Обложување на нет

Член од
14 април 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Drugari daj pomognete nekoj ako znae, gledam i drugi lugje go imat istiot problem. Imam okolu 2700€ na bet365, imam deponirano pari so Master na NLB, prvpat ovaa godina(akauntot mi e otvoren vo mart 2023). Opcija za direct card withdrawal nema, dava moznost samo preku banka so IBAN i SWIFT. Koga go napisam swfitot na NLB, ne dozvoluva na ovaa banka. Posle nekolku pati pisuvanja so livr chat, nekako uspeav da napravam withdrawal request na smetka vo NLB, sega parite na akauntot na bet gi nema, nema pending withdrawal sto znaci deka parite se isprateni od bet365, dali znaete sto ke se sluci, dali bankata ke go realizira prilivot ili ke ja odbie transakcijaya i dali treba jaa da reagiram nekako vo bankata sega? Ve molam za sovet
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.895
Поени од реакции
3.307
Drugari daj pomognete nekoj ako znae, gledam i drugi lugje go imat istiot problem. Imam okolu 2700€ na bet365, imam deponirano pari so Master na NLB, prvpat ovaa godina(akauntot mi e otvoren vo mart 2023). Opcija za direct card withdrawal nema, dava moznost samo preku banka so IBAN i SWIFT. Koga go napisam swfitot na NLB, ne dozvoluva na ovaa banka. Posle nekolku pati pisuvanja so livr chat, nekako uspeav da napravam withdrawal request na smetka vo NLB, sega parite na akauntot na bet gi nema, nema pending withdrawal sto znaci deka parite se isprateni od bet365, dali znaete sto ke se sluci, dali bankata ke go realizira prilivot ili ke ja odbie transakcijaya i dali treba jaa da reagiram nekako vo bankata sega? Ve molam za sovet
Прва работа, што к.. играш на странски клаџи кога од 2021 све е забрането веќе.. Втора работа, иди директ во банка и прашај, но мое мислење е дека повторно ќе ги вратат на Бет365..
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.037
Поени од реакции
1.512
Drugari daj pomognete nekoj ako znae, gledam i drugi lugje go imat istiot problem. Imam okolu 2700€ na bet365, imam deponirano pari so Master na NLB, prvpat ovaa godina(akauntot mi e otvoren vo mart 2023). Opcija za direct card withdrawal nema, dava moznost samo preku banka so IBAN i SWIFT. Koga go napisam swfitot na NLB, ne dozvoluva na ovaa banka. Posle nekolku pati pisuvanja so livr chat, nekako uspeav da napravam withdrawal request na smetka vo NLB, sega parite na akauntot na bet gi nema, nema pending withdrawal sto znaci deka parite se isprateni od bet365, dali znaete sto ke se sluci, dali bankata ke go realizira prilivot ili ke ja odbie transakcijaya i dali treba jaa da reagiram nekako vo bankata sega? Ve molam za sovet
Најчесто кога имаш странски приливи на сметка во НЛБ треба да одиш во банка да потпишеш распределба на прилив. Кога стигнува странскиот прилив во банката истата те известува по смс порака. Доколку ја користиш мклик апликацијата можеш да видиш во девизни приливи дали имаш не распределен прилив.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво дечки, можете ли да ми кажете барем два наједноставни начини да си ги подигнам парите од bet365 а притоа да не ме малтертитаат од банка, конкретно од Халк, со милијарда прашања од кај ми се, за што ми се итн и тоа да трае и до 20 дена. Кај нив дури и од службени патувања кога добивам средства на девизна сметка имам проблеми со подигнувањето. Ве молам за предлози, од ваши искуства, како на раат да си ги земам парите од bet365. Фала ви.
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
97
Od 30 noemvri megawin nova platforma vo Makedonija za sportsko oblozuvanje? Znae nekoj nesto podetalno okolu ovaa nova platforma sto ke pocne naskoro?
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.895
Поени од реакции
3.307
Od 30 noemvri megawin nova platforma vo Makedonija za sportsko oblozuvanje? Znae nekoj nesto podetalno okolu ovaa nova platforma sto ke pocne naskoro?
Edino nesto sto go procitav e deka ako napravis akaunt do 29ti noemvri vlagas vo nagradna igra za koja pobednicite ke se izvlekuvaat na nekoj si koncert na 30ti noemvri..
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.746
Da go seftosame noviot sajt megawin

Screenshot_20231129_215224_Samsung Internet.jpg

Vo zivo pri 1-1 rezultat vo mapo igraat treta resavacka mapa, Ence gubi 1:3 vo rundi i ovie davaat 2.3 Ence da pobedi a 2.9 koef Ence da pobedi treta mapa :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom