Необични карактеристики

Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
a da i nemozam da spijam so chorapi kako i da e i da zaspijam so corapi na mene vo tekot na sonot gi soblekuvam...
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Секогаш морам да каснам,барем една минута,никогаш не сум точна на време-ова пробувам да го искоренам.
Насабајле кој ќе ми се уклучи алармот морам да поспијам уште барем 5 мин па да станам.
Кој ќе се разбудам препорачливе е да бидам сама,во спротивно паѓаат тешки зборови.
Не газам на линиите/пукнатините/границите од патот.
Кога идам сама некаде,ме фаќа една параноја дека се движам пребавно или пребрзо,или дека чудно одам па го менувам начинот на одење(кој патем станува чуден откако ќе го сменам) и мислам дека сите ме гледаат мене.
Јадам ненормални комбинации на благо-солено-кисело и слично.
Обавезно ако некој конец ми штрчи од блуза или фармерка или нешто друго го м’кнем со што доаѓа до уништување на блузата или што и да е.
Истиот конец го увртувам низ прсти и го џвакам.
Имам навика да кинам мали парчиња од хартија,тетратките порано лом ми беа,сега се одвикнав од тетратки :)
Имам навика да копам по ноктите,односно кожата одма до ноктите,негде на граница меѓу нокт и прст,не знам како да објаснам.
Најубавиот дел од јадењето увек го оставам за на крај.
Често менувам начин на смеење.
Списанијата ги разгледувам или од крајот,или од средината,никогаш од почеток,ако почнам од почеток не го доразгледувам цело.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Пијам кафе пред спиење ... т.е. често уз пиење заспивам:coffee:
Сите ама баш сите ме мразат пред да ме запознаат ... фацата ми е лоша и дигната според сите луѓе на светов ... штета што незнам како изгледам во очите на другите за да си ја опишам оваа карактеристика:raz:
Обожавам тешко облачно време со врнежи. На такво време сите ме мислат :je:


п.с. Не мора ептен необични карактеристики да се ... се надевам со мојов втор пост повеќе ви се разјасна:star: :icon_lol:
п.с.2 sagaqua ... пржени лепчиња со мед и сирење???:pov: :pos:
лелеее не ми се верува и јас ги сакам и ги правам истиве работи... И уште нешто иако незнам дали е необично- после јадење благо пијам или јадам лимон без шеќер и без вода, и портокалите ретко ги јадам туку ги пијам:pos2: ај ако се сетам на уште нешто ќе пишам следниот пат :)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Секогаш морам да каснам,барем една минута,никогаш не сум точна на време-ова пробувам да го искоренам.
Насабајле кој ќе ми се уклучи алармот морам да поспијам уште барем 5 мин па да станам.
Кој ќе се разбудам препорачливе е да бидам сама,во спротивно паѓаат тешки зборови.
Не газам на линиите/пукнатините/границите од патот.
Кога идам сама некаде,ме фаќа една параноја дека се движам пребавно или пребрзо,или дека чудно одам па го менувам начинот на одење(кој патем станува чуден откако ќе го сменам) и мислам дека сите ме гледаат мене.
Јадам ненормални комбинации на благо-солено-кисело и слично.
Обавезно ако некој конец ми штрчи од блуза или фармерка или нешто друго го м’кнем со што доаѓа до уништување на блузата или што и да е.
Истиот конец го увртувам низ прсти и го џвакам.
Имам навика да кинам мали парчиња од хартија,тетратките порано лом ми беа,сега се одвикнав од тетратки :)
Имам навика да копам по ноктите,односно кожата одма до ноктите,негде на граница меѓу нокт и прст,не знам како да објаснам.
Најубавиот дел од јадењето увек го оставам за на крај.
Често менувам начин на смеење.
Списанијата ги разгледувам или од крајот,или од средината,никогаш од почеток,ако почнам од почеток не го доразгледувам цело.
и ова исто така:)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Не памтам лица, воопшто. Памтам аури, незнам како да објаснам.

Кога седнувам да гледам тв, и да имам план што ќе гледам, морам да ги свртам најпрвин сите програми, па потоа да уклучам тоа што сум планирала.

СЕКОГАШ спијам со чорапи.

Ако случајно ми крцне некој прст, морам потоа да искрцкам се што можам и неможам.

Обично ако сакам да почнам разговор на месинџер, го почнувам со „Ај ако сакаш не ме чепкај“.

Се вцрвенувам дури и кога зборувам со мајка ми.

Секогаш кога се спремам за излегување ја пуштам Џенис Џоплин. СЕ-КО-ГАШ.

Усните мораат да ми бидат влажни (ги лижам).

Кога заспивам во мојата соба мора да биде потполна тишина и потполна темница.

Неможам да функционирам ако на мене немам облечено нешто шарено (дебилка.)

Кловновите ми се језиви.

Многу често се наоѓам себеси како ја тресам десната нога.

Без да сакам, се случува да зборувам многу високо кога ми е незгодно, а многу длабоко кога се зафркавам со некого. :|

Секогаш кога ја вртам главата да погледнам на некое друго место, за време на вртењето очите ми се затворени.

Секогаш во себе правам алтернативни краеви на некоја случка.

Можам да се движам во друштво само ако сум најдесно, инаку губам ориентација.

Ужасно смешно ми е ако ги отворам очите при бакнување. Се десило и да ми се налутат поради тоа.

Морам банкнотите да ги наместам по големина, ред и поставеност на бројките, инаку не станувам.

Обожавам чиста неспастреност.
...
Ракавите МОРА ама МОРА во секоја прилика да ми се запрегнати.

Деснава рака ми е секогаш во една дебилна позиција кога сум замислена.
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
аааа многуууу има, премногууу....

-памтим ка слон, свекакви ситнице,
-дигам веѓе..многу
-пред да заспием обавезно слушам музика на телефон
-се трудим да не ги газим пукнатинете, линииете на улица
-секогаш седим "турски"
-списанијата почнуем да ги читам отпозади
-претеруем со иронија, една реченица норамално не можем да ја кажем
-мрзим кој ми е отворена вратата од соба
-звукот на телевизорот мора да ми биде на 2, 6, 12, 24, 36.....:lud:
-секоаш легнуем на лева страна
-кога стануем од сабајле, поарно никој да нема до мене и да не ме чепка

....има уште, ама не ми текнуе сеа :icon_lol:
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Зборувам многу брзо и некои ми бараат да повторувам никој не ме разбира,затоа ми е тешко да се снајдам во усно испрашување :pos2:, др необично незнам, цело време сакам да има некој до мене да ми прави муабет не сакам да сум сама никогаш, постојано носам чорапи ама буквално постојано,разлистувам списание отпозади, перницата кога спијам ја превртувам наопаку, нон стоп зборувам во сон плачам, се смеам, неможат другите да спијат од мене, перфекционист сум многгуу и ми смета ако се не е под конец и неможам да си легнам ненаучена за следниот ден :) тоа е :helou:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Хмм... имам еден млечен заб:vozbud: Иако веќе имам осмици и скоро сум полнолетна ми остана едно млечно запче. Испадна дека не сум имала под него траен и сега го чувам подобро и од очите. Ете... немам никаков друг проблем со забите, ама тој ми е слабост :pipi:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Левиот ракав ми е скоро секогаш кренат (освен кога носам Јакна )

Врвцата од левата патика секогаш не ми е убаво врзано .

Пишувам гледајќи во се останато освен во тетратката .

Несвесно се губам на сред муабет и без разлика колку долго и колку гласно зборат луѓе не се будам се до крајот каде што обавезно следи прашањето „Што кажа??“

Секогаш нарачувам средно кафе , а горко пијам .

Има уште нешто ... ама не ми текнува :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Се бричам од лево кон десно, секогаш.
Не газам по пукнатините на улица.
Секогаш згазнувам на вирови вода иако ги приметувам.
Мобилниот мора во лев џеб да ми е.
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Превод на филмови читам наопаку или па превртувам имиња и можам у рок од милисекунда да кажам некој збор со обратен буквослед. :)
Ги свиткувам прстите и после си ја допирам косата.
Можам од а до ш да си ги опишам емоциите од тој и тој ден,таа и таа година и истите повторно да ги доживеам доколку само ми текне на денот. :pipi:
Додека седам често мрдам со стомакот.
На скоро секое јадење ставам лимон.
Реагирам на секое зелено светло без разлика од каде доаѓа..пошто така ми светка телефонот,кога ми стига порака. Сега го сменив у виножито стајл и неам проблем со зелената. :tapp:
Мијам раце пред да соберам ѓубре од wc. :nesum:
И кога ми е топло идам до термо и пуштам да ми дува и дремам на него.
Уопште не поднесувам дугачко титкање. Ако некој титне поише од еднаш а не врти,готов е. :kesa:
Доста се.
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
-Иако не сум суеверна, не носам облека што сум ја носела кога ми се случило нешто лошо по втор пат
-кога учам мора да имам 3 литра пепси инаку не успевам да научам
-кога читам книга прво и го читам крајот, а после почнувам да ја читам од почеток , нестрплива сум
-не доручкувам никогаш
-хипохондрик сум, што и да ме боли одма одам на лекар
- си живеам на принцип она што можеш да го напраиш утре- остави го за задутре и го обожавам адреналинот во ситуциите 5 до 12
-каснам секогаш барем пола саат( не сум ја крива саатот на моб ми е грешно наместен:wink:)
-ако немам мп3 со мене не излегувам од дома
-кога се бањам ако не ја дотрошам до крај водата не излегувам
- секогаш колку и да е некоја ситуација едноставна, се обидувам да ја направам најсложена
....
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Епаа очите ми стануваат некогаш комплетно црни, сакам кога се трудам да заспијам да врне дожд(толку ме опушта), чоколадото можам да го јадам со сееее дали е благо солено, горко :kesa:има и др ама не ми текнува сега :helou:
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
~Никогаш не спијам со чорапи(уфф ме јаде с'клет).
~Со мене мора да биде увек мп3 то(без музика неможам).
~Кога се бањам водата ја трошам до крај.
~Ги пукам прстите пред да му кажам на некој нешто лошо.
~Списанијата и весниците ги читам од назад.
~Пред да си легнам обавезно си ставам лабело а и неколку пати во нокта исто:kesa:
~Мразам неуредност:pipi:
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Сите броеви од мобилниот ги знам напамет,
со сите животни со зборувам:pipi:
скроз исклучвам после 23 сатот, незнам што зборувам башка другиот ден на ништо не се сеќавам... мање више,
секогаш молчам во друштво со оние што ми се допаѓаат
и секогаш си носам чорапи, во секоја доба
 

Kajgana Shop

На врв Bottom