Ноќниот живот во Струмица

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Најдобро Тончи да ги спои темите за Струмица, Ноќниот живот во Струмица и Струмички речник, некако би можела иста дискусија во една тема само да се одвива, нели?
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
И шо саа сите свршиите оти Каролина дојдела, и Кристина Арнаудова.:uvo:


Нема народ шо слуше техно музика ?

Нека донесат еден салам Ди џеј, и да видаш как ќе излезат обожаватели на таа музика, и как ќе ве преплават вас обичните фолкери.
И дека ќе го донесат? Не е за нас салам диџеј, ако сакаш журки ја ти го Скопје. Струмица ти е позната по Кафани, пејачки и музика од Балканско потелко.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Луѓе тоа е така сегде за тие шо гледат кој како е облечен и шо само испаѓат по кафики за да ги видат....чист пример Кавадарци може нема јаки кафики ама у тиа појаките се оде само колку да се биде виден и каа ќе те праша некој кај испадна вчера ами у к-7 а играење строго пивото у рака и потпрен на масата:tapp:
Него ви Струмичане по кој кафики излевате освен Селект?:pos2::pos2::pos2:
 
V

Viktoranius

Гостин
И дека ќе го донесат? Не е за нас салам диџеј, ако сакаш журки ја ти го Скопје. Струмица ти е позната по Кафани, пејачки и музика од Балканско потелко.
Епа тва ми беше мабето, Струмица е позната по тва шо кажа ти, и за тва неможе да се натпреварува со едно Скопје дека шо има секаков вид на забави.

И ако сака Струмица да биде конкурентна за најдобар ноќен живот, треба да се отворат места за секаков стил на музика.

Незнам колку сте запознаени али имаше отворено рок кафич на местото дека шо е саа кладилницата маракана, ама имаше потпишено петиција од некои си важни "загрижени" родители тој локал да се затвори, затоа шо бил дувло на дрогираши со долги коси.:nesum:

Па ако е дувло за дрогираши немора твоето дете таму да излегува, остај го нека оди во 19ката и во Селект каде шо таму "нема" дрога, или пак уопште не го пуштај да излева.

Поентата ми беше да кажам дека тешко да се измене народо у Струмица, да гледат малце поинакво на работте не само ноќниот живот, туку и другите работи шо се дешават у градо, али ај да не бегам да пишам оти ќе одам во скроз офтопик.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
A dali nekoj ime slushneno za noknio zhivot od 1992-2000 kakov bil u Strumica?Tva oti e tapa u SR e tochno ama taa tapa ja praa narodo,do mladinata e a ne e do DJ-ite sho pushtat muzika.Mozham da vi kazham oti ima u SR kvalitetni DJ-i a tva nii sho ne si gi ceneme e drugo.Nashte DJ-i r'mbat za dzabe a ke doo nekoj batka od Skopje,ke pushta muzika 2-3 saata i ke lapne 200-300 evra i site ke vikat: Bree,ebati tipcheto :toe:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
абе не е тава оти у скопје има секаков вид на забави оно има не викам оти нема ама у струмица ако 1 место стане хит и право сите се бутат тама, демек др. кафиче не ги бива нема народ, и сега ќе се бутаме тама сите на 1 место....19ката исфорсира се ептен....и ного народ у струмица не слуше песна се додека не стане хит, додека не га пуштат на MTV или низ кафичте, и после ќе дојде ќе ти соле памет за музика...забегах од темата ептен
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Абе не е проблемо до диџејовте, ама донегде и кај них е проблемо, до 00:00 пуштат некои салам песнички, после 00:00 ајдее српски песни :tapp:, тва се однесува за сите кафичи освен селект нели там покасно малку пуштат глупи песни за да разбегат народо:wink:
Некој погоре спомна оти нема народ у ср шо слуше техно ? ццц јас знам барем 40 човеци шо слушат техно, хаус, транс... а иначе тии помаленките сите се турбофолкери:tapp: и то.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
"Ноќниот живот" во Струмица не е вреден за дискусија, бидејќи како таков тој не постои.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.407
Поени од реакции
7.694
"Ноќниот живот" во Струмица не е вреден за дискусија, бидејќи како таков тој не постои.
ПОСТОИ, бидејќи луѓето излегуваат навечер.
Е сега квалитетот на истиот е друга работа, а Киксупермен, на скала од 1 до 10 знам дека ќе го оцениш со -5 (минус пет).
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Не мее јасно как може така. Другите ни го фалат ноќнио живот фалат, на повеќето од вас (Струмичане) не ве аресе.
Арно ај најтапа сме, немора да кажувате.
Боже мили народоо шо да ти кажам...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.407
Поени од реакции
7.694
Не мее јасно как може така. Другите ни го фалат ноќнио живот фалат, на повеќето од вас (Струмичане) не ве аресе.
И на нас Скопјани знае да ни здосади шемата која ја вртиме (2-3 кафичи и клубови) па да се жалиме како Скопје е досаден град. Едно па исто.
И да додадам дека за вкусови не треба да се расправа.
Во земјава има голем број на почитувачи на турбо-фолкот, ама тоа е веќе друга тема.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Абе не е проблемо до диџејовте, ама донегде и кај них е проблемо, до 00:00 пуштат некои салам песнички, после 00:00 ајдее српски песни :tapp:, тва се однесува за сите кафичи освен селект нели там покасно малку пуштат глупи песни за да разбегат народо:wink:
Некој погоре спомна оти нема народ у ср шо слуше техно ? ццц јас знам барем 40 човеци шо слушат техно, хаус, транс... а иначе тии помаленките сите се турбофолкери:tapp: и то.
Братче ти издрогиран ли си или шо ти е стварно незнам? Дај среди се малце глеј шо пишеш познавал си 40 човеци шо слушат техно :pos: ги има многу повеќе :smir: и како можеш да кажеш ''тии помаленките СИТЕ се турбофолкери'' :nesvest::nesvest: Постo шо си го напишал е шо да ти расправам ''Не е проблемо до диџејовте ама донегде и кај них е проблемо'' Ако си МНОООГУ пијан простено ти е :) Шо ти беше финтата со турбофолкерите и ти незнааш ама ај нека е :).
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Kako sho chitam posle mene temata bila interesna pa da kazham oshte neshto.Kako prvo sekoj DJ pushta takva muzika kakva sho saka gazdata na kaficho a bidejki kaj nas gazdite se muzichki naobrazovani pa so toa se podobruva i kvaliteto na muzikata sho ja prezentira :kesa:.Site fanovi na tehnoto ne se sobirat na edno mesto a nema kaj nas takvo mesto deka so cela vecher aka tehno muzika taka da morame da se zadovoluvame so tva sho ni go pushtat ili kak sho vika narodo KJUTI I TRAJ SI I AK TI POTERAT DAJ SI :pos2:.Temata e interesna pa da probame neshto da napraveme za podobruvanje na nokjniot zhivot vo Strumica...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Братче ти издрогиран ли си или шо ти е стварно незнам? Дај среди се малце глеј шо пишеш познавал си 40 човеци шо слушат техно :pos: ги има многу повеќе :smir: и како можеш да кажеш ''тии помаленките СИТЕ се турбофолкери'' :nesvest::nesvest: Постo шо си го напишал е шо да ти расправам ''Не е проблемо до диџејовте ама донегде и кај них е проблемо'' Ако си МНОООГУ пијан простено ти е :) Шо ти беше финтата со турбофолкерите и ти незнааш ама ај нека е :).
Познавам БАРЕМ 40 човеци, а не кажах оти ИМА ТОЧНО 40 човеци шо слушат техно хаус транс. А за турбофолкерите, нели си е така? :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom