Нема веќе да се емитуваат каналите на СпортКлуб во Македонија

Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Нека отвори МТВ спортски канал и нека пренесуваат се и онака имаат буџет како НАСА
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Нека отвори МТВ спортски канал и нека пренесуваат се и онака имаат буџет како НАСА
Ти искрено сакаш да ги слушаш овие дебилини коментатори од МТВ, со исклучок на еден двајца ?
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Чисто ме интересира, колку те чинеше целосната инсталација ?
(Ако е 70Е, тоа е џабе за една година ти се извадени парите од кабловската)
veke 4,5 godini go imam dreamboxot neznam tocno bas , znaci togas dreamboxot bese 60 eura samo resiverot plus 70 eura sheringot plus satelitskata so motorce 130-140 eura ( satelitskata mi e zemana 2 godini pred dreamboxot ), znaci 260-270 eura dadov , ama odamna koga se bese skapo ,,, e sega e mn poevtino satelitskata so motorce ke ja zemes za 50 evra mos i pomalce , dreambox ako sakas obicen koristen ima nekoi so gi davat zaedno so shering za 60 evra , toa ti e 110 evra , se zavisi do tebe dali sakas od А do Ш da gledas , i dali sakas da gledas hd slika , mozes i da potrazes na net poeftin shering da zemes od nekoj , jas sum prezadovolen so dreamboxot
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Се води кампања против ПЛ у Мкд :D
А1 даваше ПЛ, ги затворија
СК дава ПЛ, еве ги исклучват сега.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
veke 4,5 godini go imam dreamboxot neznam tocno bas , znaci togas dreamboxot bese 60 eura samo resiverot plus 70 eura sheringot plus satelitskata so motorce 130-140 eura ( satelitskata mi e zemana 2 godini pred dreamboxot ), znaci 260-270 eura dadov , ama odamna koga se bese skapo ,,, e sega e mn poevtino satelitskata so motorce ke ja zemes za 50 evra mos i pomalce , dreambox ako sakas obicen koristen ima nekoi so gi davat zaedno so shering za 60 evra , toa ti e 110 evra , se zavisi do tebe dali sakas od А do Ш da gledas , i dali sakas da gledas hd slika , mozes i da potrazes na net poeftin shering da zemes od nekoj , jas sum prezadovolen so dreamboxot
Во тоа немаш некоја годишна претплата или нешто слично, додатни трошоци...? Или само 100ина евра за опремата и решен проблем?
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Во тоа немаш некоја годишна претплата или нешто слично, додатни трошоци...? Или само 100ина евра за опремата и решен проблем?
Па тоа е тој шеринг што го збори човекот, се плаќа годишно по 60тина евра најефтиниот ама имаш и на тој огромен број програми.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Во тоа немаш некоја годишна претплата или нешто слично, додатни трошоци...? Или само 100ина евра за опремата и решен проблем?
плаќаш шеринг годишно од 50евра па нагоре....напомена мораш да имаш интернет да ги гледаш каналите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom