rabota..ке јадеш тоа што ке ти сервираат?...huh...znaci ке купуваме пхард затоа што тоа го има???Е сеа...вака мислам...Дури и да ми се последните пари...ке купам она што сакам а не она што ми го нуди пазарот...Пример ако сакам нешто...па ако треба и во америка ке го барам...Нели??
пр.Прасував братуцеами за терранова во италија студира(како и да се писува..не се замарам со тоа:))...хммм...направи кисела фаца..и се насмевна:)
си викам ако јас се тешев дека не мојата косулка од терранова најдов мана...сеа ова ми кажа што значи терр... во светски рамки..пошо она повеке го просетала светот од мене...во тој поглед го земам нејзинот мислење за меродавно..
BTW AnGe|4E...ako te citirav тоа не значи дека лично ти се обракам туку само ги позајмив твоите зборови.
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
Фармерки од Дизел, маички од Фард и Тера Нова, патики од Дизел, и така......
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Марката е последното нешто што ми е важно кога купувам облека. На пример Манго. Познат бренд, скапа облека... А мене лично ништо од таму не ми се свиѓа. Така ми е некако за постари...
Ја најчесто купувам од Токсик зошто ми се свиѓа тој стил на облекување, ама не ретко купувам и во Еко на пример или Теранова... Ми се случило дури и во Шутка да отидам(ама нема да се вратам пак:icon_lol: ) Епа што, да не треба да се расфрлам со пари само за да носам марка?! Мене тоа ми е глупост. Купи го затоа што ти се свиѓа, а не затоа што после тоа ќе ти завидуваат другарките што си купил скапа облека. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom