Никогаш нема да го заборавам моментот кога...

Член од
17 јануари 2008
Мислења
52
Поени од реакции
0
na sto sekogas ke se sekavas?
napisi go nezaboravnoto za tebe...sto ostavilo najgolem vpecatok za tebe
 
U

UnholY

Гостин
Па има многу такви моменти...ама кога би требало да издвојам....

23 ноември вечерта на стадион:back:
Летото во големи парк(ти текнуе Суцо на која нели:vozbud:)

па има прилично многу ама сега ме мрзи да ги набројувам може ќе допишам...некогаш :)
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Никогаш нема да го заборавам моментот кога прв пат се бацив со...:)
никогаш нема да го заборавам моментот кога умре дедо ми
никогаш нема да го заборавам моментот кога мојте ми рекоа дека се разочарани од мене
многу има...:)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Кога прв пат те видов и кога прв пат ме гризна:)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Нели има ваква тема или слична е можеби. ок

Нема да го заборавам моментот кога сфатив дека сум сама на овој свет и дека е време да ги раширам своите крилја и да летам... како? ех тоа е проблемот до крилјата е...

За останатите моменти друг пат:pipi:
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Никогаш нема да го заборавам моментот кога ја запознав најдобрата личност
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
15.04.2007 денот од кога сум заедно со најпрекрасната личност на светот
18.08.2007 ШАНСА со која научив многу
после 20.08.2007 кога сфатив кој стварно ме сака и на кој стварно му е гајле за мене, и што ми значи таа личност мене
22.11.2007 ШАНСА #2 од која научив исто така МНОГУ
фала сонце :back:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Има неколку:
-Тоа горе шо го спомна Цики,у големи парк-тешки халуцинации(абе ти свакаш ли дека не знаевме како да одиме:pos2:)
-Кога се запишав на факс,и частенката после тоа...Ден општо познат како "Јоцо на 16ска"...Вечерта отидов у Ноктурно(некаков си елитен нокен клуб),на хавајки и на влечки.Единствена темна точка тој ден беше шо гореспоменатиот будала,ми ја истури травата...:nenene::pos2:
-Дента кога си ја земав дипломата.Не знам како успеав да ја зеам.Уствари,не знам ништо од тој ден,само знам дека за малку ке ме акнеше флеш,пред цела гимназија+татко ми и мајка ми..добро е шо помина...:toe:
-1 мај,пред 3 години,кога раскинавме со....како моеше да се смеам после тоа,не ми е јасно...:kesa:
-Вечерта кога ме учеа да играм Валцер....:pipi::kesa:
-Кога отидов на колоквиум,напраен салата,и извадив деветка,и се фатив со мојата последна девојка...:vozbud::kesa:
-Првиот ден во Гимназија,никогаш нема да го забораам тоа.
-Мојот прв бакнеж.
-First time i had sex.
-Вечерта кога моите дома дознаа за марихуаната(ја паметам таа вечер,оти беше почеток на тримесечна депресија)
-Коа си ги скршив предните заби,во трето одделение.
Премногу ги има,ако седнам да пишуам сеа,ке се забораам.
Ги сакам моментите,живеам за нив.
Сепак,можеби е и подбро што не се секавам веке на некои од нив.:toe::smir:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

~Моментот кога пред некои 4 години го доживеав првиот бакнеж, на Нова Година со првиот дечко во кујната на еден пријател каде беше прославата, пеперутките, возбудата, фактот дека заборавив да дишам.На таа атмосфера се сеќавам како да била вчера.

~Моментот кога со мојата најдобра пријателка разговаравме за 8-те поминати години заедно и кога почнавме да плачеме за се што имаме поминато заедно.За сите наши падови и успони.

~Моментот кога во прва година, класната ми кажа дека сум најдобар ученик во класот и кога во исто време ми ја дадоа наградата за литература од градската библиотека.Тоа навистина ми беше битно тогаш, сеуште ми е.Потоа ги носев моите две најдобри пријателки кај мене дома на ручек, им готвев канелони.

~Моментот кога прв пат го видов Дарко, со Хари Потер блузичката и со малото слатко носе. 3/9/2001

Премногу моменти се, кога се навраќам наназад, сваќам колку е само прекрасен и исполнет мојот живот.:cvet:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Уф... има еден куп моменти кои ке ги паметам...
Првиот ден во средно, првиот кец во кариерата (по физика во 1-ва година), првиот бакнеж, прв пат кога се качив на мотор, прв пат кога ја украдов колата :)......
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
- денот кога ме пуштија сама на одмор во Франција и цел тој месец

-првиот ден во средно:icon_cool

-денот кога ги запознав најдобрите личности од странство(Италија), прекрасни личности со големи души...I miss them very much...

-денот кога за прв пат го видов дечкото со кој ги поминав 7те незаборавни дена...and now I'm waiting...:love1:

-денот кога сфатив дека се заљубувам само во личности кои не се од Македонија( sad, sad...very sad):kesa:

-денот кога другар ми ме возеше на мотор со најголема брзина, ме однесе на едно далечно место и ме натера јас да го возам назад...мислев дека тој ден ке ми е последен...:nesvest:

и многу други.....
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Нема да ги заборавам моментите на успеси во мојот живот-ги има многу. Нема да ги заборавам неколку лоши моменти кои ги има малку.

Кога ќе стават на кантар добрите натежнуваат, меѓу нив се неколкуте награди и признанија за мојот успех, запознавањето со неколкуте (ж) особи што оставија белег во мојот живот и секако уште неколку моменти на среќа и радост.

Сите овие убави моменти ми се поттик и мотивација за понатаму, а сите лоши моменти ги сфаќам како “школо„ и искуство, кое не било убаво но сепак ме направиле многу посилен и поиздржлив во животот.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
nikogas nema da go zaboravam denot koga trgnav na skolo u 1 odd. Mnogu placev i ja barav mama.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom