Од каде купувате најчесто и која ви е омилена марка?

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
далеку од тоа дека јас патам од тоа каква марка ке биде..едноставно многу уникатни маички има по поскапите места, а некогаш да носиш нешто што ти се допага навистина вреди да жртвуваш излагање во град или да си скратиш други потреби.каков што ни е стандардов тешко наогам убави работи кои можам да си ги дозволам..ама кога ке купам нешто што стварно ми се допага па макар да е 1000 ден. за маичка ке го изнаносам со кеиф
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
kupuvam od tamu od kaj so mi se dopaga i od kaj so moze da si dozvolam!Iskreno kazano nikogas ne bi kupila farmerki od 10 000 den samo zaradi toa sto se marka!
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Не ми е битно од каде е. Ако ми се допаѓа би го купила. Не се замарам со марки и високи цени.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
...глеам нешо црвено...влегувам и го купувам...а не знам ни кај сум влегла...значи стварно не знам од кај купвам...од сегде...омилена марка ми е ФАРД:pos: ...У ФАРД У ФАРД ИДЕМЕ У ФАРД...ТАМО КРЕМКИ ОДАТ ИАКО Е ЧКАРТ...ВО ФАРД ВО ФАРД ИДЕМЕ ВО ФАРД...АКО НЕМА ТАМО МЕСТО ИДЕМЕ У ДИЗЕЛ:pos: :pos::pos:
(црн хумор нормално):pos:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
PSYtisfaction напиша:
Марката е последното нешто што ми е важно кога купувам облека. На пример Манго. Познат бренд, скапа облека... А мене лично ништо од таму не ми се свиѓа. Така ми е некако за постари...
Ја најчесто купувам од Токсик зошто ми се свиѓа тој стил на облекување, ама не ретко купувам и во
Еко на пример или Теранова... Ми се случило дури и во Шутка да отидам(ама нема да се вратам пак:icon_lol: ) Епа што, да не треба да се расфрлам со пари само за да носам марка?! Мене тоа ми е глупост. Купи го затоа што ти се свиѓа, а не затоа што после тоа ќе ти завидуваат другарките што си купил скапа облека. :toe:
istoto... si kupuvam sto mi se sviga da si go nosam... i nekako ne mi e stilot da kupuvam od mango & co... Stilot mi e porazlicen zatoa naj4esto kupuvam u gorenavedenite boldirani prodavnici
 

Мари

...
Член од
31 декември 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
0
Тера нова најчесто пошто ем е ефтино а ем е квалитетно и супер облека има..Секогаш за мене можам да најдам нешто таму а и повеќето луѓе идат таму..А за марки шо знам,бенетон,дизел,долче габана :) не ми се битни марките многу..
 

Termos

I rule, I'm a ruler!
Член од
26 јуни 2006
Мислења
77
Поени од реакции
4
Jeste, ima ubaj i kvalitetni raboti vo terranova, ama glupo mi e so 90% od zenskite(kaj nas vo bt) se uniformirani vo terranova.. zato ko Dzordz, sama si shijam ili pletam, normalno so pomosh na mama.. taka em si unikaten em poeftino vrvish
 
D

Delux

Гостин
sakam da si kupam farmerki LEE definitivno najdobrata marka na farmerki...nemozam nigde da najgam po butici znaj nekoj kaj mozam da najdam
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
PaPucaR напиша:
HEHE..znaci nekoj padna na toa:)) deka gresno sum napi[al...Е тоа бе моме сакав да го видам:)...Znaci na lugeot im e bitno sto piшува а не како изгледа:) сто е битно како пишува а?? ти купувас наф наф затоа сто убаво звуци наф наф..или затоа што го пишува пр. со розеви букви..или затоа што ти се допагаат тие модели??? а?
Е па ај да кажам нешто, за вториот дел...ТАА МАРКА ЈА ИМА САМО НА ЗАПАД?:)Epa...makedonska rabota..ке јадеш тоа што ке ти сервираат?...huh...znaci ке купуваме пхард затоа што тоа го има???Е сеа...вака мислам...Дури и да ми се последните пари...ке купам она што сакам а не она што ми го нуди пазарот...Пример ако сакам нешто...па ако треба и во америка ке го барам...Нели??
пр.Прасував братуцеами за терранова во италија студира(како и да се писува..не се замарам со тоа:))...хммм...направи кисела фаца..и се насмевна:)
си викам ако јас се тешев дека не мојата косулка од терранова најдов мана...сеа ова ми кажа што значи терр... во светски рамки..пошо она повеке го просетала светот од мене...во тој поглед го земам нејзинот мислење за меродавно..
BTW AnGe|4E...ako te citirav тоа не значи дека лично ти се обракам туку само ги позајмив твоите зборови.
Aj ziti leb,ne tresi zeleni :pos2: Jas samo te koregirav kako se pisi Von Dutch,ne nameravav da iskazuvam stil i potrebi so lektorska korekcija.
Toa sto go kaza,nema vrska i toa e sosem druga tema.
Ne se palam jas na logo ni na bukvi,ni na dali e so rozevi ili teget bukvi,tuku si gleam dali mi odgovaraat na stilot i na vkusot. :wink:
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
pa najcesto od terranova,mango,phard(ma da mu e izminata modata),extyn-vo ramstor,energie,diesel i int...a nekad i od eko...
u grcka koga odam kupuvam od decibel-neznam dali ste cule za ovoj butik itoo...
 
Член од
8 август 2006
Мислења
32
Поени од реакции
0
mnogu retko kupuvam raboti sto se marka...ne se zamaram so toa mene duri i loso mi izgleda...ko da kupuvaat marka za da pokazat deka imaat...a istite raboti gi ima i na pazar
najlos butik spored mene e phard...taa roba se prodava vo italija na pazar...toa mi kazuva se i jas ne ni vlaam tamu
jas licno imam mnogu garderoba a samo nekolku partalcinja marka...i toa nekolku maicki od diesel i od happening...mnogu gi postuvam mango ama toa ednostavno ne e moj stil...zlatno eko najcesto od tamu kupuvam
isto i teranova voopsto ne gi sakam deka ke kupis nesto novo ke iskocis u grad i gledas uste 50 devojcinja vo istoto i toa mene mi e najodvratno nesto...
a patiki skechers
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
купувам од Second Hand, најдоброто нешто што искочило на пазарот
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
kupuvam isklucivo od mng,zara,bershka,pull and bear i beneton,ne patam od marki ili neso slicno..tuku znam so baram i so mi nudat tie butici i ne se desilo da ne najdam neso so baram..taka da to je to..nema potreba od mrcvarenje po drugi butici...ali ne vikam deka ne bi kupila i od sutka neso ako mi se sviga:toe:
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Мене скоро цела облека ми е од манго,ама често купувам и од левис(особено фармерки), котон,бенетон и мотиви...Кога идам во грчка на шопинг купувам од бершка,зара,страдивариус и сфера.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom