Не верувам во љубов?

Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
А во каква љубов не веруваш? Во онаа дечко-женска, или пак во онаа мајка-ќерка, татко-ќерка, мајка-син, татко син?
Оти ако речиш дека во таква веруваш а во оваа другава не, ќе одам ќе се фрлам од шести спрат, ќе се смачкам, и пак ќе се качам на шести, па така се дур не се видам како лепешка.
A za kakva ljubov voopsto stanuva zbor???? ili ne znaes so da pisis pa sega ke tropas gluposti i da mozes da se frlis od terasa toa emoj stav ne moras da go pocituvas megu toa nacinot na koj go interpretiras seto ova ti e ispod niv i za toa :helou:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Внимавај со Тамарче она е многу насилна.
Онтопик, јес ај ду билив, ит хепнт, ит паст, ај смел ит аген енд соу он:drk:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
A za kakva ljubov voopsto stanuva zbor???? ili ne znaes so da pisis pa sega ke tropas gluposti i da mozes da se frlis od terasa toa emoj stav ne moras da go pocituvas megu toa nacinot na koj go interpretiras seto ova ti e ispod niv i za toa :helou:
Епа ако не веруваш во љубовта, како што впрочем самата велиш, како можеш да ги сакаш мајка ти, татко ти, баба ти, дедо ти?.. Кон тоа целев, душичке.
Не реков дека не го почитувам твојот став, чисто ме интересираше зошто така мислиш.
И љубовта е љубов. Без разлика дали ја чувствуваш кон роднини, блиски личности или дечко.
А ако си била повредена во минатото, па затоа не сакаш да веруваш дека истава постои, тоа е веќе друга работа.

Внимавај со Тамарче она е многу насилна.
А зошто? Не улази.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ne veruvam vo ljubovta odamna i spored mene i voopsto ne postoi,toa ti e relativna rab koja e svedena na dobar sex i nekoja hemija koja postepeno preminuva vo navika,i koga po nekolku god se zapraas i vidis do kaj si i so si se ke se svedi na nekoi 4 meseci uzivanje drugoto bilo sve bezveze ...............
Колку години имаш?
Си осетила ли некогаш љубов?
Си дала ли некогаш љубов?
Ти возвратиле ли на љубов со љубов?
Си имала ли дечко (не муватор и глупости)?
Колку време сте иделе?

Одговори си на прашањава и заклучи сама ДАЛИ ЗНАЕШ што е љубов, па после види дали веруваш во љубов или не... :helou:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
vo ljubov ne veruvam bidejki ne postoi, koga bev nezrel i naiven, veruvav i sekogas se zaebuvav,a ma seg dobro znam deka sekoja zenska saka dobro da se situira dali sama preku kariera, da li da mu se ubuta na nekoj situiran, u sekoj slucaj si go sledi svojot interes a za drugiot i e gajle samo dokolku i se uklapa u sema da i se podobri prestizot.Ljubov nema se e interes i toa cesto ne obostran. zenite se lukavi, ja koristat svojata seksualnost da napreduvaat i ako naumat nesto tvrdoglavi se vo namerata toa da go dobijat po sekoja cena. Nema ljubav ili ko so veli pesnata U LJUBAV VJERE NEEEMAM OD oLIVER dRAGOJEVIC.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
vo ljubov ne veruvam bidejki ne postoi, koga bev nezrel i naiven, veruvav i sekogas se zaebuvav,a ma seg dobro znam deka sekoja zenska saka dobro da se situira dali sama preku kariera, da li da mu se ubuta na nekoj situiran, u sekoj slucaj si go sledi svojot interes a za drugiot i e gajle samo dokolku i se uklapa u sema da i se podobri prestizot.Ljubov nema se e interes i toa cesto ne obostran. zenite se lukavi, ja koristat svojata seksualnost da napreduvaat i ako naumat nesto tvrdoglavi se vo namerata toa da go dobijat po sekoja cena. Nema ljubav ili ko so veli pesnata U LJUBAV VJERE NEEEMAM OD oLIVER dRAGOJEVIC.
Или едноставно кажано, немаш среќа со женски.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
nemam srece sa zenama uvek nagos takvu neku svagljivu i bez srama-Pol Verlen
:drk:

nemam sreka so zenski ama kurvi se iznaebav!
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.493
Поени од реакции
8.128
абе неможе да се најде тинејџерка што знае што е љубов.....со искрени иклучоци
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Верувам!
Љубовта е нешто што не движи и ни дава стимул за да успееме во животот и да бидеме среќни и задоволни.
Верувам во секаква љубов. Во онаа најчистата меѓу родителите и децата, нема ништо поубаво од таа љубов која треба да се негува и почитува.
Верувам во љубовта помеѓу двајца партнери. Е за една ваква љубов да успее е потребно многу труд, многу вложување и искреност. Без оваа љубов осаменоста ќе биде наш најдобар пријател.
Љубовта помеѓу браќа и сестри е нешто што вечно трае.
Љубовта помеѓу пријателите. Колку е убаво кога на некој можеш да му помогнеш, некој да ти помогне кога ти е најтешко, некој на кој можеш се да му кажеш.
Потоа љубовта кон животот, љубовта кон работата, љубовта кон домот... постојат многу видови на љубов без кои животот би бил темен и мрачен.
Жално е за оние кои не веруваат во љубовта.
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Брат тоа го кашуваш затоа што си огорчен и ти се случило нешто. Секако дека секој има право на свое милсење но брат да не веруваш во љубов? Незнам ти си знаеш...:wink: Можеби сеуште не си се заљубил или пак не си ја нашол вистинската:salut:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
за инает на точкест
кога бев мала ,глупа,наивна,лесноповредлива,неискусна,верував на сите....мислев дека љубовта не постои,како што рече некој над мене,барем не обострана.знаев дека јас сум способна да сакам,но ни е тие околу мене.
за инает на точкест
пораснав односно малце созреав,почнав да гледам потрезно на работите и сватив дека се додека ја негираш љубовта нема ни да ја доживееш.ако не сакаш љубов нема ни да добиеш.
сега верувам во љубов.
ако не се разочараш нема да сватиш какова е всушност таа,како треба да ја одржуваш,да се грижиш таа само да расте и опстојува.
нема да знаеш да ја доживееш правилно.
Не е работава за инат бе. Аман на што личи ова. Имаш само 19 години и ќе кажуваш кога бев мала, бев и глупа бев и неискусна..свашта.

И после си пораснала..а пак имаш само 19 години.:nesum: Ќе да е до мене не рабирам нешто, а ваљда и нема да разберам зошто видов неколку вакви поста од максимум 19 годишни.

И знаеш што..малку си ми контрадикторна. Како тоа си мислела дека љубов не постои а си знаела дека ти си способна да сакаш? И сето тоа кога си била мала?
И после кога си пораснала си сфатила дека сепак постои љубов, и дека ако не се разочараш нема да знаеш каква е.:uvo:

Значи или веруваш дека постои тоа чувстви љубов или не веруваш дека постои. Али добро мала си била, па си пораснала па поинаку размислуваш. Ај може кога стварно ќе созрееш ќе знаеш и да напишеш едно мислење како што треба.:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom