Непопуларни филмски мислења

Член од
16 октомври 2013
Мислења
80
Поени од реакции
58
Fast and Furious сцената на крај на аеродром е многу добра.

The Big Bang Theory would be better without Sheldon Cooper.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.052
Оф топик (за серија) - The Walking Dead е невидена глупост и најпреценета серија моментално (со најиритирачки ликови ever).
Да се надоврзам на Ио, го делам истото мислење за Том Круз, генерално омразен ради скиентологија од луѓе кои го гледале само Невозможна Мисија, за мене одличен актер (Магнолија, Џери Мегваер).
Многу потценет - Бен Афлек. Со Арго конечно доби некакво признание, направи одлични филмови како режисер засега, има улога за паметење во Chasing Amy, во мода е да се хејта човеков, а хејтери му се луѓе кои ги пратат модите (реченицава ала иван исцелител).
Black Swan не е за да откорниш коси на него од возбуда...
Му се восхитувам на Адам Сендлер затоа што толку не може да глуми што се добива впечаток дека стварно е мрднат, што е за почит.
Истото важи за Кољо Кафезот, мада улогата во Wild at Heart ми го побива мислењево.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Џамбаз е тежок просек.
Кили е очаен актер, кој од Тетовирање наваму нема саглам улога изглумена.
Лазар Бараков може да биде одличен лудак на филм и да го замени типот во No Country For The Old Man или пак да го глуми Фреди во Улица на Брестовите без притоа да носи маска.
Јелена Жугич засекогаш ќе остана турска анама.
Мето Јовановски е премногу театрален за филм.
Столе Попов има подобри филмови од Џим Џармуш.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Адам Сандлер треба да се пензионира. Доста му беше глупирање пред филмско платно.

Danny McBride го чека истава изјава од мене како што тргнал. Аман, во секој филм и серија го глуми еден ист, перверзен, псевдо-мачо, ниско-интелигентен сељак, што почнувам да мислам дека и не знае друго да глуми, и дека таков е и во приватен живот.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.159
Аватар беше тешко срање од филм е секој што мисли обратно поима нема од филм :icon_lol:

Џемјс Камерон треба да прави видео игри а не филмови

Матрикс беа добри сите 3 дела,

GOT is an overrated show :icon_lol:,

Ен Х е грда со кратка коса

Р Гослинг е overrated

Авенгерс беше добар филм,

Новиот Бетмен е тешко срање у споредба со 2риот

Последен добар Fast and Furious беше тој у Токио

Clerks 2 беше добар филм исто и Dogma

Толку за сеа :icon_lol:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Кој смета дека Токио Drift беше најдоброто од F&F, и Game of Thrones e overrated може само на колена да клекне и да ми го папа. А да, и нема поима од серии и филмови :icon_lol:.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.299
Поени од реакции
4.680
На Полат холувудските актери можат да и се фатат за актерство...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Три бои - досадно, е досаден филм. Нешо цел филм размишљаат, свират клавир и слични срања. Само на почеток имаше една јака сообраќајка и после еден пацов тепаа у кујна, другово свирење клавир и размишљање саат време, затоа и си излегов од кино.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Конечно тема во која никој нема да ве дира. 8) Oкеј, доста self-explanatory, пишувате мислења кои не се општо прифатени од поголемиот процент на публика, мислења за кои јавно би ве линчувале.. а во крајна рака, Вам ви е срам да признаете. Еве ви пример:




Дискусијата ќе биде на минимално ниво се додека аргументирано и со вкус, ова ќе ни е нашата сигурна зона, потсмев и аргументирање with witty remarks & sarcasm, знаете, генерална. Слободно цитирање таму.

Сандра Булок е одлична актерка.

Хобитот беше преценет.

Уживав во Терминатор дури и без гувернерот.

Продолжете.
Podobro prekrstija vo Fight Club Hate Club ili skrateno FC HC :icon_lol:

On topik- kanadskiot Incendies. Filmov si ja ebal majkata. Predolg, premalce deshavki, neizrazena gluma a i na momenti losha, edinstveno prikaznata vredeshe ali i taja ne mi dojde do izraz radi vremetraenjeto na filmot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom