Не верувам во љубов?

Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ne veruvam vo ljubov zatoa sto poevtino e so prosrtitutka, odma i daas pari odma ti dava, a ova ko ljubov demek, ne si na cisto, koga ke izracunas, benzin,vecera,soba pa i uste ako demek nejke, poskapo e. zatoa ne veruvam deka ima ljubov.nikoja nejke od centar da zivee u cento, ili od grad da ide vo selo.koja moze tuginata ja fati i nikad ne se vrati.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Љубов, постои и е многу јак трик измислен од полските селјаци во средниот век кој служи да се натера женско на секс без пари,
за разлика од аристократите кои добивале секс за пари ич не си ја замарале главата.:wink:

Не, јас неможам да сфатам како може некој да рече дека нема љубов. И колку и да мислам, можам да смислам само едно објаснување - нема љубов како што вие сте ја замислиле. Па затоа ај кога кажувате дека нема љубов кажете и како вие ја сфаќате љубовта, што е за вас љубов, па да се знае на што точно мислите. Нема возвратена љубов, нема љубов која трае без да се претвори во навика, рутина, нема искрена, чиста љубов без мешање на материјални интереси? Што точно? Инаку да се каже дека љубовта како чувство не постои е чист апсурд.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
vistinskata ljubov e nevozvratena, veli edna pogovorka, ama toa e zaljubenost a ne ljubov posto valjda ljubov podrazbira da se sakaat dvajcata.i da se sakaat eden ke umre poprv i ovoj ke zali posle, ne cini covek da se vrzuva, posto nema on sila da zadrzi nikogo, dali sama ke si otide ili smrtta ke ja zeme, nemame mok da mislime deka zelbite ni se ostvaruvaat, nie i samite umirame koga ke ni dojde a ne koga sakame oti da ni e se ok, nema nikad da sakame da umreme.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Веруем веруем, како не. Кој како ја доживуе или ја доживеал па отпосле може нешо да мрчи не веруем сите се курви, сите лажат итн... Тоа е лузерска варијанта и таа е полесна. Според мене љубов не се планира, тоа се случува. Тоа е нешо ко фамозните 5 минути. Демек ќе дојдат твоите 5 минути. Кој вика дека не прошле? Така и за љубовта. Ако си викаш ќе си најдам поголема љубов може да си поставиш превисоки критериуми од претходната љубов и да бидеш ерген шо купува Еротики и табуа на старо и пијуцка кафенца у кафичи околу средни школи. Можно е и да не ни почувствуваш љубов цел живот мислејќи си дека ниедна не ти е рамна или доволна за љубов,ама тоа е веќе екстрем.
Моето искуство кажува дека немам причина да не верувам во љубов.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
една нок со мене и ке ја убедам секоја да верува у љубовта потворно :vozbud:
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
љубовта како и многу други емоции е минлива.подобро е да кажам не верувам во вечна и единствена љубов,се друго е остварливо:)
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
полека почнувам да не верувам ...
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Не е работава за инат бе. Аман на што личи ова. Имаш само 19 години и ќе кажуваш кога бев мала, бев и глупа бев и неискусна..свашта.

И после си пораснала..а пак имаш само 19 години.:nesum: Ќе да е до мене не рабирам нешто, а ваљда и нема да разберам зошто видов неколку вакви поста од максимум 19 годишни.

И знаеш што..малку си ми контрадикторна. Како тоа си мислела дека љубов не постои а си знаела дека ти си способна да сакаш? И сето тоа кога си била мала?
И после кога си пораснала си сфатила дека сепак постои љубов, и дека ако не се разочараш нема да знаеш каква е.:uvo:

Значи или веруваш дека постои тоа чувстви љубов или не веруваш дека постои. Али добро мала си била, па си пораснала па поинаку размислуваш. Ај може кога стварно ќе созрееш ќе знаеш и да напишеш едно мислење како што треба.:wink:
оооо ти 3 години постара девојко,тоа за инает беше наменето за точкест зашо се напна дека мали пишувале кога бев мала.а јас сум инает и за инает напишав и тоа замисли со гоплеми букви(финта беше ако не ти текнува)

и воопшто не сум контрадикторна,ако не си причитала убаво..кога бев помала,да за 19 годишните,кога сме биле 16годишни се нарекуваме помали,бев повредена и готово светот ми се рушеше и мислев дека љубов не постои,крај готово...
по три години собирање искуство и памет сватив дека тоа биле детски размислувања и дека
ако не се разочараш нема да сватиш какова е всушност таа,како треба да ја одржуваш,да се грижиш таа само да расте и опстојува.
и да јас знаев дека знаев дека
јас сум способна да сакам
но
,но не и тие околу мене.
затоа се разочарав,не времето кога бев мала(да мала бев) не размислував како сега,тогаш се ми беше розево и јас се обвинувам себе делумно што дозволив да бидам скршена ама искуство плус!




 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
оооо ти 3 години постара девојко,тоа за инает беше наменето за точкест зашо се напна дека мали пишувале кога бев мала.а јас сум инает и за инает напишав и тоа замисли со гоплеми букви(финта беше ако не ти текнува)

и воопшто не сум контрадикторна,ако не си причитала убаво..кога бев помала,да за 19 годишните,кога сме биле 16годишни се нарекуваме помали,бев повредена и готово светот ми се рушеше и мислев дека љубов не постои,крај готово...
по три години собирање искуство и памет сватив дека тоа биле детски размислувања и дека

и да јас знаев дека знаев дека

но
затоа се разочарав,не времето кога бев мала(да мала бев) не размислував како сега,тогаш се ми беше розево и јас се обвинувам себе делумно што дозволив да бидам скршена ама искуство плус!
Па што ако било наменето за точкест.:toe:
Не е работава за инат бе..ама ај валјда за три години ќе разбереш :wink:

Светот ти се рушел на 16??? Па ти знаеш ли на какви се проблеми ќе наидеш понатаму? Свесна си што пишуваш и што не убедуваш тука?
Си сфатила што е љубов на 16..се држевте за раце и си кажувавте те сакам а не знаевте што значи и тоа било љубов. Ај ќе пораснеш (еј да ама не мислам тука на години:wink:) па ќе ти биде појасно.

И да во иднина исклучи си ја смешната иронија. Уште посмешно делуваш од она `мала бев па сега пораснав`.:wink:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Па што ако било наменето за точкест.:toe:
Не е работава за инат бе..ама ај валјда за три години ќе разбереш :wink:

Светот ти се рушел на 16??? Па ти знаеш ли на какви се проблеми ќе наидеш понатаму? Свесна си што пишуваш и што не убедуваш тука?
Си сфатила што е љубов на 16..се држевте за раце и си кажувавте те сакам а не знаевте што значи и тоа било љубов. Ај ќе пораснеш (еј да ама не мислам тука на години:wink:) па ќе ти биде појасно.

И да во иднина исклучи си ја смешната иронија. Уште посмешно делуваш од она `мала бев па сега пораснав`.:wink:
ајааа ти не сваќаш или неќеш да сватиш шо е финтава?
ај убаво прочитај го постот и мојот и на точкест па ќе сватиш дека беше заебанција
ај ќе си повторам пак јас дека си собрав искуство и тогаш имав различни размислувања,затоа мислев дека таа љубов е смртна затоа може бев повредена ама сепак јас сум крива шо дозволив тоа да се деси и е искуство плус за мене,ако не свати сеуште шо сакам да кажм нема гајле ќе ти повторам пак.

и да.не значи дека ако си постара 3 години си поискусна/попаметна и не знам шо па моеш да ми кажуваш дека сум мала и зелена.
да се разбереме не те нарекувам глупава.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Веруем веруем, како не. Кој како ја доживуе или ја доживеал па отпосле може нешо да мрчи не веруем сите се курви, сите лажат итн... Тоа е лузерска варијанта и таа е полесна. Според мене љубов не се планира, тоа се случува. Тоа е нешо ко фамозните 5 минути. Демек ќе дојдат твоите 5 минути. Кој вика дека не прошле? Така и за љубовта. Ако си викаш ќе си најдам поголема љубов може да си поставиш превисоки критериуми од претходната љубов и да бидеш ерген шо купува Еротики и табуа на старо и пијуцка кафенца у кафичи околу средни школи. Можно е и да не ни почувствуваш љубов цел живот мислејќи си дека ниедна не ти е рамна или доволна за љубов,ама тоа е веќе екстрем.
Моето искуство кажува дека немам причина да не верувам во љубов.
Се согласувам тотално, а за ова болдираново само денешен цитат од професорка (јебига, жената си кажа нешто многу паметно): Љубовта не се бара, љубовта се доживува. Не можете да бидете ко тие забеганите што викаат "Јас ја барам љубовта на мојот живот".
И да додадам пишување во огласи за осамени срца освен купувањето еротики и пијуцкањето кафиња околу средни школи :).


За Магде: фино што си сфатила, љубовта не е розева, прекрасно чувство е но пред да се навлечеш толку длабоко (како ти тогаш) мораш да застанеш на цврсто тло и да погледнеш со четири очи.
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Порано не верував во љубов и хепи ендингс,сега,не верувам само во хепи ендингс,јебига конечно подпаднав на ЛВ пропагандата:toe: иако уште незнам што продаваат:uvo:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
ајааа ти не сваќаш или неќеш да сватиш шо е финтава?
ај убаво прочитај го постот и мојот и на точкест па ќе сватиш дека беше заебанција
ај ќе си повторам пак јас дека си собрав искуство и тогаш имав различни размислувања,затоа мислев дека таа љубов е смртна затоа може бев повредена ама сепак јас сум крива шо дозволив тоа да се деси и е искуство плус за мене,ако не свати сеуште шо сакам да кажм нема гајле ќе ти повторам пак.

и да.не значи дека ако си постара 3 години си поискусна/попаметна и не знам шо па моеш да ми кажуваш дека сум мала и зелена.
да се разбереме не те нарекувам глупава.
Еј девојче дај смири си страсти ок.:wink:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.493
Поени од реакции
8.128
луѓеееее.... ке дојде време кога ке неможеш у цела македонија девојка да си фатиш, а не ли па да се заљубиш... какви кретенски(женски) генерации идат... НЕАМ КОМЕНТАР... а ја лично сфатиф дека не треба да се верува во љубов, затоа што ако имаш многу верба бо љубовта, ке се разочараш од некои стфари и више никад нема да ти текне да се заљубиш
 
Член од
25 февруари 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Veruvam vo ljubov bidejki ednostavno znam da se pomiram so takanarecenoto ljubovno razocaruvanje i veruvam vo pogovorkata "ako gospod ti go odzeme toa sto go sakas i ne ti go vrati,togas cuva nesto mn podobro za tebe"se tesam so ovaa recenica mozebi i zatoa veruvam:D:D:D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom