Нови возачки дозволи

Член од
20 март 2007
Мислења
189
Поени од реакции
4
Ne pusam a i ne dozvoluvam pusenje vo kola (na cigari i drugi narkotici). Pepeljarata mi e kako nova. :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
dungeon master напиша:
O drugar strumiks ja polagav vo sredno policisko, pred nasa komisija, imase i paganja kaj nas ne bese bas taka lesno, togas bese strogo, ama jas imav i predmet u skolo ,,SOOBRACAJ", pa da ti kazam sram ce mi bese da padnev, cetiri godini da ucis soobracaj i da padnes toa ce bide golem:kesa: :kesa: :kesa:
Аман па ти, човек да не се пошегува со тебе, тууу, се озбилно сфаќаш...

За сите кои расправаат пепељари и сл.:

Не ми бегајте од темава да не станам репресивен, ОК?
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Возачката ја земав пред скоро една година (19 мај) на ден на матура. Положив се од прва без поблеми. Дури и не пофалија мене и уште еден од мојата авто школа на полигон :pos:
Иначе научив да возам на буба, часовите ги земав и полагав на Daewoo Matiz
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Следниот месец почнувам да земам часови! :vozbud:

Ај ем соу ексајтед. :icon_lol:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Идам таму,им викам абе у Нид Фор Спид цар сум и ќе ми ја даат така :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
marija aleksova напиша:
Од кој пат положивте на полигон , рачна и градска?Колку пати ве буткаа и дали фаќавте врски за да добиете возачка дозвила? На колку години ја задовте дозволата и со каква кола полагавте(на што се научивте да возите)?
И тестови и полигон и рачна и градска положив од прв пат.
Врски не фаќав, а градска положив одма ваљда дека им бев убава.
Ја земав пред неколку години (ау, незнам кога точно!), а полагав со Матис. После тоа, а нешто и пред тоа, имам возено опел астра, голф 1, рено 4 (најубаво го владеам!:pos2: ) и на мое најголемо задоволство би ем дабалју ... шубаво ми беше кога го оптеретив на Партизанска на сите црвени (касничко беше, затоа) ... мх, мх, мх! :vozbud:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Дивајн напиша:
И тестови и полигон и рачна и градска положив од прв пат.
Врски не фаќав, а градска положив одма ваљда дека им бев убава.
Ја земав пред неколку години (ау, незнам кога точно!), а полагав со Матис. После тоа, а нешто и пред тоа, имам возено опел астра, голф 1, рено 4 (најубаво го владеам!:pos2: ) и на мое најголемо задоволство би ем дабалју ... шубаво ми беше кога го оптеретив на Партизанска на сите црвени (касничко беше, затоа) ... мх, мх, мх! :vozbud:
офтопик: за реното знам, не сумљам -)) ти текиња? -)))))) :pos: :pos: и шо бе ем ве оптерети?
онтопик. положиф од прва, возачка веќе имам скоро 3 години, а и со земањето часови првпат седнав да возам. пред тоа немав возено.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
kpbKENGUR напиша:
офтопик: за реното знам, не сумљам -)) ти текиња? -)))))) :pos: :pos: и шо бе ем ве оптерети?
онтопик. положиф од прва, возачка веќе имам скоро 3 години, а и со земањето часови првпат седнав да возам. пред тоа немав возено.
Башка со мала доза алкохол, со штикла и по стар издупчен пат! Мамата, кое шофериште сум!:vozbud:
А да, и јас немав возено пред часовите, а и полагав Скопје, иако живеам Струга ... си го рачунам како посебен успех тоа, лилааа!
А бе ем ве-то? Постаро моделче, ама коска ... еф кое ...


Без отвор беше и со друга таблица ... може некоја друга бројка му доаѓа тоа, ама кој да се сети ...:pos2: :vozbud:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
98 ма , два месеци по роденденот ја зедов и возачката. Истиот ден си купив Рено 5 и кратко после то Нисан Сани , колку се радував на таа кола ехеее .Положив на мраз од прва , на тестови исто а градска ко полагав ја крена хаубата и не знаев скоро ништо , положив вториот пат , а се обочував со Волво .
Возено имав пред од 17 год мк му ја крадев на тато колата и одевме Крани и Отешево
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27


Јас во ваква се научив, дури иста боја беше, иам некои слики треба да си ги скенирам,...само малце постар модел од оваа. Оваа е Zastava Skala 55, мојата беше Zastava 128 1.1 GX од Јули 1987 :)
Ех, меморис...8 годинки бев. Како се уплашив кога ми изгасна во прва :) (пребрзо го отпуштив кумплунгот :) )
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас учев и полагав на Југо на кои немаше каиш (полагав без каиш) специјално за полагањето полигон и градска инструкторот намести десен ретровизор, а стрелката за топлина на вода беше расипана, рачната фаќаше само на последниот забец, а ламелата беше гарант максимално изедена.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Кога полагав во Битола на полигон, на делот за рачната, намерно истурија масло (а беше врнато) да ви пролизгуваат гумите. Еден од тројцата кој беа во комисијата пред нас тоа го направи (демек реална ситуација). Ги прашав „смее да прошлајфова колата?” тие „Зошто да не, само да не ти врати наназад ” и јас :) така а?

Ногата за туража скоро додолуо, кумплунгот го отпуштив тро,почна да шлајфова в место, рачната ја спуштив и ја залепив туражата...не масло се излупив од асфалотот :) и си поминав :) хехе (кеф си праев)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Хехе, ами сега коливе со Hill Holder, како можеш да ги заебеш комисијата, а?
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
polagav na 23 god. so hyundai getz,poloziv od prv pat se no imav vrski i na poligon i na gratska i na testovite. komisijata koja bese sostavena od 3 clena mi bese dobro poznata i im bese prethodno kazano deka mora da pominam zasto imav kupeno nova kola i mi sedese vo garaza pre bidejki nemav dozvola i nemav vrska od vozenje osven napred nazad i levo desno.
i taka mi kazaja 2 prasanja na testot no se znaev i se brzo nauciv i da vozam i site znaci , se razbira za moe dobro.
bidete pozdraveni i nemojte da kupite kola a da nemate vozacka pozdrav
ps. ne ljubam da stavam tocki vo recenicite:smir:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Зимаф часови на 17 полагав една недела одкако наполнив 18, се си положив од прва и јас незнам како, мислев ке ме паднат ама ете......
Возачката ја земав нешто одкако положив.....сеа ми фали уште кола зашо на мојте им треба таа нон стоп:), уствари со законов нов џабе ми е и кола :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom