Не верувам во љубов?

Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Ne nikogas ne mi se slucilo da go kazam toa zatoa sto mnogu veruvam vo ljubov.I veruvam deka i jas eden den ke si go pronajdam vistinskiot.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
обично ако сум разочарана од некого можам ова да го кажам во смисол дека не постои вистинска љубов т.е. возвратена па ова па она.....но тоа се само моменти на нервоза...инаку во нормални околности не можам да кажам дека не сум верувала и дека не верувам во љубовта затоа што ако не веруваме таа нема ни да ни се случи.......моментално сум среќно заљубена што ми е уште една причина повеќе да верувам дека постои љубовта.....:wink: и мислам дека секогаш ќе верувам
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
veruvam da ...ama obostrana ljubov????hmmmmm...NO WAY

bar sea za sea imam takvo mislenje izgradeno
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
нее...не сум кажал...и немаат врска годините...
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
до скоро верував сега неке НЕ
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Сте го кажале ли некогаш ова?
Не верувам во љубов...
Зашто и која била причината за тоа?
Дали ве повредиле,сте се разочарале од некого или едноставно не сте нашле никој, па сте помислиле дека нема љубов?
Дали се уште стоите на зборот дека не постои љубов т.е дека не верувате или го сменивте мислењето?

А ако не сте го искусиле,што мислите зашто се случува оваа појава? Дали навистина не веруваат во љубов или едноставно тоа лутината и разочараноста зборат?
Што е тоа што ги тера луѓето да ја губат вербата во љубов?

И дали има врска тоа со годините?
Дали помладите почесто се затрескуваат,мислејќи е љубов,па кога ќе се разочараат,викаат љубов не постои или годините немаат врска со тоа?
не,никогаш немам речено така-НЕ ПОСТОИ ЉУБОВ,но имам речено-ЉУБОВТА Е БОЛНА,но тоа било момент на разочарување,и кој го вика тоа дека не постои се лаже,само не ја запознале вистинската,права љубов за цел живот,која те тера да викаш-ЉУБОВТА Е ПРЕКРАСНА!
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Не верував до скоро, но се се смени откако ја запознав љубовта на мојот живот...И сега верувам и тоа како!
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Околу мене се случуваат мошне чудни работи, па се посомневав пред некое време дали навистина постои љубов? Не сум безнадежен романтичар и не сум секогаш на страната на љубовта, но многу примери годинава едноставно ме запрепастија, како може лесно да се избега од емоции, да се прекине нешто добро и убаво...Лично,мојот интензитет на љубов варира, но знам дека постои, но кога гледам дека долги врски се раскинуваат поради никакви јасни причини, се губам во она што било репрезент за вистинска љубов и она што никогаш не знаеш како ќе биде и колку ќе трае. Возраста е битна, секако дека различно селектираме, се резервираме по пат на искуство...Не е исто да љубиш на 16 и на 26, нели...Но зависи и од карактерот, парот, вложувањето...
Дефинитивно е тука, само ме заобиколува со страста некако:))
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Искрено веќе незнам дали да верувам во љубов или не. Шо к*рац ако јас сум се заљубил и живот давам за неа, кога таа ми се прави фуфка и ми вика дека не ме сака дека сака некој друг. А уствари коо ќе се напии малку признава се.
Не можам да си објаснам како можат да постојат момички кои не се ни осетиле вистинска љубов да викат „ Сите машки се исти “ или „ Машките само секс сакат и за ништо друго не ги боле “
Сеуште не сум ја изгубил надежта дека љубовта постои, можеби еден ден ќе ми признае таа дека јас сум и се, дека не може без мене. Ама јбг кога е инаетлива, па јас ќе пробам да ја замразам и да си се заљубам во друга. :)
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Сте го кажале ли некогаш ова?
Не верувам во љубов...
Зашто и која била причината за тоа?
Дали ве повредиле,сте се разочарале од некого или едноставно не сте нашле никој, па сте помислиле дека нема љубов?
Дали се уште стоите на зборот дека не постои љубов т.е дека не верувате или го сменивте мислењето?

А ако не сте го искусиле,што мислите зашто се случува оваа појава? Дали навистина не веруваат во љубов или едноставно тоа лутината и разочараноста зборат?
Што е тоа што ги тера луѓето да ја губат вербата во љубов?

И дали има врска тоа со годините?
Дали помладите почесто се затрескуваат,мислејќи е љубов,па кога ќе се разочараат,викаат љубов не постои или годините немаат врска со тоа?
Постои само состојба на умот, потреба од некого која би ја дефинирале со зборот љубов...
Работата е што љубовта ја доживуваме на различен начин во зависност од годините.
Како растиш така љубовта различно ја доживуваш, ја покажуваш и различно бараш да ти се возврати...Колку созреваш толку љубовта опфаќа поширок дијапазон и е многу потешко да ја доживееш и најдеш:)
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
Беше 1ви септември 2003 кога влегов во средно како бунтовник кој не верува во љубов :nenene:
Сега! Секое мало „затрескување“ ме води се поблиску и поблиску до онаа вистинската љубов која сеуште не сум ја искусила и која сите сме толку нестрпливи да ја искусиме...
Верувам. А зошто некои не веруваат, тоа е затоа што се плашат од толку очекуваното чувство и кога конечно ќе го доживеат тогаш не знаат како да се однесуваат. Се согласувам со Ема, сите сакаме да сакаме а тоа е многу различно од она вистинското сакање и може да не го препознаеме кога конечно ќе се случи...:smir:
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
70
Поени од реакции
5
Сите патиме од тоа да мораме да си ги објасниме во границите на разумното однесување работите кои ни се случуваат, и реагираме на одреден начин на одредени дразби. Дали воопшто е прашање на верба љубовта? Некои ствари и да ги анализираме до бесвест нема да бидат логични, ама такви се и сега? Ќе не повредуваат, и ќе повредуваме,намерно или не, понекогаш и луѓе кои ни значат. Да се откажеме од емоциите е како да се договориме дека од утре нема да дишеме една недела. И во најмрачните моменти една насмевка може да го осветли патот.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Некаде има некој и за мене...........
ама каде?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
за инает на точкест
кога бев мала ,глупа,наивна,лесноповредлива,неискусна,верував на сите....мислев дека љубовта не постои,како што рече некој над мене,барем не обострана.знаев дека јас сум способна да сакам,но ни е тие околу мене.
за инает на точкест
пораснав односно малце созреав,почнав да гледам потрезно на работите и сватив дека се додека ја негираш љубовта нема ни да ја доживееш.ако не сакаш љубов нема ни да добиеш.
сега верувам во љубов.
ако не се разочараш нема да сватиш какова е всушност таа,како треба да ја одржуваш,да се грижиш таа само да расте и опстојува.
нема да знаеш да ја доживееш правилно.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.845
еднаш бев заљубен ама не заврши ич убаво
сега ќе се заљубам само во таа која вистински ќе вреди
 

Kajgana Shop

На врв Bottom