Нови возачки дозволи

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од marija aleksova, 20 април 2007.

 1. DRaGaN mebel

  DRaGaN mebel mr

  Член од:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  174
  kopija od vozacka i licna karta , prijava i baranje za zamena na v.d. i treba da platis 3 uplatnici za budjet = 600den , 2 sliki, , potvrda za krvna grupa . . .i to
  --- надополнето: 30 ноември 2012 во 00:31 ---
  sakam da polagam za C kat. kolko ke me cini se toa
  vo kumanovo mi kazaa okolo 22 000den ako se odi od prv pat ..ima li razlika vo cena vo drugi gradovi/
  ????
   
 2. JustBlack

  JustBlack

  Член од:
  18 мај 2011
  Мислења:
  184
  Допаѓања:
  72
  Има разлика во цени од град до град од авто школа до авто школа ама можеш да полагаш само таму кај што си жител.Во спротивно би требало да пријавиш привремен престој и да чекаш 6 месеци за да полагаш
   
 3. Паган-др

  Паган-др Гостин

  Кај да се јавам уствари за да проверам дали можам да возам со потврдата? Ми закажаа за возачка на 26ти март наредна година...
   
 4. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=- Wanna play a game?

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  13.046
  Допаѓања:
  3.292
  Moжеш да возиш со потврда. А и да те стопира некој, ќе те провери дали чекаш за возачка.
   
 5. JustBlack

  JustBlack

  Член од:
  18 мај 2011
  Мислења:
  184
  Допаѓања:
  72
  Законски не е дозволено да се вози со потврдата,но не сум слушнала дека прават посебен проблем околу тоа.
   
 6. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=- Wanna play a game?

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  13.046
  Допаѓања:
  3.292
  Ги прашав во МВР, викаат нема да има проблем, а полицијата имала начин да провери дали стварно чекаш возачка или си испринтал некое ливче.

  Инаку нема логика да не смееш, кога ти викаат дојди за месец-два по возачката...
   
 7. JustBlack

  JustBlack

  Член од:
  18 мај 2011
  Мислења:
  184
  Допаѓања:
  72

  Nema logika,no ima zakon a vo nego stoi deka moze da upravuvate vozilo samo so vozacka dozvola.Ako ne e taka site bi vozele so licni karti na primer,pa Mvr pak ke ima nacin da proveri....
  No stom ne pravat problemi vozete si:))
   
 8. truckerinsoul

  truckerinsoul

  Член од:
  25 април 2009
  Мислења:
  336
  Допаѓања:
  124
  не прат проблем со потврдата, јас лично прашав џандари дека чекав еден месец уште летото нема проблем ми рекоја лична карта носи и то лифчето за земање што е, истото ми го рече жената што ме слика, a уствари јас уште дента кога положив другот ден одма со колата на работа одев хахаха :D со лична карта и тие лисјата пополнети за возачка ги носев, ама срека имав нигде не налетав на полиција :)
   
 9. invador3

  invador3

  Член од:
  25 декември 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  1
  Zdravo kaj moze da zemam potvrda deka imam polozeno zato sto za dozvolata treba do 22 januari 2013 da cekam :)
   
 10. JustBlack

  JustBlack

  Член од:
  18 мај 2011
  Мислења:
  184
  Допаѓања:
  72
  Vo ispitniot centar kade sto polagase testovi pobaraj si uverenie za polozen vozacki ispit
   
 11. Кико Д.

  Кико Д. ULTRAS - way of life

  Член од:
  26 јануари 2010
  Мислења:
  10.773
  Допаѓања:
  8.354
  Машала 6 категории ми пишале во возачката :D
  А1, А, Б, Ф, Г, М :ROFLMAO:
   
 12. Sheep

  Sheep

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  41
  Дали можам на 17ипол да земам часови за возачка?
   
 13. Zebar

  Zebar

  Член од:
  19 март 2013
  Мислења:
  803
  Допаѓања:
  595
  Глупо прашање... Дали кога возам треба со мене да ја носам и возачката книшка (онаа во која се впишуват казнени поени)? Ќе ми ја бара сообраќаец ако ме запре?
   
 14. AlternativeF

  AlternativeF госпожата од втори

  Член од:
  1 мај 2006
  Мислења:
  4.275
  Допаѓања:
  5.728
  Можеш, ама не смееш да полагаш додека не наполниш 18.
   
 15. B_O_K_I

  B_O_K_I RACING maniac

  Член од:
  30 април 2008
  Мислења:
  1.902
  Допаѓања:
  705
  Не поените ги впишуваат во полициска станица.
   
  На Zebar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: