Ноќниот живот во Струмица

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Не мее јасно как може така. Другите ни го фалат ноќнио живот фалат, на повеќето од вас (Струмичане) не ве аресе.
Арно ај најтапа сме, немора да кажувате.
Боже мили народоо шо да ти кажам...

Знаеш како викат, твоето најмалку го цениш. Е од тоа не не бива нас.
Незнам зашо така говорате, мислам дека ноќниот живот е сега подобар, шо поинтересно ли ви беше ка го немаше Платинум, поинтересно ли ви беше ка га немаше 19-ката. Кога ќе видиш од порано, само недостигаат Салти Дог и Миленуим.
Порано ни тие пејачи/ки кои сега ѓи носат ѓи немаше. Не дека и јас многу ѓи обожавам, единствено до сега на кој бев најзадоволен сум од Владо Јаневски ама мора да разбереме дека мнозинството во Струмица е "лудо" по нив.

И странски познат диџеј да донесеш повторно ќе се наполни се, но прашањето е кој ќе даде пари да го платат, имајќи ги нашите поевтини пејачи/ки.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Знаеш како викат, твоето најмалку го цениш. Е од тоа не не бива нас.
Незнам зашо така говорате, мислам дека ноќниот живот е сега подобар, шо поинтересно ли ви беше ка го немаше Платинум, поинтересно ли ви беше ка га немаше 19-ката. Кога ќе видиш од порано, само недостигаат Салти Дог и Миленуим.
Порано ни тие пејачи/ки кои сега ѓи носат ѓи немаше. Не дека и јас многу ѓи обожавам, единствено до сега на кој бев најзадоволен сум од Владо Јаневски ама мора да разбереме дека мнозинството во Струмица е "лудо" по нив.

И странски познат диџеј да донесеш повторно ќе се наполни се, но прашањето е кој ќе даде пари да го платат, имајќи ги нашите поевтини пејачи/ки.
A se sekjavash li koo raboteshe baro XL,JOKER,SKALA pa na vremeto diskotekite KING i KAKTUS,letnata BAZEN,ti ima li nekoj raspraveno tam sho se ima sluchuvano?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
A se sekjavash li koo raboteshe baro XL,JOKER,SKALA pa na vremeto diskotekite KING i KAKTUS,letnata BAZEN,ti ima li nekoj raspraveno tam sho se ima sluchuvano?
Знам шо сакаш да кажеш, ама тоа беа други времиња. Реков дека сега можеби е подобар од пред 2-3 години. Во XL колку што знам не беше ништо посебно (извини ако грешам, тој период бев помал), за Џокер пак бев ептен мал, а знам дека носеа српски пејачи. А за Скала сакаш да кажеш дека е подобро од Селект???. Е за Кинг и Кактус сум ептен помал, ми го имат многу народ фалено (од тие постарите). И за Базенот имам некое сеќавање отприлика кога се носеа пејачки и слични работи.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Знам шо сакаш да кажеш, ама тоа беа други времиња. Реков дека сега можеби е подобар од пред 2-3 години. Во XL колку што знам не беше ништо посебно (извини ако грешам, тој период бев помал), за Џокер пак бев ептен мал, а знам дека носеа српски пејачи. А за Скала сакаш да кажеш дека е подобро од Селект???. Е за Кинг и Кактус сум ептен помал, ми го имат многу народ фалено (од тие постарите). И за Базенот имам некое сеќавање отприлика кога се носеа пејачки и слични работи.
Tochno deka bea drugi vremina,nemashe tolku moderni raboti kako deneska,nemashe ni mobilni ni taksi doma da si odesh,nemashe veza dali vrne dozd ili sneg,vazhno beshe samo da se ode na disko.U tva vreme koo nemase taksina beshe nogo zaebano,ke ispratesh nekoo tipka do doma a ona zhivee duri kaj kaubojskoto,aj do dek si so nea nema da osetesh koo si stignal,ke postoosh mlace,so nea,ja ke ja fates za cickite ja ne a mosh i ke ja zalapash ama posle koo ke ti tekne deka treba da se vrakash ke si kazash,PU JAZ'K na cickite sho gi lapah :pos2::pos2::pos2:.E tie bea vremina a ne deneska bogatashkite deca sho se kurchat so koli ama samo taksisti izigravat,oni gi chastat,shetat a drug gi e.a,dek se oni a deka e vozo za Miravci :vozbud:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Џокер беше најјакото нешто у Струмица. У комшилуко ми беше, тука на почетоко на градо. Беше ептен убаво изградено. Имаше голем подиум и над тебе на 10 метра беше диџејо. Имаше убави цртежи по ѕидовите, различна тематика. Имаше сепарина исто така, најного се сеќавам на една ревија, манекенките беа до едно импровизирано патче за них до фонтаната там кај вецињата коо се одеше... Единствено место што вредеше у градо! Саа имаше и некои забегани шо ми уринираа у дворо, спијаа пред вратта ама дружбата е битна.
И тва беше коо бех малечок, Џокер е една од причините шо ја засаках електронската музика.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Џокер беше најјакото нешто у Струмица. У комшилуко ми беше, тука на почетоко на градо. Беше ептен убаво изградено. Имаше голем подиум и над тебе на 10 метра беше диџејо. Имаше убави цртежи по ѕидовите, различна тематика. Имаше сепарина исто така, најного се сеќавам на една ревија, манекенките беа до едно импровизирано патче за них до фонтаната там кај вецињата коо се одеше... Единствено место што вредеше у градо! Саа имаше и некои забегани шо ми уринираа у дворо, спијаа пред вратта ама дружбата е битна.
И тва беше коо бех малечок, Џокер е една од причините шо ја засаках електронската музика.
Se arno ama beshe nogo golemo,ak ti treba nekoj ne mozhesh 3 saata da go najdesh a sho se odnesuva za zabeganite tipovi nioh gi ima sekade.Elektronskata muzika e vo razvoj kaj nas,ako ne znaash i TURBO FOLKO e elektronska muzika,tipcinjata sho svirat na sintisajzer lom praat,elektronika sho da ti raspravam :baeh::baeh:
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Eh kamo da imase techno ili trance zurkicki....ama gazdite ne dozvoluvaat tolku sloboda, premnogu se obrazovani na toa pole i zatoa e taka.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Pet dena nikoj nishto ne pisha,izleva li nekoj na grado ili site doma se tuljat?
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Знаеш како викат, твоето најмалку го цениш. Е од тоа не не бива нас.
Незнам зашо така говорате, мислам дека ноќниот живот е сега подобар, шо поинтересно ли ви беше ка го немаше Платинум, поинтересно ли ви беше ка га немаше 19-ката. Кога ќе видиш од порано, само недостигаат Салти Дог и Миленуим.
Порано ни тие пејачи/ки кои сега ѓи носат ѓи немаше. Не дека и јас многу ѓи обожавам, единствено до сега на кој бев најзадоволен сум од Владо Јаневски ама мора да разбереме дека мнозинството во Струмица е "лудо" по нив.

И странски познат диџеј да донесеш повторно ќе се наполни се, но прашањето е кој ќе даде пари да го платат, имајќи ги нашите поевтини пејачи/ки.
Па носат странски ДЈ само 4-5 пати у годинта. За карневало, за нова година, и за уште некој викенд. И ептен добри журки се прават:toe:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Па носат странски ДЈ само 4-5 пати у годинта. За карневало, за нова година, и за уште некој викенд. И ептен добри журки се прават:toe:
тогај знаат оти народо има повеќе пари и затава носат:pos2:.....шала на страна треба почесто да се носат ДЈ, а да има некое место да носат српски пеаче, од тии постарите тама ќе има повеќе народ
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Дада. Дек си бе јанев изгуби се????:vozbud::vozbud::toe:

Ке се среде тва у скоро време. Оти кафичето фанаа да гледат веке оти ка ке пуштат српското, народо бега у баро право:toe:
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Дада. Дек си бе јанев изгуби се????:vozbud::vozbud::toe:

Ке се среде тва у скоро време. Оти кафичето фанаа да гледат веке оти ка ке пуштат српското, народо бега у баро право:toe:


E kako nema da se sredi..vidi 19kata so ubavo si najde lek....sledi primerot na EXTREME a drugite kafici pak ke si se praznat posto si prodolzuvat po istata tupava semaaaa
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
19-ката саа само за на кафе ли ќе е?
Не сум била од ка реновираа. Паметна им е таа одлука ак напраат така оти веќе немаше ич народ на излеване пред да реновират, само помаленки деца одаа.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
E kako nema da se sredi..vidi 19kata so ubavo si najde lek....sledi primerot na EXTREME a drugite kafici pak ke si se praznat posto si prodolzuvat po istata tupava semaaaa
Е ак се сите тка ного кее јако нели? :uvo: Доста е 1 клуб/кафич/место посветено на денс па да вииш мош првата/втората недела нема да има ного народ, ама после ке почне да се збире.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom