Нови возачки дозволи

Член од
21 април 2008
Мислења
259
Поени од реакции
124
Здраво може Help?! Положив градско од 5ти пат , ама закажано ми е сликањето за возачка дури на 18 Април касно , дали ми е дозволено во меѓувреме да возам кола Б- Категорија???
Ми рекоа дека уверението го праќале во МВР директно..
Не


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 август 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, ги разгледувам условите за полагање за мотор со поголема кубикажа (А1, А2, А категории). Имам прашање во врска со правилото за возач почетник. Дали доколку имаш положено за пониска категорија и ти имаат поминато двете години, а потоа полагаш за повисока категорија - се смета повторно за возач-почетник во таа категорија? На пример, доколку имам дозвола за А2 и веќе не сум почетник и се решам да полагам за А категорија, дали би бил почетник во А категорија?
 
Член од
27 декември 2022
Мислења
26
Поени од реакции
6
Vozam kola od 11 godini sega imam 17 poslednive 2-3god opushteno mislam imam sovladano i oset i sve.
Na sto da pazam dodeka polagam sledna godina?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.369
Поени од реакции
38.346
Знае некој колку време унапред треба да се закаже за продолжување? Да не останам случајно со истечена додека чекам да ми ја направат.
 
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
763
Знае некој колку време унапред треба да се закаже за продолжување? Да не останам случајно со истечена додека чекам да ми ја направат.
Не можеш порано од еден месец пред истек на рокот да закажеш термин а за термини има слободно одбери си на веб страната на мвр.Ги издаваат за 7 до 10 дена.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Zdravo edno prasanje.....imam odluka za zsbrana za upravuvanje od 3 meseci, Ovaa kazna NE e vpisana vo vozackata,Dali ova nesto bi vlijaelo na zamena na MkD vozacka za Evropska dozvola?(potocno Svajcarska)?pozz
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.142
Поени од реакции
15.886
Zdravo edno prasanje.....imam odluka za zsbrana za upravuvanje od 3 meseci, Ovaa kazna NE e vpisana vo vozackata,Dali ova nesto bi vlijaelo na zamena na MkD vozacka za Evropska dozvola?(potocno Svajcarska)?pozz
Може да се смени македонска возачка у швајцарска без да се полага?
 
Член од
13 февруари 2023
Мислења
26
Поени од реакции
63
Знае некој што значи информациски код 05 и 01.01 на возачката од позади под 12?
 
Член од
1 декември 2020
Мислења
15
Поени од реакции
1
Дали сум возач почетник до денот кога сум положил (датумот на задна страна на возачката) или до ден на издавање (датум на предна страна)?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.452
Дали сум возач почетник до денот кога сум положил (датумот на задна страна на возачката) или до ден на издавање (датум на предна страна)?
Од денот на полагањето - датумот на задната страна на возачката.

Тој датум ќе го прикажува на сите идни возачки дозволи кои ќе ти бидат издадени во иднина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom