Нови возачки дозволи

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Јас ден-денес немам положено али затоа возам како манијак кога сум во кола!:baeh: :zver:
Иначе ден-денес не разбирам зошто да полагам? Шо имам ќар со тоа јас???
Само полиција да не ме брка? :nenene:
 
Член од
5 март 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
па види вака тестови со 0 негативни на гарази ме бутнаа од втора полозив гарази и градска у едно полозив само на 18 години со цитроен саксо
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
хехе, јас имам возачка 3 години и имам 21 година.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Aj i ja da si kazam deka poloziv sve od prva, samo da spomnam deka ovde gledam site polozile od prva, pa koj paga tolku na polaganjava, ili tie sto pagaat ne se pojavuvaat ovde :)
 
Член од
23 ноември 2005
Мислења
102
Поени од реакции
2
Јас сега брзо положив. На 01.04 ми беше роденден, на 03 и 05 положив, возачката ја зедов на 11.04 оти Велигденот фаќаше. На тестовите имав 5 негативни, а друго се на прво. Возев 8 дена само дека касно почнав а сакав да го фатам полагањето.

Возев јас претходно со Пежо Партнер и Полонез pick-up и ко почнав на авто школа, Калосот ко играчка ми се глеаше.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
dungeon master напиша:
Aj i ja da si kazam deka poloziv sve od prva, samo da spomnam deka ovde gledam site polozile od prva, pa koj paga tolku na polaganjava, ili tie sto pagaat ne se pojavuvaat ovde :)
Ти со врски си бил!!! Професионално...:zlo:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Testovi odma, a gradska po vtor pat:smir:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Veke godina dena vozam... A poloziv od prva, i na testovi, i na poligon i gradska, samo na poligon nesto se zaebav so racnata ali ispadna se ok. Polagav so punto a i so toa se ucev da vozam.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
полагав со југо ..тестови поминав одма...полигон во најдобар ред
али на градска без грешка само што претекнував едно југо и едниот од комсија вели :
- комисија :Што правиш дечко
- јас : Уживајте во вожњата на Шумахер така ме вика иснструктрот
и срека или несрека не ме бутнаа па си положив и сеа си возам а имам пред 6 месеци положено и то
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
2год иам а до сеа ме имаат сопрано само 2 пати у овие 2 год
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
ja vozam odkoga se sekavam deka postojam t.s. odkoga me sluzi memorijata a toa bi bilo od 8-9 vozrast a prethodno ne mi ni teknuva a ne i ni mozno vozackata ja zemav na 18 kolku sto imam i sea i toa samo mi e glupo sea so tatko mi sto treba da vozam AMA KOJ GI E*E koga mozat site da si vozat mozam i jas:):):)
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Струмикс напиша:
Ти со врски си бил!!! Професионално...:zlo:
O drugar strumiks ja polagav vo sredno policisko, pred nasa komisija, imase i paganja kaj nas ne bese bas taka lesno, togas bese strogo, ama jas imav i predmet u skolo ,,SOOBRACAJ", pa da ti kazam sram ce mi bese da padnev, cetiri godini da ucis soobracaj i da padnes toa ce bide golem:kesa: :kesa: :kesa:
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
mihajlo101 напиша:
ja vozam odkoga se sekavam deka postojam t.s. odkoga me sluzi memorijata a toa bi bilo od 8-9 vozrast a prethodno ne mi ni teknuva a ne i ni mozno vozackata ja zemav na 18 kolku sto imam i sea i toa samo mi e glupo sea so tatko mi sto treba da vozam AMA KOJ GI E*E koga mozat site da si vozat mozam i jas:):):)
:nenene: Nemoj posle drug da ti bide kriv koga ce go izedes
 
Член од
20 март 2007
Мислења
189
Поени од реакции
4
Nema da go jade kaj nas e se diva liga vozi i koro i sakato pa nikoj nisto ne im moze. Taka da i so zakonov ke bide, samo kolku da go ima tamu da go pisuva a se drugo ke si bide po staro. Osven ako ne te sopre nekoj nervozen dzandar pa da te kazni i zasto ne ti e istresena pepeljarata :)
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
E zatoa tresi si ja pepeljarata :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom