Огледалце, огледалце... или: колку сме нарцисоидни?

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Си се почитувам и си се сакам таков каков што сум, а уникатен сум како и сите останати, за најубав и најпаметен и најдобар и останато нај нај само за мајка ми тетка ми и бабите сум, себе лично на се сметам за најнај.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Абе веке не ми даваат пред огледало да застанам, само си се гледам
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Pred ogledalo zastanuvam samo sabajlecki i toa tolku kratko,dodeka se spremam nabrzina za rabota. Ponekogas ne mozam da se setam sama na sopstveniot lik. Voopsto ne razmisluvam za toa kako izgledam.Povazno mi e kakva sum.A dobra sum,raka na srce.:)
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Пред магичното огледало застанала некоја дебела жена и прашала
-Огледалце,огледалце,кој е најубав на светот?
-Дај бе тргни се малце,ништо не гледам,рекло огледалото!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Кога сум одморена, и откако ќе се спремам за работа или излегување сум најубава ... а да, и ко ќе станам од спиење ... нарцис и пол накај два:je:
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
си се сакам себеси...можеби малце повеќе од доволно,посебно ко ќе станам од спиење:)абе убаа сум!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Јас сум едноставно прекрасен... повеќе кајганџики и кајганџии можат да го потврдат тоа :р

Ако самите за себе не сметаме дека сме си убави, тогаш воопшто да не чекаме другите да ни кажат така....
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
леле колку не сум нарцис ама ич
 
N

NeMiRnA

Гостин
Hmmmmmm pa se sakam da se pocituvam da ama vo ramkite na normalnoto,ne da preteram deka sum najubava,ama jasno mi e deka sum poubava od mnogu dr devojki,poise se sakam kakva sum kako covek,na primer vcera si go dokazav poveke karatno,nego aj neka kaze dr so me znae da ne lomotnam mn mn.A da si samokriticna sum i toa epten,a toa e dobro ke me natera da stanam uste podobra hehehehehe
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
за надворешната убавина не баш, мислам си знам кога изгледам убаво, и можете да забележете према моето понашање, али не во смисол да се дигам и да се понашам како најубава, него се гледа кога личност има малку самодоверба - едноставно зрачат од внатре.
а за тоа што ми е од внатре ептен сум нарцисоидна, а можби тоа е заради видот на луѓе со кои сум опкружена. знам дека сум каде каде поинтелигентна од нив (али за тоа си слушам признанија секојдневно така да не ни мора јас да си кажувам, они ми викаат).
но колку и да сум нарцисоидна за било што, никогаш не сум понижила друг затоа што мислам дека јас сум нај нај. тоа е ептен подло, а и секогаш викаат нели дека "beauty is in the eye of the beholder" така да нешто за кое што ти си нарцисоидна на некој друг може да му биде одвратно.
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Ne sum narcisoidna,duri vo odnos na izgledot sum mnogu samokriticna.Ponekogas mislam deka samo jas sum vo pravo,ama samo ponekogas.Ne se kompleksiram od narcisi oti dosega ne sum sretnala nekoj sovrsen ili sovrsena,pa site onie koi mislat deka se -se glupi.Normalno,se sakam sebesi,ama kako so mozam da im naogam mani na drugi,mozam da si najdam i kaj mene.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ne sum mnogu narcisoiden ne mislam deka sum najubav i najpameten od site iako mislam deka sum poubav i popameten od mnogumina(ha,ha,ha se salam).Sepak treba da se ima dobro mislenje za sebesi megutoa i realnost a ne pogled samo od svoja perspektiva.
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
јас не го прашувам огледалото кој е најубав на светот :) кај мене тоа вака оди "огледалце,огледалце како е можно да сум толку убава" :) :) :) па сега видете вие дали сум нарциз :)
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Убав/а сум?

Колку вие се чуствувате убави?
Дали сте вие убедени во вашата убавина или вие потребно некој да ви го каже тоа?
Колку ви годат коментарите насочени за вашата убавина? И како реагирате на нив?

П.с.Бај д веј приметив дека има многу нарциси на форумов!:wink:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
го го го го!

Убав сум. :pipi: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom