Неколку дена во Грција

  • Креатор на темата cige
  • Време на започнување
Член од
15 октомври 2009
Мислења
813
Поени од реакции
275
јас со другарите одевме до ЛИДЛ и од таму накупивме се, не е скапо, башка еден ден накупивме месо за скара бидејќи бевме во вила и можевме да си печеме ако сакаме. Има големи маркети доста ефтини и таму, така да немаш потреба да влечеш јадење од Тинекс и Тедико....
 
C

cige

Гостин
убаво место ти е и неа пори,не е ко закинтос дива лига со лумпување,таман фамилијарно место..имаш огромна песочна плажа неколку километри навечер има долго шеталиште покрај плажата,градчето е убаво планско изградено има луѓе и ресторанчиња,и кафичи,дури и локали со српска храна.Имаше и дискотека ако сепак решиш да искочиш ама не е нешто вау,повеќе е ради плажата и шеталиштето навечер добро местово.
А босанска, бурек или ќебапи има?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
5.644
Поени од реакции
8.471
А босанска, бурек или ќебапи има?
Веројатно можеш да најдеш,само незнам колку е застапено.Никогаш не ми текнало да јадам ова у грција :D имаш некој пецива сепак,едно што изглеа како тост мене ми се свиѓа..
 
C

cige

Гостин
Од солун одиш накај Халкидики-краците,тој пат ама покрај морето,
Прва населба е Агија тријада, потоа ова.МИЈАНОЊА или сл.
одев десетина години, и Срби е полно,како да си во Ниш.
А за сместување? Вили, хотели, куќи?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
14.912
А за сместување? Вили, хотели, куќи?
mal grad-
Hoteli kako- soba so kujna sam gotvis,gi ima povece
ima eden i na sama plaza.
Sobi vo kuki,kolku sakas.Restorani po cela ulica.
Ova ti go kazuvam za pred 30-35 godini,kako bese,
sega e moze nesto izmeneto (na podobro)
Vazno e blizu do Solun.mirno i cisto.
 
C

cige

Гостин
незнам само колку ти е исплатливо до Закинтос,ем е на остров ем е на сосема друга страна на грција...на Јонско море.Треба и траект да фаќаш..
Ако оди таму за да се одлепи, зошто да не, и на крај на светот ако треба :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.834
Поени од реакции
3.383
Оди некој фамилијарно на Закинтос?
Па поретко. Повеќето се млади. Оди си Калитеа или Ханиоти. Супер се местата, сум бил сто пати таму. Нема да згрешиш.
 
C

cige

Гостин
Калитеа, како и секое селце на хилкидики ти е една главна улица низ која мораш да пројдеш и неколку споредни улички паралелно поставени со главната (на тие улички ке најдеш и смештај кој чини отрилика 10евра ноќевање од човек) Сега може и поефтино ке најдеш... Калитеа, Афитос и Полихроно мислам дека беше ти се најарни за шеткање и не се нешто скапи. Имаат убави плажи. Е сеа малку потешко е одењето, зашто пример во Афитос треба еден рид да искачиш шо се вика за да се вратиш од плажа, нешто помалце од рид имаш во Калитеа (многу скали), а во Полихроно ти е се рамно така да, пошо си мрза само последново ти одговара. :)
Шо не ме праша прееска, поубаво ке ти објаснев, а не тука прашуваш:cautious:
Си била во Неа Потидеа? Сега гледам слики од еден другар шо бил, некако не ми се свиѓа бојата на водата. а и некако како да гледам многу камења во водата.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.834
Поени од реакции
3.383
Си била во Неа Потидеа? Сега гледам слики од еден другар шо бил, некако не ми се свиѓа бојата на водата. а и некако како да гледам многу камења во водата.
Јас сто пати сум бил во Неа Потидеа. Водата катастрофа. Вардар за неа може да се пие.
 
C

cige

Гостин
јас лани бев во лептокарија за 25 евра од соба за 3ца, така да идеше во 8 евра од човек, а бевме од 17-24 јули. во паралија е малку поскапо, а братучедми незнам каде точно на краците најдеа плаќале и по 5 евра од вечер од кревет
А да сподели некој искуства со хотелско сместување?
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
813
Поени од реакции
275
А да сподели некој искуства со хотелско сместување?
па да ти кажам , до сеа не сум одел приватно во хотел, само така на екскурзии па да ти кажам , ке те излажам. Јас ова лето ке одам или Несебар (Бугарија) или Закинтос. Најдов нешто со еден другар а доста евтино, сеа ке ти пастирам:
Туристичката агенција Парадизо Флај ова лето ве носи на најдобрите места во Грција по најдобри цени, повелете и уверете се :

- ШПАНИЈА + АЗУРЕН БРЕГ ЗА САМО 389 ЕВРА

- Крф за само 99 евра

- Закинтос за само 139 евра

- Парга за само 60 евра

- Полихроно за само 65 евра

- Пефкохори за само 70 евра

- Ханиоти за само 70 евра

- Неа Потидеа за само 59 евра

Во цената е вклучено превоз со високотуристички автобус,
сместување во модерни двокреветни и трокреветни студија
опремени со сопствена кујна, тоалет, квалитетен мебел, ТВ,
клима уред и сопствен балкон.Сите студија се наоѓаат на
мала одалеченост од плажите.

Големи попусти за плаќање во готово.
Големи попусти за фирми за групно плаќање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom