Никогаш нема да го заборавам моментот кога...

Член од
13 февруари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Nikad nema da zaboravam koga mi kupija kompjuter
Nikad nema da zaboravam koga brat mi mi go skina maliot prst od desnata ruka od vratata od kolata(dobro iam prst ali+ 7 konci)
Nikad nema da zaboravam na prviot skolski den, prviot srednoskolski, a najverovatno nema da go zaboraam ni prviot den na fax....
Nikad nema da zaboravam koga polozif za kola......

i ..........................................
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
23.06.2007 ден кога почнав да тонам!
Нема да го заборавам и првиот средношколски ден!
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Никогаш нема да го заборавам моментот кога...бевме на одмор и една другарка славеше роденден(во стан кај едно дете,бевме едно 15-тина души) и сеа, ни снема пиво и другата другарка отиде да земе од фрижидерот, во тој момент додека она зема пиво, на роденден доаѓа момчето што и се допаѓа(на оваа вторава), и јас велам “ооо (и името негово)“ и туку ја глеам другарка ми “лета“ (мислам на брзо одење)од кујна накај нас (во дневна)...леле да сте ја виделеее хаха сум се скинала од смеење. А она од што се збунила го оставила фрижидерот отворен...:pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Кога ја сретнав цуцката моја.
Кога ми умре кученцето.
Лудилото на една техно журка во полска.
Денот кога спасив 7 годишно детенце.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Никогаш нема да ја заборав првата вечер , заедно со него ..толку збунета не сум била никогаш..

Никогаш нема да заборавам кога прв пат требаше да одам кај него дома , и не знаев дека имал куче у двор ( ууу лошо едно ,да го е*ам )..кога ми се стрча , леле ќе сум умрела тогаш...

Никогаш нема да го заборавам моментот кога пред неколку години паднав , држејќи во рака две стаклени шишиња и кога паднав врз нив се уништив и бев цела крвава..:)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
кога првпат се качив на сцена
кога фала богу, увидов дека НЕ сум бремена:)
кога добив награда за слем поезија на 16 год, вау, каков момент
кога почина татко и на најдобрата другарка
кога ме удри кола и останав жива
кога успаев да решам дропки во 3 одд сама
има многу....
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.856
Поени од реакции
11.086
Denot koga bev na Prodigy. 8 Oktomvri 2005ta. Btw istiot den i nov PC zemav taka da definitivno den za pametenje.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Нема да го заборавам моментот кога се враќавме од концертот на Whitesnake и сите во комбе викаа “еј ја го видов Влатко од Морал, ја го видов овој, ја оној“ и ... ја сакав да ги зезнам и да речам “еј ја го видов David Coverdale(пеачот) и реков: “еј ја го видов David Copperfield“(маѓионичарот) хахахахахахахахаххахахаххаха
:pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Кога се родив...
Кога се разделив со другарите од основно..
Кога се запишав во средно..
и мн мн други
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Кога бев помала, кога заедно со татко ми и сестра ми стискавме палци и се молевме успешна да биде операцијата на мајка ми...
И исто нема да го заборавам моментот кога лани, плачејќи таа ми рече дека се сомнева дека пак има тумор...Истиот страв, истата болка двапати...
Не се заборава...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Кога ми ја купија првата гитара...Пресреќен бев , Првиот ден во Средно,Првиот бакнеж итн...
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Моментот една вечер додека влегувам во такси цела разбушавена и истуткана бидејќи каснев 15 минути, и првпат ја носев виолетовата кошула, а во џебот од капутот носев стуткано парче хартија со песна кое таа вечер неочекувано направи нешто.
А и бојата на воздухот, таква темно виолетова.
Баш денес ми текна дека нема да го заборавам тоа.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
12 Април наспроти 13. 2008........јестердеј :smir:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Овој ден, чувството после победата на Манчестер... Никогаш не сум бил вака среќен. Ни на победи против други големи тимови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom