Огледалце, огледалце... или: колку сме нарцисоидни?

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Не сум за фрлање :pos2: :pos2:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
:pos: :pos: :pos:
Ај да одговорам на сите прашања по ред :icon_bigg
Ретко се чувствувам така :)
Да,потребно е,не сум убедена (а и мислам дека нема ни да бидам).
Ми годат ако се искрени,а не кажани од лицемерие или само колку да „набијат„ поени кај мене.
Љубезно ќе се заблагодарам.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
mr_wicket напиша:
го го го го!

Убав сум. :pipi: :pos:
Убав / А си, според тоа на аватарот , екстра женска СИ :wink:


Коментарите на мојата некаква си убавина, не ме засегаат одамна, ме нервираат, одбивно делуваат на мене и знам секогаш како да „изрегирам„ . Обично тоа е непријатно реагирање.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Убавината е женска карактеристика.
Жените се убавината на светот, ние машките можеме само да биде среќни да се најдеме покрај нив и понекогаш тие да посакаат да ја споделат таа убавина со нас.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
RealGirL напиша:
Колку вие се чуствувате убави?
Никад не сум била нарцис и да земам сама да си се фалам. Така да не се чуствувам :toe:

RealGirL напиша:
Дали сте вие убедени во вашата убавина или вие потребно некој да ви го каже тоа?
Сакам кога некој ќе ме пофали и убаво се чуствувам и да потребно ми е тоа да го слушнам во некои моменти

RealGirL напиша:
Колку ви годат коментарите насочени за вашата убавина? И како реагирате на нив?
Ми годат да ако се искрено кажани, а не само лице праење.А како реагирам..хмм...Само ќе се насмевнам и ќе кажам едно ФАЛА!:pipi:
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
За на риболов арен сум имам убава прачка
 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
Ако самата не се чуствувам убава од внатре, другите колку сакаат можат да ми викаат дека сум убава, единствено што ке постигнат е да ги отерам у ПМ!! Повеќе се сметам за шармантна од колку убава!!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Колку вие се чуствувате убави?
Дали сте вие убедени во вашата убавина или вие потребно некој да ви го каже тоа?
Колку ви годат коментарите насочени за вашата убавина? И како реагирате на нив?

П.с.Бај д веј приметив дека има многу нарциси на форумов!:wink:

Се чувствувам доволно убава за да немам комплекси.
Убедена сум дека е така затоа што не се докажало спротивното.
Ми годат коментари за мојата убавина нормално, а секогаш реагирам мутаво ... ме фаќа срам, незнам што да одговорам и сл. Исклучок е кога добивам комплименти од познати ... тогаш почнувам да се филмам, да си кревам акции и да ги замарам цело време колку сум убава. Не е да ме пофалат ... :) :) :) И да, само тогаш сум нарцис (повеќе за да се насмееме), инаку реално никогаш ни во себе не сум.
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Секогаш сум објективна кога станува збор за убавина и не ми е тешко да искоментирам за некоја девојка дека е убава, па и дека е поубава од мене (ама морам да признаам дека имам ептен строг критериум за убавина!)
А јас, објективно, да - убава сум.:pipi:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не сум убава.Слатка сум.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Епа досеа сите девојќи ми рекле „убав си, сладок си....”, дури и некои меѓу себе констатирале „овој убав е”, па ваљда точно е тоа. :)
А за нарцис, ич не сум, да седам пред огледало цел ден и да викам „лелеее ама сум убав, лелееее уф уф:) :) :) :) :) :)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
narcis sum...toa kazuva se...komentari onaka,ne deka mi smetaat,ali cesto moze da me zasramat...ali NARCIS SUM :)
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Mnogu retko se cuvstvuvam ubavo,oti po priroda sum golem perfekcionist i vo sekoe vreme mozam da si najdam mana,kako kaj sebe taka i kaj drugite.Sepak koga nekoj e ubav/a,nemam problem da priznam deka ubav/a,ama treba da zadovoluva mnogu visoki kriteriumi.Ne bi rekla deka nekoj treba da mi kazi deka sum ubava za da me ubedi vo mojata ubavina,oti ako ne se cuvstvuvam jas ubavo,nikoj ne mozi da me ubedi.Komentarite sekogas gledam da procenam dali se iskreni ili ne i ne mi znacat mnogu,poveke gledam da si se dopagam sebesi otkolku na drugite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom