Необични карактеристики

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Имам одлична меморија.. Паметам работи што се случиле можеби и пред 7-8 години..
.. Никогаш не заборавам некоја личност со која сум се запознала, и после 5 години да ја сретнам знам каде сум ја запознала и како се вика..
Било да е лето или зима морам да бидам покриена од врат до петици..
Рацете и нозете ми се секогаш ладни..
Можам да го искривам десното око (гладиус е сведок на тоа)..

:toe: Толку ми текнува..
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Памтам фаци ептен. Имиња слабо. Нема шмекерица шо нема да ја познаам. Еве баш вчера со една се сретнав...ми вика она од кај с ми познат. И реков: Пред 6 години у Охрид на плажа...јас со реј бен цвикери коа бев до тебе, ги тргнав цвикерите и ти намигнав. И и текна на шмекот. Секоја шмекерица си ја памтам! :)
Друга необична карактеристика ми е тоа што претежно коа шмекам намигнувам со лево око а ја мрдам десната веѓа...и се добива у необичен шмек ефект!
 
С

Спенсер

Гостин
телефонски броеви памтам како луд,од кој сакате број знам, го крцкам вратот и прстите на рацете а понекогаш и нозете,:vozbud:
 

AngieInChains

>Silver Rain Fell
Член од
25 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Имам одлична меморија.. Паметам работи што се случиле можеби и пред 7-8 години..
.. Никогаш не заборавам некоја личност со која сум се запознала, и после 5 години да ја сретнам знам каде сум ја запознала и како се вика..
Било да е лето или зима морам да бидам покриена од врат до петици..
Рацете и нозете ми се секогаш ладни..
Можам да го искривам десното око (гладиус е сведок на тоа)..

:toe: Толку ми текнува..
Moжно е се ова до точка да е исто и кај мене? :vozbud:
чудно..ама така е хехе
што си во хороскоп? хехехе
поздрав

п.с. да додадам уште нешто.. обожавам да бидам сама со себе, сакам да учам и си ги јадам ноктите и месото околу нив..некогаш и се раскрвувам хахаха

телефонски броеви памтам како луд

и ова исто...цел именик го знам на памет хахаха
и не само тел броеви...бројки воопшто

и уште нешто...МРАЗАМ ОТВОРЕНИ ВРАТИИИИИИИИИИИИ!!!
ми создаваат некакво чудно чувство...ко да испуштаат некој чуден звук..незз..чудно..ама мразам
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27


Moжно е се ова до точка да е исто и кај мене? :vozbud:
чудно..ама така е хехе
што си во хороскоп? хехехе
поздрав



Не можам да научам ако не пишувам на листови.. И после се што конзумирам.. морам да се напијам вода(дури и после кафе..:toe:)..

п.с. Во хороскоп сум лав..:smir:
 

AngieInChains

>Silver Rain Fell
Член од
25 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
хх јас сум бик..двоен хахаха бтњ..лол за водата и јас исто така..по 100480384 литри на ден пијам и само мочам хаха
а со лавовите факт е дека имам мн заедничко :wink:
 

*Cindy*

Sunrise...
Член од
12 јануари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Имам навика да си ја чешкам веѓата:pos2:и идам во спротивен правец и тоа некако ме смирува....обично коа ми се спие или коа сум нервозна..а знам и тој што е најблиску до мене да го замарам...weirdo

Исто така ново симнати песни или моите омилени песни не ги давам т.е. праќам на одредени луѓе:kesa:енд аген вирдооооу
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Имам одлична меморија.. Паметам работи што се случиле можеби и пред 7-8 години..
.. Никогаш не заборавам некоја личност со која сум се запознала, и после 5 години да ја сретнам знам каде сум ја запознала и како се вика..
Било да е лето или зима морам да бидам покриена од врат до петици..
Рацете и нозете ми се секогаш ладни..
Можам да го искривам десното око (гладиус е сведок на тоа)..

:toe: Толку ми текнува..
да да сведок сум...вежбам смајл вежбам и јас....
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Обожавам да расплеткувам нешта по дома или каде било. Ланчиња, слушалките од телефонот обавезно, имам украс што е со рибарски конец правен го имам отплеткувано два дена. Мене тоа ме релаксира.

Потоа обожавам да филозофирам кога баш и нема нешто потреба од филозофии.
Многу памтам фаци ама исклучиво по некоја специфичност (бемки, белези), ама имиња или телефонски броеви нема шанси.

Кога сум под стрес обавезно се ежам целата ама баш целата од глава до пети и тоа страшно ме нервира.

Очите некогаш ми е сини некогаш зелени, не ми се менуваат од нешто посебно:)

Можам да го изместувам десниот палец и на рака и на нога и да го поделам јазикот на два дела
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
159
Поени од реакции
13
likovi mi se mania.Grupa roditeli i grupa nivni deca shto ne gi poznavam licno gi sparuvam bez problem.ako ostane nekoe dete nespareno tuka nekoj zameshal prsti.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
премногу памтам имиња.. личности.. а посебно дати... денови месеци години што како се случило секој можен детал на одредена дата од личности до муабети до околина се буквално се..
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
фрик по музика.. значи има луге шо слушаат музика многу.. ама не ко мене.. онака се тепам со брат ми пошо цел ден додека сум дома ми идат на плеј лист 3-4 песни и само тие.. онака монотоно.. а мене ми е баш закон :).... друго издеформиран сум целиот крцкам скоро секој можен дел на телото.. уште ребрава да почнам да ги крцкам :)... левата веѓа ми е побушава од десната :).... и обожавам да пешачам.. онака да се движам да се исклучам од светот:)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
затоа што не сум љубител многу на благото ако каснам нешто многу ке ме облаши па после солено па пак благо и така
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
114
Поени од реакции
3
во текот на нојќта се будам неколку пати да пијам вода и обавезно гледам колку е сатот и секогаш станувам во 8 и покрај тоа што немам никаква обврска тоа ми е како навика незнам од кај ја стекнав:toe: ,а исто така сакам да мешам благо солено особено сирење со се .

паметам работи што ми се случиле кога сум имала само 3 год што значи имам добра меморија а за телефонски броеви е сосема обратно и мојот одвај го памтам:toe:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Памтам луѓето во што биле облечени во 80% од случаите. Не се трудам да запамтам и воопшто не се замарам со тоа, али памтам. Се запрепастив пред некој ден кога правевме муабет со другарка ми за едно излагање пред 4-5 години, и јас и кажав точно како била облечена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom