Обложување на нет

Член од
18 април 2020
Мислења
21
Поени од реакции
8
Da go smenile principot za vadenje,sega samo na Visa nekojasi Direct karticka mozes da izvadis.
Kje mi ostane golema suma zaglaveno kaj idiotive..
Your country is not supported country, mi dava na Skrill i nemozeme nikako da vadime pari, ni preku kartica ni preku bankarski transfer. Pinnacle na primer nema opcija bank transfer ili kartica poveke, isto e i so najgolem broj drugi kladilnici. Stoa chare, sto bi mozelo da bide alternativa za skrill, a so funkcionira vo ovaa vukojebina?

Pozdrav
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Your country is not supported country, mi dava na Skrill i nemozeme nikako da vadime pari, ni preku kartica ni preku bankarski transfer. Pinnacle na primer nema opcija bank transfer ili kartica poveke, isto e i so najgolem broj drugi kladilnici. Stoa chare, sto bi mozelo da bide alternativa za skrill, a so funkcionira vo ovaa vukojebina?

Pozdrav
Nisto,osven nekako da izvadis smetka/karticka vo stranstvo.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Your country is not supported country, mi dava na Skrill i nemozeme nikako da vadime pari, ni preku kartica ni preku bankarski transfer. Pinnacle na primer nema opcija bank transfer ili kartica poveke, isto e i so najgolem broj drugi kladilnici. Stoa chare, sto bi mozelo da bide alternativa za skrill, a so funkcionira vo ovaa vukojebina?

Pozdrav
јас имам вадено пари од бет па скрилл па нлб, само престанав од кога направија провизија што не беше мала.
иначе бет го имаат она правило од кај ти е депозитот од таму да вадиш.
Автоматски споено мислење:

да се дополнам
од кога почнаа скрил со провизијата си се пребацив директ да си ги повлекувам на виза картичката од нлб и без проблем стигаа.
ама се само блокирав на бет365 една година од април и сеа играм на parimatch подобри квоти од бет, солидна страна брза исплата
 
Последно уредено:
Член од
18 април 2020
Мислења
21
Поени од реакции
8
јас имам вадено пари од бет па скрилл па нлб, само престанав од кога направија провизија што не беше мала.
иначе бет го имаат она правило од кај ти е депозитот од таму да вадиш.
Автоматски споено мислење:

да се дополнам
од кога почнаа скрил со провизијата си се пребацив директ да си ги повлекувам на виза картичката од нлб и без проблем стигаа.
ама се само блокирав на бет365 една година од април и сеа играм на parimatch подобри квоти од бет, солидна страна брза исплата
Nema nikakov problem direktno na kartica da stigat, od UJP, danoci i drugi gluposti?
 
Член од
18 април 2020
Мислења
21
Поени од реакции
8
ne sum imal ja problem a ne sum im ni plakjal, ako stigne nesto deka treba da platam ke platam
Posledno gledam deka si poiskusen na temava. Citav niz forumov deka od Bet 365 na NLB tutunska banka, gi blokirale sredstvata i gi vrakale nazad na bet 365. Ti se slucilo ovakvo nesto ili e netocna informacija? Fala mnogu :)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Posledno gledam deka si poiskusen na temava. Citav niz forumov deka od Bet 365 na NLB tutunska banka, gi blokirale sredstvata i gi vrakale nazad na bet 365. Ti se slucilo ovakvo nesto ili e netocna informacija? Fala mnogu :)
posleden pat isplata od bet365 na nlb imav u april ovaa godina i nemase nikako problem, a od maj se prebaciv na druga platforma od drugi pricini
 
Член од
1 ноември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, извадив пари од бет365 на нлб ми стигнаа во девизни приливи и сега кога одам распределба на девизни приливи и да потпишам налог која и шифра да ја одберам ми бара да прикачам документ. Пред 5-6 месеци кога вадев не ми бараше никаков документ. Помош некој ако знае? Фала ви.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Здраво, извадив пари од бет365 на нлб ми стигнаа во девизни приливи и сега кога одам распределба на девизни приливи и да потпишам налог која и шифра да ја одберам ми бара да прикачам документ. Пред 5-6 месеци кога вадев не ми бараше никаков документ. Помош некој ако знае? Фала ви.
Preku IBAN/SWIFT vadese?
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Здраво, извадив пари од бет365 на нлб ми стигнаа во девизни приливи и сега кога одам распределба на девизни приливи и да потпишам налог која и шифра да ја одберам ми бара да прикачам документ. Пред 5-6 месеци кога вадев не ми бараше никаков документ. Помош некој ако знае? Фала ви.
Aj slikni so dokument trazat
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Реално по сите правила и прописи прилив од странска кладилница на сметка не смее да ти стигне, зборам прилив преку Ибан/Свифт, затоа што има закон кој забранува онлајн кладење во странство. Е сеа ако некоја банка презема ризик и обработува такви приливи тоа е друга работа.

Едит: Не да ти стигне прилив, тоа може секако, него да не смее да го обработи банката на тоа мислев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom