Нови возачки дозволи

Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Штом сте се исплашиле од едни тестови возачи не бива од вас. Стари тестови -нови тестови вакви такви , абе правила во собракајот се едни нема други правила а тестовите дали биле во писмена или електронска форма не менува ништо. Ако сакаат нека донесат тестови од јапонија , пак ке повторам правила се правилаа
 
Ф

Флеш

Гостин
Штом сте се исплашиле од едни тестови возачи не бива од вас. Стари тестови -нови тестови вакви такви , абе правила во собракајот се едни нема други правила а тестовите дали биле во писмена или електронска форма не менува ништо. Ако сакаат нека донесат тестови од јапонија , пак ке повторам правила се правилаа
Дечки и девојки ....Има некои нови информации за дали ќе има одложување ?! Или остануваат за 1 ноември ?! ДАЈ БОЖЕ ТЕ МООЛАМ НЕКА ОДЛОЖАТ !!!!!!
Друже далеку е посигурно дека ќе положиш со старите тестови бидејки се одговорени ...А вака со новите ги имам видено ...Гадни прашања имаат ....Не си сигурен ....

ЕВЕ ВИДИ И ТИ САМИОТ !!!

http://www.mvr.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=441
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Дечки и девојки ....Има некои нови информации за дали ќе има одложување ?! Или остануваат за 1 ноември ?! ДАЈ БОЖЕ ТЕ МООЛАМ НЕКА ОДЛОЖАТ !!!!!!
Друже далеку е посигурно дека ќе положиш со старите тестови бидејки се одговорени ...А вака со новите ги имам видено ...Гадни прашања имаат ....Не си сигурен ....

ЕВЕ ВИДИ И ТИ САМИОТ !!!

http://www.mvr.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=441
Почнаа од 1-ви Ноември(во Скопје).Доста кандидати полагаа......повекето паднаа а малкумина положија http://kurir.mk/makedonija/vesti/90514-Kolku-kandidati-go-polozija-e-testot-za-vozacka (моите беа меѓу тие 8Ч))))) Оние што ја совладаа материјата од старите тестови немаа проблем со новите,а тие што не учеле доволна ќе имаат втора шанса:((

Сите што имате закажано наскоро,а не сакате да одложувате пишете ми во ПП. или вежбајте на следниов линк http://www.govani.com.mk/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=105
.....има повеќе комбинации т.е. на секое наредно решавање имате нов тест.

Среќно!!!

Те потсредив. Џиш.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Јас од чиста радозналост си ги решавав тестовите online... имаат некој баг, ми се погоди два пати прашањето: Која е најголемата максимално дозволена брзина на автопат? А дадов еден одговор: 120. Не ми даваше да го сменам на вториот пат. Пошто сум стара школа, на времето беше 120, а во меѓувреме го напрајле 130, два пати го утнав...

Тоа е тоа, испитот го положив во 10-тина минути, така да мислам дека било кој возач треба да знај да ги реши сообраќајните проблеми даени на испитот. Слични се со оние на тестовите (оние старите, шо се полагаа пред едно 4-5 години).

Почнаа од 1-ви Ноември(во Скопје).Доста кандидати полагаа......повекето паднаа а малкумина положија http://kurir.mk/makedonija/vesti/90514-Kolku-kandidati-go-polozija-e-testot-za-vozacka (моите беа меѓу тие 8Ч)
Некогаш е до инструкторот, некогаш до кандидатите, некогаш до среќата... како и да е, браво, во секој случај одлично сработено.
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
Имав возено чат пат и пред полагање. Ги земав сите часови и бев у авто школа завршив со сите салтанати како треба. Тестови , полигон и градска положив од прва. Си земав возачка после една недела од полагањето, имав 18 години, имав кола што можев да ја возам во секое време... обожавав коли уште од мал. Сонот се исполни и сеуште трае :)
 
М

Мартин`

Гостин
Иам ја потврда дека имам положено ама уште немам извадено возачка ме мрзи.. има некој период до кога мора да извадиш или кога сакаш?
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Иам ја потврда дека имам положено ама уште немам извадено возачка ме мрзи.. има некој период до кога мора да извадиш или кога сакаш?
Кога сакаш,само што што покасно-тоа потешко ќе ти го најдат досието
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.765
Поени од реакции
29.041
Кога сакаш,само што што покасно-тоа потешко ќе ти го најдат досието
,,, ne bi rekolk deka e ,,,koga sakash ,,,mislam deka imashe vremenski period do koga morash da podnesesh dokumenti,,,dosieto na kraj sekako ke se najde ,,no pobrzo podobro,,,,,,ako te mrzi,,,da si ja podignesh ,,ili zemesh dozvolata ,,,sho ke bide so vozenjeto ,,,podobro ostani na taksi ili jsp,,,,,
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Почнаа од 1-ви Ноември(во Скопје).Доста кандидати полагаа......повекето паднаа а малкумина положија http://kurir.mk/makedonija/vesti/90514-Kolku-kandidati-go-polozija-e-testot-za-vozacka (моите беа меѓу тие 8Ч))))) Оние што ја совладаа материјата од старите тестови немаа проблем со новите,а тие што не учеле доволна ќе имаат втора шанса:((

Сите што имате закажано наскоро,а не сакате да одложувате пишете ми во ПП. или вежбајте на следниов линк http://www.govani.com.mk/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=105
.....има повеќе комбинации т.е. на секое наредно решавање имате нов тест.

Среќно!!!

Те потсредив. Џиш.
prv pat go resavam so 39 negativni, raskrsnicite site gi pogodiv osven nekoi prasanja glupi epten
 
М

Мартин`

Гостин
,,, ne bi rekolk deka e ,,,koga sakash ,,,mislam deka imashe vremenski period do koga morash da podnesesh dokumenti,,,dosieto na kraj sekako ke se najde ,,no pobrzo podobro,,,,,,ako te mrzi,,,da si ja podignesh ,,ili zemesh dozvolata ,,,sho ke bide so vozenjeto ,,,podobro ostani na taksi ili jsp,,,,,
Можеш да возиш и со потврдата додека не извадиш :)

Кога сакаш,само што што покасно-тоа потешко ќе ти го најдат досието
Ок фала.
 
Ф

Флеш

Гостин
Немало потреба од паника ...Се е одлично завршено ...ПОЛОЖЕНО со 2 бода негативност .... Малку на почеток ме фати паника па се смирив ... :D
Благодарам на сите за советите :D

Моја порака на тие сега што ќе полагаат сега на новите тестови ..... Обрнете внимание на:
- ЗНАЦИ
- КРСТОСНИЦИ
- КРУЖЕН ТЕК
- Брзина на движење на коли
- Ситуации на движење итн ...

тестовите ги имате на главната страна на Министерството за Внатрешни работи ... НАУЧЕТЕ ГИ !!! БЕЗ ПАНИКА !!! :D

ПОЗДРАВ !!! :D :cool:
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
Лесни се јас сега направив тест на страната на МВР и положив. А вистински полагав пред една година за возачка и тогаш исто си поминав значи ако ги научеш правилата како што треба немаш гајле. Сега ќе му дадам на татко ми да видам дали ќе помине тој има полагано дури во 1977 година. Дури ми се чини дека е полесен од тестовите што јас лани ги полагав.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Знае ли некој што точно ми треба за да извадам нова возачка дозвола? Уште ја имам старата, закажано ми е се, а на сајтот на МВР не пишува многу детално. Имам уште од старите возачки дозволи која важи до 2016 и немам возачка книшка, таа за казнени поени.

Ме интересира какви документи или фотокопии или што и да треба да носам. Некој што го направил истово ако може да ми каже што, како, зашто...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom