Необични карактеристики

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Поседувате некои необични секојдневни карактеристики по кои сте посебни или единствени? За да ви го дојаснам прашањето еве ќе ви наведам неколку примери ... менување боја на очи при плачење или менување расположение, јадење нелогични комбинации (благо со солено), пиење пиво со сладолед, начин на зборување итн ... мислам доволно е јасно да?:icon_lol:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Посебна и единствена сигурно не сум...но, да, ете на пример очите, бојата варира од светло зелена, кафеава до црна, во зависност од расположение.
Омилено јадење ми е пржени лепчиња со мед и сирење:kez:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Нешто посебно....хммм...па еве на пример секој месец си избирам фраза која ја користам како "узречица".Сега сум у "јебига" фазон :icon_lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Пијам кафе пред спиење ... т.е. често уз пиење заспивам:coffee:
Сите ама баш сите ме мразат пред да ме запознаат ... фацата ми е лоша и дигната според сите луѓе на светов ... штета што незнам како изгледам во очите на другите за да си ја опишам оваа карактеристика:raz:
Обожавам тешко облачно време со врнежи. На такво време сите ме мислат :je:


п.с. Не мора ептен необични карактеристики да се ... се надевам со мојов втор пост повеќе ви се разјасна:star: :icon_lol:
п.с.2 sagaqua ... пржени лепчиња со мед и сирење???:pov: :pos:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Нешто слично како sagaqua - само јас кркам мармалад на леб со сирење. Ваљда сме биле Германци во прошлиот живот! :)

Необично е колку пати во текот на денот може да ми се смени расположението, од екстрем во екстрем, а со тоа и однесувањето. Необично фрики ми е кога ќе сонувам нешто и наредниот ден ќе се случи. Често ми се има случено. Најнеобично ми е кога сонувам некоја личност, се будам, ѕвони телефонот, кревам и на линија е токму таа/тој, а често се случува.

Необичните претчуства за некои работи дека ќе се случат исто така.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
hmmm pretpostavuvam deka sum edinstvena u edna rabota...koga odam po ulica i nekoe stubce kje mi go privlece vnimanieto sekogas go mavam prvo so desnata noga,pa so levata od pozadi...neznam kako da ja dolovam slikata ali toa gi kurci site moi drugarki :) i imam edna facka na "cudenje" sto ja narekuvaat drugarkive moi...drugo neznam,ne mi tekinja...ako kivnam ednas i nekoj nesto me iznervira bas togas-prodolzuvam da kivam 15 pati minimum :)
drugo nesto posebno neka kazat tie sto me znaat jas neznam :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Нешо слично ко кај дивајн.. Сите пред да ме запознаат ме мразат од дното на душата, не знам зошто. Кога имам некое чудно претчувство знам дека нешто лошо се случува или ќе се случи - и стално е така. Доста необично ми е шо трчам додека врне. Сакам дожд, облачно, ладно и магливо време. Необично и чудно ми е додека јадам обавезно имам цигара в раце. Јадење в уста и цигаре. Сите после јадење палат, јас не можам. Исто така необично ми е пиењето кафе пред спиење .. ако не се напијам не можам да заспам, потоа јадењето чипс со павлака, пица со сенф, јогурт и сок од јаболка, портокал со чипс и сирење, банана со пепси, помфрит со зелка и кечап итн..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MIL

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
кога врне плачам( без потреба), кога едвај ќе станам, рано , тогаш имам највеќе сила, јадам бејк ролс и чипс со павлака, пијам јогурт додека јадам пица, во лето очите од зелени , скоро плави ми се прават, многу често после плачење се смеам без потреба.:icon_lol: :lud:
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Jadam i jas marmelad so sirenje. Potoa slatko od borovinki vrz kiselo mleko (mmmm). Moram da izedam neshto blago pred da pijam kafe zoshto sakam ushte povekje da gorchi:). Salatata sekogash ja jadam pred jadenje, a ne so jadenjeto. Jadam mnogu poleka.
Navecer ako se razbudam i pojdam vo WC- gi mijam i zabite.

Bojata na ocite mi se menuva od plava, do zelena i svetlo siva.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
I am a bitch напиша:
кога врне плачам( без потреба), кога едвај ќе станам, рано , тогаш имам највеќе сила, јадам бејк ролс и чипс со павлака, пијам јогурт додека јадам пица, во лето очите од зелени , скоро плави ми се прават, многу често после плачење се смеам без потреба.:icon_lol: :lud:
e pa ne e tolku cudno toa we...jas so se pijam jogurt :)
i kaj mene e poznato deka sum filmadzika pa taka koga sum sama tolku mozam da se nafuram deka nekoj sto mi znaci umrel sto duri i pocnuvam da placam :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Зимно време по дома нон - стоп сум на кратки ракави, зборувам во сонот, постојано сум со капче на глава без разлика дали е зима или лето, дома или надвор.......... итн.
 
Член од
18 март 2006
Мислења
404
Поени од реакции
3
Па навика ми е секогаш кога седнувам на форумот обавезно си пијам капучино.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Пијам пиво со газоза (понекад, али вкусно е). Увек пијам водка, освен кога нема. Пијам кафе со 3 шекер (луѓе ми се чудат). Пржам јајца и ставам секакви зачини и рендана салама.

Лето - зима, увек спијам по боксерици и седам на кратки ракави по дома. :)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Leleee pa jas ke napravam copy paste od kaj divine ama bas istoto e,kafe me uspiva,site mislat deka sum najdignato stvorenje zasto imam specificen strasen pogled,najsrekjna sum koga vrne,a i plus nesto sto me vadi od pamet,toa sto od ekstremno prava kosa vo rok od 2 saati moze da mi se navitka sama od sebe epten sitno afro da ne kazam,aaaaa da i nesto cudno isto taka prvo koga racno pisuvam nesto,vo zborot prvo ja pisuvam vtorata bukva a posle prvata,samo normalno go pocnuvam zborot koga e so golema bukva,ova najseriozno.Hmmm i ako e cudno ova nesto vo sobata malku da mi strci odma stanuvam i go sreduvam zasto strasno ke me iritira dodeka ne e kako sto treba.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
И имам една многу чудна карактеристика, си ги корнам трепките. Незнам зашо, навика.

П.С. Не сите трепки, само крајните, некако „чкуљави” ми се. :) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom