Необични карактеристики

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Не знам од каде да почнам. Всушност, и нема да почнам, затоа што не би можел да завршам. И самиот сакам да сум необичен, не затоа што чувствувам потреба да се издвојувам од останатите, но ете, таков сум по природа. Имам прилично специфичен вкус, кој во голема мера се разликува од оној на другите, се што правам сакам да го направам поинаку, оригинално. А фактот што сум и огромен перфекциониста, мојот избор освен што е необичен, е сепак добар избор. Сакам неообичаени комбинации на вкусови, необични мириси, имам доста чудни навики и принципи, дури и креативноста (во литературата, ликовната уметност) е интерпретирана во она што се нарекува „надвор од шаблонот“, и во никој случај не ме спречува сите писмени да ми бидат 5+, и ликовно сите слики да ми бидат оценети 5, и тоа кај нашата забегана и висококритична „Дега“: Среќа што повеќе немам ликовно...

Ајде, доста се фалев!:pos2:

П.С. Да не ја споменам мојата неверојатно ретка алергија, предизвикана од хиперактивност на синапсите!:uvo: Long storry...
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
-можам да јадам благо па веднаш после тоа кисело, па пак најизменично се во рок од 1 минута (луѓето се чудат како желудникот може да ми го издржи тоа)
-можам да испијам 10 кафиња дневно без никаков проблем (пак ќе е до желудникот)
-можев да научам колоквиум за 1 ден
-многу размислувам ( и додека спијам), никогаш не можам она скроз да се опуштам и да медитирам- медитација што е тоа?
-секогаш спијам со чорапи и на -20 и на +30,
-не сум била на лекар од 1992 година имам јак метаболизам (веројатно до чорапите е:wink:)
-немам ориентација(треба 2-3 пати да ја изодам улицата за да научам како друг пат да стигнам таму:kesa:, инаку талкам пола сат а можам да стигнам за 5 минути)
-не памтам толку имиња колку што памтам ликови
***
то бе континует
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
pa so znam, ima nekoi raboti so na drugite im bile neobicni a jas si i smetav kako normalna rabota, eve na primer pamtam mnogu (ne)potrebni raboti, na drugarite koga im treba nesto da se zapomni samo vikat kazi i nejze zapamteno ke bide, zaspivam mnogu brzo bez razlika kolku vreme imam spieno prethodno, znaci mozam samo da a dopram pernicata i da zaspijam, mozam sekundarno da go smenam raspolozenieto od krajno smireno do krajno otkaceno itn.
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Tresam zeleni u son i posle sekoe sabajle brat mi me ismeva.
Koa ke vidam nekoj predmet go skiciram so zabite, neznam kako da go objasnam ova grda navika.
jadam leb so jagodi xD
 

Fackasta

Ама друже .. ЗАШТО ?!
Член од
2 мај 2009
Мислења
120
Поени од реакции
13
Замрзнати вишни сакам премногу, па и кога ги има свежи ги замрзнувам и така ги јадам.

Мњааааммм и ја..
и многу сакам да пијам кафе без шеќер.. хуехуехуе
 
D

drle

Гостин
Пијам јогурт со секакво јадење (освен благо). Не поднесувам лушпи од пиперки, јаболка, праски односно се што има лушпа мора да го излупам за да го јадам. Низ дома и во дворот одам бос (освен во зима и кога врни). Спијам во соба која што специјално за мене не се загрева, иако надвор можи да биди -20 степени. Не поднесувам шал и капа во зима. Доста е за вечерва.:salut:
 
Член од
30 ноември 2008
Мислења
40
Поени од реакции
9
хаха јас кога јадам леб на ручек обавезно со него јадам и смоки или пак кикирики или леблебија дали ова можеби би била необична карактеристика :) исто и секад го лупам доматот и грозјето ;)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Пијам јогурт со секакво јадење (освен благо).
Истото и кај мене.Пијам јогурт со се и сешто, нема некое јадење што не ми оди во комбинација со јогурт.Житарки и јогурт, е тоа е совршенство :)
На некој кога ќе му спомнам дека јадам така му се гадам, а кога ќе му спомнам дека чоколадните кранчи ми се најубави со јогурт му се повраќа :)
Тоа е, чуден вкус имам.Кисел јогурт со благо ми е најубава комбинација, за разлика од другите кои не мешаат различни вкусови наеднаш.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Компир и леб никогаш не јадам заедно....исто кога бранам на фудбал бранам бос :toe:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Мн, брзо меморирам секаква информација во мозокот, за било што и како детектив сум, све сакам да знам да истразам и проучам
 
М

Мрак

Гостин
коа одам по поплочен под (само со симетрични квадрати) несвесно постојано се обидувам да стапнам само во квадрат, никако да ми дојде стапалото измеѓу 2 квадрати или во еден помалце а во друг повеќе.
хахаа исто! сакам да се качувам и да одам по работ на тротоарот .. оние околу 7 сантиметри покачените. И на било што повисоко, тесно .. обожавам да се качувам и одам по тоа

не можам да пијам вода, сок или алкохол од сад за друга намена - шоља за кафе, на пример.
Не можам од шоља за кафе да пијам вода или сок. Или од пластична чаша да пијам јогурт. И секогаш пијам од стаклени чаши, освен јогурт и слични пијалоци.

Многу често кога се нервирам,плачам.
ех .. ама е глупо. Многу често кога ќе се изнервирам ми се плаче .. од бес, нервоза ..

Собата 7/8 во текот на годината ми е растурена(ја собирам секоја недела и после до сабота ја растурам
Мојата соба е средена само кога треба да дојдат гости. Во текот на годината постојано е ненормално растурена, рипам преку предмети некогаш да дојдам до компјутер, кревет .. ама не ми смета. Се чувствувам поубаво во растурено, несакам многу слободен простор околу мене. Што да правам бе, ќе ја средам и за 3 дена пак ко атомска бомба да паднала е ...

Паа.. имам навика да кажувам каде одам дури и во WC кога одам кажувам.. ..
нон стоп ми се ладни дланките..
Хах, седиме во дневна, во ресторан, кај другарка, во двор .. било каде и кога ќе тргнам накај веце морам да кажам каде одам. Секогаш:) И рацете ми се секогаш ладни.

Пијам многу вода
и јас:) Кога сме излезени на секоја фонтана ги запирам за да се напијам вода :)



Друго .. понеобично ..

Секогаш кога спијам мора вратата да биде околу 10 см отворена.
Летно време скоро секогаш ролетните ми се до доле спуштени во соба.
Не можам мирна да стојам, исправена, со рацете спуштени мирно. Не можаам:)
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
* Скоро секогаш кога имам лошо чувство за нешто,откако ќе кажам на некој на крајот се исполнува.
* Неможам да легнам на неиспеглана навлака,чаршав,со неиспеглани пижами.Ме вади од такт тоа.:icon_lol: И некогаш мајка ми кога ќе заборави да ми испегла нешто ми оди да ја убијам.Ништо не ме нервира колку тоа.:nesum:
* Скоро секогаш мора да имам нешто до мене за да грицкам.Ако немам тогаш зимам пенкала и ги гризам,почнувајќи од капачето на надоле.И после мајка ми се чуди кај се пенкалата,а незнае дека има пенкалојадач дома.:icon_lol:
* Кога некој ме нервира,се вртам и му ја кревам левата веѓа.:icon_lol:
* На луѓето што ме опкружуваат скоро секогаш им давам чудни прекари и си ги познавам по тоа.
* Памтам многу фаци,некогаш кога се шетаме со другарките ми се случува да познаам некој и да им кажам:„Еј абе од кај го знам оној?“ и они остануваат целите зачудени зошто појма си немаат,ама јас битно си умотувам во глава дека го знам од негде и цела вечер таму ми е паметот.
Толку ми текнаа сега...
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Многу памтам. Дефинитивно моја најпосебна карактеристика засега. Доста лица што ги знам ми го имаат исто забележано тоа. :toe:
Научив да пишувам кирилични и латинични букви уште на 3.5 години, како и да ги препознавам.
Памтам многу датуми и години од настани кои ми се случиле во минатото, многу имиња и презимиња, дури и датуми на родендени на повеќето познаници, кои и ми се чудат кога среде година ќе им го кажам тој датум.
И многу други примери, но сега не би тупел за тоа, само би кажал дека во последно време почнав да заборавам работи што сум ги кажал или видел, не многу својствено за мене. Изгледа ќе треба да почнам да го чистам хард дискот. :)

Други необични карактеристики, накратко:
*Кога средувам нешто, морам тоа да го направам премногу внимателно, па дури и работите да ги местам под прав агол. :pos:
*Порано како помал бев невиден хипохондар, сега постепено мислам дека го намалив тоа.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
На час секогаш пенкалото во уста ми е...
Памтам на секој датум што ми се случило истиот ден предходната година или повеќе години во минатото...
Памтам луѓето што збореле(за тие шо се праат наудрени)и иам јака мерморија за датуми
 

Kajgana Shop

На врв Bottom