Не верувам во љубов?

Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Колку години имаш?
Си осетила ли некогаш љубов?
Си дала ли некогаш љубов?
Ти возвратиле ли на љубов со љубов?
Си имала ли дечко (не муватор и глупости)?
Колку време сте иделе?

Одговори си на прашањава и заклучи сама ДАЛИ ЗНАЕШ што е љубов, па после види дали веруваш во љубов или не... :helou:
Ljubov sum osetila i sum davala se za nea i sum se vlozuvala 100% mi bila vozvratena ne velam nebarem taka me lazel .Vrska sum imala od 3 godini i mi zavrsila katastrofalno tragicno i koga zastanav i se psihoanalizirav sebesi i celata situacija dojdov do vakva konstatacija.Mozebi ne ja rabiras i ne ja poddrsuvas ama demokratija vladee na forumov.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
pa ne sum osetil ljubov,sum sakal ,ama vo ovaa nasa drzavicka,bas i nema nekoja devojka vo koja bi mozel da se zaljubam,premnogu se vestacki.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Дали помладите почесто се затрескуваат,мислејќи е љубов,па кога ќе се разочараат,викаат љубов не постои или годините немаат врска со тоа?
Со оглед на моите 15 години мислам дека сите добро знаеме што е љубов само што можеби како што вие што се повозрасни викате дека не знаеме... знаеме само погрешно ја сваќаме,плачиме за глупости,а тек после неколку години кој знае што не чека.
Имам речено неколку пати дека не верувам во љубов..едноставно тоа е чувство кое сите го имаме...а баш љубовта е поврзана со затрескувањето само што на наши години појќе е изразено затрескувањето т.е. да се опеседниш со некого..
Некогаш се разочаруваш,но некогаш и ти разочаруваш некого..
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Љубов? Измислена работа од мазохистите и закоравените класичари.
Можеш да сакаш некого ама тоа може да биде искрено 50-60%, или пак додека е тој/таа што ја сакаш до тебе, во близина.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
@VeS
so ogled na tvoite 15godini,veruvaj deka ti voopsto ne znaes sto e ljubov,ti si samo vo godini vo koi MISLIS DEKA ZNAES sto i kako stojat rabotite.
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
@VeS
so ogled na tvoite 15godini,veruvaj deka ti voopsto ne znaes sto e ljubov,ti si samo vo godini vo koi MISLIS DEKA ZNAES sto i kako stojat rabotite.

искрено досега немам дозивеано љубов, а би сакала. имаше еднаш една лицност која мн ми се допаѓаше ама уште повеќе ме повреди, па мислев дека љубовта не постои и дека е само измислица... па еве денес цекам да се најди некој да ми показе сто е љубовта, но и да ми доказе дека таа постои:pipi:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
ako sakas da doznaes dali postoi ljubovta ,baraj ja vo sebe,a ne vo drugite.
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
има право алекс

ако не онда може да помогнеме нема проблеми

лесно се наога :wink:

ами ако се наоѓа така лесно(значи постои) тогаш зошто има такви кои не веруваат во неа...и зошто ја неам најдено
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
zatoa sto ne veruvas deka postoi,i ne ja baras ,barem ne vistinski,ili se plasis.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Многу пати сум го рекла...:toe:
ама џабе. Љубов постои...само за оние кои можат да ја почуствуваат....:smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
za onie koi SAKAAT da ja pocuvstvuvaat,a ne za onie koi mozat,sekoj moze dokolku bi sakal.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom