Обложување на нет

Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Dovolno e licna karta za verifikacija na profil na yonibet?
И документ за потврда на адреса на живеење, сметка од струја/телефон/интернет или извештај од банка и слично.
Druze, skoro edna godina pomina od koga zabranija stransko online kladenje.. Zasto ne stavase preku skrill ili Neteler? Nie glupi sme sto cela godina igrame preku skrill?
Znaci ne te razbiram, edna ebana godina pomina od zabranata i ko demek ne znaese deka ima zabrana i ne treba direktno da stavas od transakciska na online kladza?
Нема врска ова онлајн кладењето е по закон забрането многу одамна, а не си безбеден ниту со Скрил и на тие пари треба да пријавиш данок по закон, финтата е што е многу попрактично за префрлување од еден на друг и ајде да речеме малце побезбедно иако сами си се лажиме со тоа :)

Имаше нешто како за суми до 20к еур мислам дека не те регистрираат на радар и не се замараат со тебе.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
И документ за потврда на адреса на живеење, сметка од струја/телефон/интернет или извештај од банка и слично.

Нема врска ова онлајн кладењето е по закон забрането многу одамна, а не си безбеден ниту со Скрил и на тие пари треба да пријавиш данок по закон, финтата е што е многу попрактично за префрлување од еден на друг и ајде да речеме малце побезбедно иако сами си се лажиме со тоа :)

Имаше нешто како за суми до 20к еур мислам дека не те регистрираат на радар и не се замараат со тебе.
20к еур повлечени? Кој ке повлече таков износ бе :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
И што вика законот? И порано го имаше, казна беше 1000 еур.
Mart 2020 mi se cini donesoa uredba.. od 1vi septemrvri povekjeto stranski kladzi pustaa poraki kao ne smee da se registrira clen od mkd i do 1vi septemvri sve sto imas na stramicata da si prefrlis na karticka.. taka i napraviv, si prefrliv direktno na karticka..posle toa baratam so skrill
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
20к еур повлечени? Кој ке повлече таков износ бе :)
Нормално нема да ги повлечат наеднаш него на неколку пати, верви 20к за некого е мех сума, само на форумов имаше неколку ликови што баратаја/баратаат со слични суми, а не пак во цела МК...
Mart 2020 mi se cini donesoa uredba.. od 1vi septemrvri povekjeto stranski kladzi pustaa poraki kao ne smee da se registrira clen od mkd i do 1vi septemvri sve sto imas na stramicata da si prefrlis na karticka.. taka i napraviv, si prefrliv direktno na karticka..posle toa baratam so skrill
Не не разбираш иста е работава никогаш не казнале некого за кладење онлајн, единствено нешто можат да те казнат за тоа што не си пријавил данок на приход односно заработка преку интернет, па дали ти си ја добил преку Yonibet или Skrill потполно е исто. на двете си должен да го платиш истиот %, ама досега не се замараја воопшто барем не за помали суми.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Mart 2020 mi se cini donesoa uredba.. od 1vi septemrvri povekjeto stranski kladzi pustaa poraki kao ne smee da se registrira clen od mkd i do 1vi septemvri sve sto imas na stramicata da si prefrlis na karticka.. taka i napraviv, si prefrliv direktno na karticka..posle toa baratam so skrill
Ги штитат нашиве кладилници. Ако не се кладиш на нет, ќе се кладиш кај нашиве што се крш у однос на овие од нет...ним им укинаа лиценци за онлајн кладење...практично не вратија некои 20 години назад. Покерстарс го укинаа, и уште многу други кладилници....
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
20
Има начин за повлекување пари од бет365?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Дотако сам дно живота :icon_lol: , прв пат у минус да влезам . Имав бет на данска-финска за 70 еу , кога бидна прекинот ми ги врати како расположливи , и пошто бетот беше дефакто недобитен , полувреме крај 1у1 , реков дај да пробам да ги извадам на лајв тенис , кудла против некој крајчек или како беше , водеше типот 3-1 у трет сет 1.1 квота ... типот изгуби на крај а и од данска-финска си ги зедоа парите и ете ме сега у минус :pos:

1623529408122.png
 
Член од
13 јуни 2021
Мислења
1
Поени од реакции
1
Zdravo, Imam napraven deposit od mastercard na bet365 i sega nemozam da gi povlecam nazad na istata karticka, mi vika edinstven nachin deka e Bank Wire, no chitav deka bankite nemozele da gi proknizat oti nebilo legalno.
Bidejki e pogolema suma na pari sto treba da ja podignam, koj e nachinot da gi izvlecam parite? fala
 
Член од
18 април 2020
Мислења
21
Поени од реакции
8
И документ за потврда на адреса на живеење, сметка од струја/телефон/интернет или извештај од банка и слично.

Нема врска ова онлајн кладењето е по закон забрането многу одамна, а не си безбеден ниту со Скрил и на тие пари треба да пријавиш данок по закон, финтата е што е многу попрактично за префрлување од еден на друг и ајде да речеме малце побезбедно иако сами си се лажиме со тоа :)

Имаше нешто како за суми до 20к еур мислам дека не те регистрираат на радар и не се замараат со тебе.
Da ve prasam dodeka e temata so Skrill. Primer sakam da prijavam pari so mi legnale od skrill na bankarska smetka i da si platam danok. Kako ke pokazam poteklo od kade mi se zaraboteni parite i kako da gi prijavam, zatoa sto oblozuvanje na stranski sajtovi e zabraneto. Fala, pozdrav :)
Автоматски споено мислење:

Нормално нема да ги повлечат наеднаш него на неколку пати, верви 20к за некого е мех сума, само на форумов имаше неколку ликови што баратаја/баратаат со слични суми, а не пак во цела МК...

Не не разбираш иста е работава никогаш не казнале некого за кладење онлајн, единствено нешто можат да те казнат за тоа што не си пријавил данок на приход односно заработка преку интернет, па дали ти си ја добил преку Yonibet или Skrill потполно е исто. на двете си должен да го платиш истиот %, ама досега не се замараја воопшто барем не за помали суми.
Kolku sto sum cital od zakon zabraneto e oblozuvanje na stranski sajtovi preku internet. Ne se raboti samo za parite. Nemozes da prijavis pari zaraboteni od oblozuvanje na stranski sajtovi. Kako da pokazam poteklo na parite i eve da sakam da platam danok, od sto da prijavam deka mi se zaraboteni parite od internet i sto dokaz bi mozel da prilozam?
 
Последно уредено:
Член од
13 ноември 2013
Мислења
24
Поени од реакции
8
Zdravo,

Sakam da povlecam nekoi 160 EUR od Bet City.

VE molam za sovet dali da mi gi isplatat na kartica ili da probam da im kazam preku Skrill? (se plasam ako mi gi isplatat na kartica, bankata da ne mi gi zamrzne parite i da ne mozam da si gi izvadam od smetka :(

Fala, Pozddrav,
 
Член од
31 март 2021
Мислења
8
Поени од реакции
2
Кој ја фалеше оваа yonibet, катастрофа се, се замрзнува live betting -от, кога кликам да ставам уплата ме одјавува од профилот.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
Dali mpzi so visa kartica od nlb da se napravi depozit na skrill bidejki slusnav toa nemozelo povekje? Dali vo skoro vreme na nekoj mu uspealo?
 
Член од
24 мај 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дечки имам 400 долари добиено како наградс на FortuneJack сајт за бетање и можности за повлекување пари се преку Skrill, Neteller, Paysafecard и Rapid Transfer. Знае ли некој преку кое од овие и дали можам да ги извадам парите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom