"Огласи" за работа

Дискусија во форумот 'Вработувањa и работа' започната од Caligula, 15 март 2005.

 1. Dzverka

  Dzverka

  Член од:
  23 март 2005
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Ne ideata e stvarno super , a mozebi ima tolku malku oglasi zatoa shto seto ova e novo , znam deka e vkluchen i vesnikot Vreme , i toa shto ima emisija e super , samo ushte ne pochnalo emituvanjeto !
  Da vidime so kje se sluchuva koga kje pochne !
   
 2. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  11.741
  Допаѓања:
  3.789
  Член сум на вработување ком мк веќе неколку месеци и искрено кажано скептичен сум во поглед на тоа дека ќе најдам работа преку нив. А за тоа дека луѓето од таа организација земаат пари на грбот на оние кои се во мака се уверив кога го видов името на еден малд господин кој работи во една од шпијунските организации во Македонија.

  Инаку во врска со она што го кажа Световид, јас еднаш запознав едно момче што работи во истата орг која не ја поменав, и ми кажа мошне интересни работи. енивеј итс д Ју Ес говермент уи спик абоут, но шит ригардинг дет институшн.
   
 3. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.006
  Допаѓања:
  799
  www.contact.com.mk

  Барем членството е бесплатно, провизијата е исклучиво по најдена работа. Према тоа, во нивен интерес е да ви најдат работа.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CrAzY^IvAn

  CrAzY^IvAn

  Член од:
  14 април 2006
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  43
  ja nemam takov problem

  tatkomi mi vika prvo doj da rabotis kaj mene za 12 000 ja mu vikam superrrrrrr i se mesa odma majkami nema da rabotis ti ke ucis uste malce da zavrsis fakultet :nesvest: ja si imam pogolema maka
   
 5. Bale82

  Bale82 Bwagojce

  Член од:
  22 април 2005
  Мислења:
  253
  Допаѓања:
  4

  Хаххахах не му кажвај на мајкати дека ќе работиш кај таткоти Хахахахаххахах лудници е муабетот стварно и мене ми се дешаваше така ама ги дослушав предаванјата од втора година (инаку сум виша) и почнав да работам за едни мочани 6000 денари ама бериќатвер некој ни толку не зема ...
  Инаку сеуште сум апсолвент веќе 4 години :))))))))))))
   
 6. KaiTekk

  KaiTekk R&B boy

  Член од:
  17 март 2006
  Мислења:
  1.046
  Допаѓања:
  22
  Мислам дека најдобро во денешно време е да работиш нешто во IT технологијата... како програмер на пример и да си зимаш пари од кодирање програми што некои корисници ти ги бараат. www.rentacoder.com е одлично место за сите видови програмери кои сакаат да си направат некој профит.
   
 7. ThA-BiTcH

  ThA-BiTcH ~*~Blonde Bitch With a Brain~*~

  Член од:
  23 септември 2005
  Мислења:
  4.339
  Допаѓања:
  51
  ima nekoj sto saka da raboti kako kelner?
   
 8. Johnny Stulic

  Johnny Stulic Гостин

  Еве една интересна информација од Мандрак и апел до него да пиши кога че биди презентацијата на оваа мрежа.
  Од мене химселф можам да средам за интервју за работа на брод.
  имам френд кој има агенција за посредување на работа на интернационални бродови.
  Потребно е само познавање на англиски (само орално е доволно),и околу 800 еура за услугата,визата,интервјуто шансите да заминеш се 100% ако добро го познаваш англискиот,а платата мислам дека се движи од 800-900 ју ес долар за месец,а договорот е на 9 месеци
   
 9. Bale82

  Bale82 Bwagojce

  Член од:
  22 април 2005
  Мислења:
  253
  Допаѓања:
  4
  Хммм може може само каде тоа.
   
 10. *princess*

  *princess* ..SiMpLy GorGeOuS..

  Член од:
  17 февруари 2008
  Мислења:
  747
  Допаѓања:
  20
  www.najdirabota.com.mk
  еве ви сајт па на кој му се работи ќе си најде, на кој не нема да си најде:pos2: овде има најдобри и најмногу огласи
   
 11. Terebellum Sagittarii

  Terebellum Sagittarii Несопирлива

  Член од:
  25 јули 2007
  Мислења:
  1.194
  Допаѓања:
  574
  Кога ќе видам дека се бараат ислучиво правнички, секретарки, администраторки, професорки, директорки, или други било какви ,,девојчиња,, не ни размилсувам да аплицирам.Кога веќе сакаме рамноправност, тогаш нема потреба да конкурираме за место каде полот е веќе одреден, поради икс причини. Ај да бара келнерка, ама правничка???!!!Која е разликата помеѓу правник и правничка, или професор и професорка?(во способноста мислам).Уште на почеток прави да се чувствувам неубаво, и затоа.....не ме интересира.
   
 12. Crni Bombarder

  Crni Bombarder Shipwrecked

  Член од:
  4 февруари 2008
  Мислења:
  152
  Допаѓања:
  4
  Ne.Najbednoto e sto gi ima dali deset oglasi koj sto se povtoruvaat na sekoja vtora stranica:pos2:
   
 13. simeon

  simeon

  Член од:
  5 јануари 2008
  Мислења:
  981
  Допаѓања:
  405
  ima li nesto za rabota smo na teritorijata
  Radovis Strumica!
   
 14. zoki_com

  zoki_com

  Член од:
  16 септември 2007
  Мислења:
  1.457
  Допаѓања:
  253

  naisplatliva profesija em rabotis em mozes da zemes i baksis oglasite se polni koj saka da raboti kako kelner
   
 15. draganask

  draganask те сакам СОНЦЕ

  Член од:
  4 декември 2007
  Мислења:
  401
  Допаѓања:
  24
  Пред завршување на студиите сум ( се надевам нема да се одлговлечи ептен :) ) па во потрага сум за некоја работа за почеток сезонски летово а здравје ако најдам нешто убаво и по мојата струка (на Електротехнички студирам, отсек Информатика и Компјутерско инж.) би останала за подолго зошто да не.. Инаку член сум на vrabotuvanje.com.mk и да ви кажам искрено па и не се така лоши.. мене веќе ми понудија вработување на неколку места но во незгоден период, а дечкоми еве денес почна да работи во Duna компјутери благодарение на нив. Пробајте на овој сајт, се надевам ќе ви се насмевне среќата, еве линк http://www.vrabotuvanje.com.mk/ :smir:
   

Сподели преку: