ОНЕ и ВИП се споија

Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Зошто да мораш да ја промениш тарифата, јас вчера го обновив договорот за Vip 666 и си земав телефон, јас земав ZTE и доплатив 500 денари, за LG K4 требаше да се доплатат 1500 денари, а ми понудија и некој Alcatel за 0 денари.

Случајно кога си се јавил во контакт центарот да не си ги прашал директно дали мора да ја променам тарифата што ја имам за да земам телефон?
Znam deka ne moram da ja promenam tarifata no sakam nov telefon. Od call centar mi rekoa deka za da zemam nov telefon moram da se prefrlam na L tarifa. I mene ne mi e jasno.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.455
Поени од реакции
2.805
Znam deka ne moram da ja promenam tarifata no sakam nov telefon. Od call centar mi rekoa deka za da zemam nov telefon moram da se prefrlam na L tarifa. I mene ne mi e jasno.
Не мора да значи, ако не се префрлиш пак ќе можеш да земеш, но со повисока цена.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Sedi si na ta tarifa tesko deka vo idnina ke ima takvi tarifi
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Muabetot mi e princip. Tuka gledam deka pojma nemaat menagjercinjata kako da zadrzat korisnik. Mozebi nema da najdam podobra tarifa ali od septemvri, niti ke im gi davam tie 666 denari niti na tutunska ke im isplakjam rati za telefon niti za blizoo ke im davam 900 znaci zboram za princip, od mene samo zarabotuvaat vip +tutunska 2500, e pa pozdrav. So vakvi kompaniu koi nisto ne ti nudat za lojalnost samo taka, povekje da se otkazat vaka da vidime dali nema da smenat filozofija.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.417
Поени од реакции
3.774
Muabetot mi e princip. Tuka gledam deka pojma nemaat menagjercinjata kako da zadrzat korisnik. Mozebi nema da najdam podobra tarifa ali od septemvri, niti ke im gi davam tie 666 denari niti na tutunska ke im isplakjam rati za telefon niti za blizoo ke im davam 900 znaci zboram za princip, od mene samo zarabotuvaat vip +tutunska 2500, e pa pozdrav. So vakvi kompaniu koi nisto ne ti nudat za lojalnost samo taka, povekje da se otkazat vaka da vidime dali nema da smenat filozofija.
istoto bese i so t-mobile -eks, i so eks one, pa site se prefrlija na vip- no sega vip ja pravi istata rabota od one i segasen telekom-
vo prevod nema nisto dobro vo bliska idnina, !ke si trpime dodeka vleze (ako vlezi 3ti Mrezen)operator-no po se izgleda teska rabota
taka da ke si tapkame vo mesto, i kese udirame po ramo i ke vikame od beter ...a po beter od ova amin !:(
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Трет мрежен оператор во скоро време не влегува, клептоманската мафија и комората на македонски робовладетели нема да дозволат такво нешто. Кај смее рајата робска да има добар телеконтакт со светот?
Се е сетирано, АЕК само треба да спроведе.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.096
Поени од реакции
6.735
Muabetot mi e princip. Tuka gledam deka pojma nemaat menagjercinjata kako da zadrzat korisnik. Mozebi nema da najdam podobra tarifa ali od septemvri, niti ke im gi davam tie 666 denari niti na tutunska ke im isplakjam rati za telefon niti za blizoo ke im davam 900 znaci zboram za princip, od mene samo zarabotuvaat vip +tutunska 2500, e pa pozdrav. So vakvi kompaniu koi nisto ne ti nudat za lojalnost samo taka, povekje da se otkazat vaka da vidime dali nema da smenat filozofija.
и ќе им ги дадеш тие 2500 на тимобајл арамиите :cool::icon_lol:

твое право каде ќе ги дадеш парите, али на таков замислен монопол како што си се држат тимобајл,поплаки од милион претплатници ги имаше пред да се отворат новите мобилни оператори,па немојте толку кратко паметењето да ви е
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
и ќе им ги дадеш тие 2500 на тимобајл арамиите :cool::icon_lol:

твое право каде ќе ги дадеш парите, али на таков замислен монопол како што си се држат тимобајл,поплаки од милион претплатници ги имаше пред да се отворат новите мобилни оператори,па немојте толку кратко паметењето да ви е
Ne ne, niv pa ic... Ne ide na arno ova... Namesto da se liberalizira uste povekje pazarov ovie aek kretenive dozvolija da se vratime na nivo pred 10 god. Gotovo so postpaid jas. Staj si 100 i dosta im e i tolku
 
B

bngj45

Гостин
Што е разликата од SIM картичка и USIM Картичка?
 
B

bngj45

Гостин
На Вип а ја сменив тарифата на Џабест сега сум на Оне мрежата или на Вип?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.929
Поени од реакции
35.802
Трет мрежен оператор во скоро време не влегува, клептоманската мафија и комората на македонски робовладетели нема да дозволат такво нешто. Кај смее рајата робска да има добар телеконтакт со светот?
Се е сетирано, АЕК само треба да спроведе.
Па и сега има рајата добар контакт, каква услуга ти фали за да имаш контакт со светот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom