Нокаут фаза ТОП 16 - Лил

Член од
10 мај 2009
Мислења
1.836
Поени од реакции
1.959
У реду е за Фурние. Одличен бек за европски стандарди, без потреба го хејташ.

.
па добро само кажав дека за разлика од турциве , секогаш кога е сам знае да погоди 3ка , денес мислам на 2 пати тоа го направи а истото го прави и во Орландо , е сега во други сегменти на игра баш и не ме бендисуе , колку што го имам гледано во Орландо .. некако не ми е нба материјал иначе за европски стандард (y)

Јас турците сакав онака убаво да ги исхејтам :D
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
5.885
Поени од реакции
4.674
Abe mozda vlijaea ama realno i francuzive si izigraa od pocetok do kraj konstatno, turcite ne se niso posebno ni vo grupi ne pokazaa nekoj kvalitet niti pa zasluzija da projdat vecerva.
Vaka kako pominuva prvenstvovo grcive mi ide najveke deka ke go osvojat prekaleni kucinja se, u sekoj moment imaat kontrola na igrata, srbive epten zaletani za niv mislam deka ili ke go osvojat prvenstvovo vo stil so vaka furiozna igra ili ke kiksnat use pred finaleto.
Е тоа е брат, или ќе го освојат или нема...
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.140
Поени од реакции
668
48 коша прими Хрватска во првово полувреме.Може да се пофалиме дека иаме боље одбрана од нив. :icon_mrgr: Се надевам Чесиве нема да ја усерат предноста како ние шо ја усравме со Доминиканска Република пред 3 години.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.631
Поени од реакции
17.215
Хрватска со оваа одбрана најдобро ќе им е да не ни прават напор за повеќе. Поарно од Чешка , отколку од Србија да испаднат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.468
Поени од реакции
74.796
Абе ја мислев дека Чесиве ќе пројдат али Хрватска се бламира во првото полувреме. Очајна кошарка, буквално во сите сегменти од играта.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.681
Хрватска има многу имиња,ама нема тим за големи достигнувања моментално.Ако таткото на Шариќ го критикувал Томиќ,нека го критикува и Шариќ бидејќи со шутон негов кова шајки.
Шариќ од сите аспекти на играта е солиден,ама во ниедно не е одличен.Како што велат битолчаните,му треба делкање и тоа доста.

Томиќ изгубен случај.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.722
Поени од реакции
5.833
Хрватска е невидена брука , испадна нашата група најслаба на првенството. :ROFLMAO:
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.631
Поени од реакции
17.215
Изгубија секаков мотив за игра. Над 5 минути се без даден кош , само 2 оваа четвртина до сега.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.722
Поени од реакции
5.833
30 разлика . :pos::pos::pos:[DOUBLEPOST=1442143645][/DOUBLEPOST]Каков пад на Чешка . :eek:
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.681
Колку добро играат чесите па па па.25 асистенции,Саторански 11,Велш 8.:ojeaa:

Весели 9/12 2/3 слободни ,12 скока.:uzi:
 
На врв Bottom