Огледалце, огледалце... или: колку сме нарцисоидни?

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Pa sea ne mislam deka sum najubav u svet ali sum dovolno ubav.Da sum malku povisok barem i da imam pocista koza ke bidam uste poubav am,a zadovolen sum si i vaka.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Господ не ме надарил со лепота...али кај не ошло...колку толку бар тро слатка сум...хебига:)
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
секој за себе на некој начин си е убав
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
sagaqua напиша:
Убав / А си, според тоа на аватарот , екстра женска СИ :wink:


Коментарите на мојата некаква си убавина, не ме засегаат одамна, ме нервираат, одбивно делуваат на мене и знам секогаш како да „изрегирам„ . Обично тоа е непријатно реагирање.
:eek:ftopic: Машко е,на аватарот е ЈециЛејди,да екстра женска:wink:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Јас се извинувам ама некако не можам да ви ја сварам темава,глупо ми е секој сам да збори за својата убавина,прочитавте досеггашните мислења? никој не кажа ружен сум,дебел/с.имам голем нос,глупо е сами да збориме за нашата убавина,мислам тоа треба други да го кажат
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
mRnO напиша:
Јас се извинувам ама некако не можам да ви ја сварам темава,глупо ми е секој сам да збори за својата убавина,прочитавте досеггашните мислења? никој не кажа ружен сум,дебел/с.имам голем нос,глупо е сами да збориме за нашата убавина,мислам тоа треба други да го кажат
Зошто?
Никој не треба да ми каже дека сум убава,самата сум свесна за тоа:wink:
А ти МрНо се чуствуваш убав?

П.С. Постот на темата не е задолжителен,значи пишува тој што сака!:wink:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Не бе сакав да пишав и си го пишав мојот став,темата не е за тоа како се чуствуваме,темата е да си кажеме дали сме убави така? тоа го заклучив и од постовите на другите,мене не ми смета вашето мислење,само мене глупо ми е сам да си пишам убав сум и други ствари
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Не сум убав. И шо да правам сега? :toe:

Да барам дрво да се обесам? :nenene:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
mRnO напиша:
Не бе сакав да пишав и си го пишав мојот став,темата не е за тоа како се чуствуваме,темата е да си кажеме дали сме убави така? тоа го заклучив и од постовите на другите,мене не ми смета вашето мислење,само мене глупо ми е сам да си пишам убав сум и други ствари
Дали се чуствуваме убави?!!!!

Зашто?
Се срамиш или не сакаш да лажеш?:wink:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Дали сум убав?
Поубав мислам дека и законите на физиката не дозволуваат. :) :)
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
На мајка сум лепотица,на татко принцеза.:)
Толку од мојата убавина.

Не чекам другите да кажуваат.Сама ќе си кажам: Убавината е минлива,а грдотијата е до гроба.:)

Другите може мислат дека сум ваква,таква,инаква.Јас точно знам како се доживувам и затоа јасно кажувам - не сум убава.Никогаш не сум била.Допрва нема да се разубавам.:) Се прифаќам таква,каква што сум и се сакам себе си.
Мислам дека, понекогаш,луѓето ме доживуваат како интересна,но никогаш, како убава.И не се залажувам. Вистината боли некое време, а потоа станува богатство.:)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Јас искрено си кажвам, просечен сум, не сум некој макенен
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Ако не мислам за себе дека сум убава тогаш кој ќе мисли? Нормално како и секој друг си сметам дека сум убава, но не сум нарцис. Кога добивам такви комплименти ме фаќа малце срам (зависи од кого го добивам), ќе речам едно фала и ќе се насмеам. Обично ме фаќа срам кога комплиментот го добивам од машко, а кога е од некоја другарка си неам проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom