Непознато што вреди да се слушнe

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.784
Поени од реакции
6.967

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Далеку од непознато,мислам луѓево пропуштаат многу ако не го слушаат Aphex Twin и многу од неговите неиздадени траки.

Од електронската експериментална музика нема подобар артист од него.

Инспирација за некогаш во животов да направам музика.

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Дали воопшто сум ги пишал за овој бенд овде не се сеќавам аи искрено да си признаам ме мрзи да барам.

Хрватски рок бенд Sane кој е стар бенд од 1995 година но јас ги открив пред неколку години откако веќе биле во нов состав и тоа неколку години пред вокалот Никола Марјановиќ да се пријави на регионалниов X Factor што беше организиран со Србија, Босна, Хрватска, Македонија, Црна Гора.. Тогаш почна и некоја си соло кариера а бендов Sane не знам дали воопшто уште е активен.

Имаат стварно добри преработки на песни и добри свој песни.

Неколку преработки кој ми се допаднаа мене

Свој песни
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.029
Поени од реакции
4.515
Многумина го нарекуваат наследникот на Jean Michel Jarre кој му е идол и инспирација од детска возраст но според мене има уште многу фурни леб да изеде додека дојде до неговата слава но почетокот му е одличен.Се работи за пољакот Madis:https://www.youtube.com/@madismusic/videos
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Steelheart - She's Gone
...денес сосема случајно ја најдов групата Steelheart и песната She's Gone на јутјуб, пријатно ме изненади силниот и моќен глас и ретко изворедни вокални способности на пејачот инаку Хрват, Миљенко Матијевиќ, а и групата е многу кул!

ywtyuq1394849555.jpg


„...Steelheart е американски глам метал бенд од Норволк, Конектикат, формиран во 1989 година.Во времето кога беше снимено нивното деби, членовите на бендот ги сочинуваа вокалот Миљенко Матијевиќ, главниот гитарист Крис Рисола, ритам-гитаристот Френк ДиКостанзо, басистот Џејмс Вард и сега починатиот тапанар Џон Фаулер Сегашната постава ги содржи Миљенко Матијевиќ, Мајк Хамберт, Џо Песија и Џејмс Вард...“


images кк.jpg imagesмм.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom