Обложување на нет

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Нека помогне некој ако знае.
Странциве претежно работат со пејпал,а тоа е кај нас забрането.Како би префрлил парите кои што сум ги сработил и ми ги префрлиле на пејпал?И дали има воопшто некој начин да се случи тоа.
Дали има некој друг начин кој што не е пејпал?Знали ми треба брз начин на префрлање,а пејпалот е најлесен и го користат сите странци,па затоа него го потенцирам.
Јас повлеков пари од upwork на Paypal. Користам VISA Electron od NLB и бидејќи е словенска банка, како држава на пејпал одбрав Словенија. Парите од Upwork ги добив веднаш на PayPal, а од PayPal на кредитна картичка за 2-3 дена со ситна провизија, мислам дека беше фиксна 2.5 долари. За да можеш да ги повлечиш на картичката, претходно треба да ти биде поврзана со PayPal акаунтот, едноставна процедура, ги внесуваш податоците од картичката, ти земаат 1-2 евра, следниот ден истите ти ги враќаат и таа е картичката на која ќе легнуваат средствата кога ќе одбереш опција Withdraw to card.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Сега и најверојатно ке мора да платиш и данок на тие пари штом ти имаат легнато на наша сметка.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
Во мојов случај не е проблем данокот од 10%, само да е изводливо нештово.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Сега и најверојатно ке мора да платиш и данок на тие пари штом ти имаат легнато на наша сметка.
Парите стигнати од paypal се со назнака (уплата на тековна сметка).
upload_2017-12-29_14-43-2.png
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Мислам дека на тековна(трансакциска) сметка не можеш самиот ти да уплатиш пари во странска валута, туку само на девизна сметка. Така да, очигледно е дека е прилив од страна.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Мислам дека на тековна(трансакциска) сметка не можеш самиот ти да уплатиш пари во странска валута, туку само на девизна сметка. Така да, очигледно е дека е прилив од страна.
Во ред, прилив е. Но, нели не се даночат пари доколку немаат основа од каде се. Пример ми пратил роднина од странство на Paypal.. ?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Во ред, прилив е. Но, нели не се даночат пари доколку немаат основа од каде се. Пример ми пратил роднина од странство на Paypal.. ?
Во Уни Банка едно време бараа ти да се појавиш и да кажеш на кој основ ти легнуваат парите. Со новиов закон, најверојатно и тие пари што ти ги праќаат роднините од странство ке подлежат на оданочување.

Јас гледам по секоја цена да не ми легнуваат пари кај нас на трансакциска.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.761
Вадел пари од бет сити некој? Пробувам да повлечам 300 евра на сметка во нлб и ми вика дека се е успешно, ми ги трга парите од акаунт, а после ден два ми ги враќа назад на акаунтот без било какво известување.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Вадел пари од бет сити некој? Пробувам да повлечам 300 евра на сметка во нлб и ми вика дека се е успешно, ми ги трга парите од акаунт, а после ден два ми ги враќа назад на акаунтот без било какво известување.
Пиши им на чат или мејл.Иначе акаунтот ти е фул верификуван?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Вадел пари од бет сити некој? Пробувам да повлечам 300 евра на сметка во нлб и ми вика дека се е успешно, ми ги трга парите од акаунт, а после ден два ми ги враќа назад на акаунтот без било какво известување.
Кога ги депозитира парите ? Мислам дека после 48 часа од депозитот може да повлекуваш до тогаш не .
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.761
Пиши им на чат или мејл.Иначе акаунтот ти е фул верификуван?
Кога ги депозитира парите ? Мислам дека после 48 часа од депозитот може да повлекуваш до тогаш не .
Hello,
Starting from December 19, 2017, withdrawals via payment system "Visa" in the currency dollar and euro are suspended due to technical probems on the part of the provider.
Use another payment system to withdraw funds, having previously replenished the account with it.
:pos:
Каква превара од кладилница еј. Гниди. Сеа треба да правам профили на други места, па таму да депонирам пари, за да депонирам на бетсити, за да можам после парите од бетсити да ги повлечам на тоа друго место, па да ги префрлам на виза. Провизии до максимум.

Дополнително бетинг лимитот ми е нула евра. Образложението е:
Hello,
Limits are established according to our Rules for bets accepting.
General betting rules
5. The bookmakers company reserves the right to limit a maximum stake on special events as well as to limit or increase a maximum stake of a certain client without any notification and giving reasons.
Your limit will be kept the same.
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Hello,
Starting from December 19, 2017, withdrawals via payment system "Visa" in the currency dollar and euro are suspended due to technical probems on the part of the provider.
Use another payment system to withdraw funds, having previously replenished the account with it.
:pos:
Каква превара од кладилница еј. Гниди. Сеа треба да правам профили на други места, па таму да депонирам пари, за да депонирам на бетсити, за да можам после парите од бетсити да ги повлечам на тоа друго место, па да ги префрлам на виза. Провизии до максимум.

Дополнително бетинг лимитот ми е нула евра. Образложението е:
Hello,
Limits are established according to our Rules for bets accepting.
General betting rules
5. The bookmakers company reserves the right to limit a maximum stake on special events as well as to limit or increase a maximum stake of a certain client without any notification and giving reasons.
Your limit will be kept the same.
Мора преку скрил значи да ги вадиш .. јас не сум го проверил акаунтот кај нив одамна барем имам скрил опција :D ...
хахахаххахах види бе само што сакав да се најавам
Screenshot_3.png
Ебати тој Самсоненко :D
 
Член од
15 март 2017
Мислења
8
Поени од реакции
0
Вака сега на повеќето им пишав во порака доколку има заинтересирани кој сеуште немаат отворено акаунт на 1xbet да се регистрираат преку линкот на нашиот партнерски програм
http://refpa.top/L?tag=d_56181m_97c_&site=56181&ad=97
И притоа при регистрацијата во полето за промо код да го запишат кодот 1x_6985 и еднаш месечно ќе имате бесплатни ваучери од 5 и 10 евра.
Ова важи само за новите регистрации
Регистрации може да се извршат и со еден клик со телефонски број
 

Kajgana Shop

На врв Bottom