ОНЕ и ВИП се споија

Член од
22 јули 2015
Мислења
430
Поени од реакции
181
Дали по надградбата на мрежата ќе можам да фатам 3г од вип на 2100 мхз
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Би требало да значи првото, односно нови антени евентуално задржување на некои од старите, но надградување на истите. Секако, 42Mbps на 3G тешко дека ќе успее, бидејќи зависи колку луѓе се поврзани и низа други фактори, теоријата речиси никогаш не е иста со тоа на терен односно праксата.
Znam toa no teoretski so perfektni uslovi mrezata na telekom e 42 mbps za 3G a dosegasnata na Vip so perfektni teoretski uslovi 4 mbps
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
dali nekoj znae kade ke se prodavaat karticki od lycamobile?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Еве ја една од цените за спојувањето:

Поранешниот министер за информатичко општество и администрација, Иво Ивановски е именуван за директор на меѓународни и европски регулаторни прашања во Австрија Телеком.

Новата позиција ќе почне да ја извршува од 1 септември.
Извор: eМагазин
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Na tarifa 666 sum i treba da go prodolzam dogovorot, se javuvam na operator mi vikaat moram da se prefrlam na L Za da zemam telefon, em pogolema tarifa em gubam internet od 9 giga na 3 giga. Da pogodam verojatno toa kretenite menagjercinja od ONE bivsi se zadolzeni za reguliranje na tarifi? Way to go VIP posle 6 godini me izgubivte kako korisnik. Tragedijata e sto ne mi se ni ide na Telekom, taka da verojatno so gulabi pismonosci ke si teram rabota
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
Зошто да мораш да ја промениш тарифата, јас вчера го обновив договорот за Vip 666 и си земав телефон, јас земав ZTE и доплатив 500 денари, за LG K4 требаше да се доплатат 1500 денари, а ми понудија и некој Alcatel за 0 денари.

Случајно кога си се јавил во контакт центарот да не си ги прашал директно дали мора да ја променам тарифата што ја имам за да земам телефон?
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Да не знае некој ценовник со бонуси поволности за правни лица за продолжуваање на договорот? Пребарав но некако не успеав да најдам на страната на ВИП.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Na tarifa 666 sum i treba da go prodolzam dogovorot, se javuvam na operator mi vikaat moram da se prefrlam na L Za da zemam telefon, em pogolema tarifa em gubam internet od 9 giga na 3 giga. Da pogodam verojatno toa kretenite menagjercinja od ONE bivsi se zadolzeni za reguliranje na tarifi? Way to go VIP posle 6 godini me izgubivte kako korisnik. Tragedijata e sto ne mi se ni ide na Telekom, taka da verojatno so gulabi pismonosci ke si teram rabota
Не можат да те присилат да ја смениш тарифата. Ако сакаш можеш да си продолжиш така со истата тарифа, ќе ти тера договорот месец за месец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom