Огледалце, огледалце... или: колку сме нарцисоидни?

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
ako se gledam sebesi ko ubava,site ke me gledale taka...hahhah-taka me ucea
inace so znam ja si se sakam za mene i se custvuvam ko ubava devojka...sakam koa mi davaat komplimenti....obozavam :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
RealGirL напиша:
Колку вие се чуствувате убави?
Дали сте вие убедени во вашата убавина или вие потребно некој да ви го каже тоа?
Колку ви годат коментарите насочени за вашата убавина? И како реагирате на нив?

П.с.Бај д веј приметив дека има многу нарциси на форумов!:wink:
Голем нарцис сум! И си го признавам тоа. Жената е створена за да биде убава, затоа и сум убедена дека сум убава ( ко демек не сум:icon_mrgr:wink: ). Коментарите за мојата убавина ги сфаќам како комплименти и како вистина пред се.:icon_lol: Не паѓам во кома кога некој ќе ми каже дека сум убава/симпатична, дека изгледам слатко, дека имам убави очи/усни/нос итн итн итн.. не мора некој тоа да ми го каже јас сама си го кажувам милион пати на ден, а и свесна сум дека е така.:icon_lol: На секој даден комплимент се заблагодарувам и малку се зацрвенувам..:icon_redf
Многу ретко се гледам во езеро .. не можам да и одолеам на мојата убавина, ако сум на сред езеро страв ми е да не паднам и да се удавам во сопствената убавина.:icon_lol: Тоа што сум најубава ( нарцис ) ме прави посамоуверена и кој што и да зборува за мене едноставно воопшто не допира до мене .. Тоа е. Најубава сум почнете да живеете со тоа, мислам редно време е.:toe::pos::pos:

Лилееее.. најубава сум!:aplauz::aplauz::aplauz:
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Не дирајте ми кругове! :)

Никогаш не сум се доживувал како убав, секогаш сум мислел дека има поубави од мене (и тоа далеку поубави), но сум видел и погрди примероци. Значи, не сум се доживувал (ниту се доживувам) како некој убавец, ама знам дека има и погрди од мене (демек, не сум најлош :)).

Ама, затоа - НЕ ДИРАЈТЕ МИ КРУГОВЕ! :) Немој некој да рече дека не сум умен, доаѓам и белји правам. ;) На тоа подрачје од секогаш сум бил Нарцис и сум се доживувал како многу поумен од повеќето останати.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Убавината се вовлекува под кожа,а грдотијата оди до коски!
 
Член од
1 август 2006
Мислења
48
Поени од реакции
0
Luge aj ne se zanesuvajte!!! Sakajte si se takvi kakvi sto ste, za da i drugite vi ja dadat ljubovta na ist nacin! Vo pravo li sum?
 

DaSiDe

Born Crazy Lived Insaine
Член од
6 март 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Сите сме на некој начин убави. Секој човек зрачи со некаков шарм. Така јас си ја доживувам целата работа со изгледот. Мене не ми е битно дали сум убав или дали другите мислет дека сум убав. Најбитно ми е јас да се чуствувам убаво и да не се замарам со другите мислења. А и кога тогаш сите ќе умрите стари и неубај така да не требит да се замарате...
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
RealGirL напиша:
Колку вие се чуствувате убави?
Дали сте вие убедени во вашата убавина или вие потребно некој да ви го каже тоа?
Колку ви годат коментарите насочени за вашата убавина? И како реагирате на нив?

П.с.Бај д веј приметив дека има многу нарциси на форумов!:wink:
mi nemaat kazano lele devojce kolku si ubava tuku onaka simpaticna
aaaaaaa zaboraviv mene majka mi mi vika deka sum ubava
ednas mi se ima deseno ja onaka si cekam na avtobuska i pominuvaat edni i glasno komentiraat "OOOO dobra e tipkava" ama jas togas bev svrtena so grb i koga se svrtiv da vidam koi se tie imase komenentari "Ama grda e u face, brat"
taka si se razocarav
 
D

Delux

Гостин
Mortisha напиша:
mi nemaat kazano lele devojce kolku si ubava tuku onaka simpaticna
aaaaaaa zaboraviv mene majka mi mi vika deka sum ubava
ednas mi se ima deseno ja onaka si cekam na avtobuska i pominuvaat edni i glasno komentiraat "OOOO dobra e tipkava" ama jas togas bev svrtena so grb i koga se svrtiv da vidam koi se tie imase komenentari "Ama grda e u face, brat"
taka si se razocarav
So toa sakas da kazis deka imas ubavo telo so grda faca?
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Mortisha напиша:
"OOOO dobra e tipkava" ama jas togas bev svrtena so grb i koga se svrtiv da vidam koi se tie imase komenentari "Ama grda e u face, brat"
taka si se razocarav
Ова у мое маало да не си поминала :pos:
И зарем така лесно се разочаруваш, од некои коментари на улица . . . а сигурно тоа го рекле некои што ни дома не ги сакаат :pos: :wink:

Шала на страна, не може сите да бидат убави ниту пак сите паметни, ниту сите високи или ниски, со плави или црни очи и слично . . . убавината е минлива да, но всушност се е минливо и не може да се каже дека не е битна и нема влијание во животот.

Е сега важно е и како се чувствувате, сум сретнал луѓе кои се чувствуваат за убави иако не спаѓаат во таа категорија и обратно.

Исто така сите имаме различен вкус и дефиниции за убавина, но горе-доле се совпаѓаат кога станува збор за нешто навистина убаво.

Ах да, и мене мама ми вика дека сум убав :pos:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па луѓето околу мене викаат дека сум убава, а јас не се сомневам во нивното мислење :icon_razz Иначе кога некој ќе ми даде комплимент за мојата убавина, ваква е мојата реакција: "фала, ЗНАМ" :je::pos:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Да да...и мојата е иста..фала знам!:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom