Неколку дена во Грција

  • Креатор на темата cige
  • Време на започнување
C

cige

Гостин
Бевме во Ханиоти во хотел Калипсо на почетокот на август, соба за четворица со појадок за 85 евра.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.525
Поени од реакции
6.178
Како се движат цените по соба за 2ца во Калитеа, Полихроно, Ханиоти и Пефкохори?
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
13
Не знам кај да прашам за превоз до Солун, затоа тука ке пишам. Има ли некој неделава што планира да иде во Солун, ние сме двајца, би сакале да делиме такси превоз со некого, па ако случајно има нека пише:)
Патем, дали знаете како најефтино да стигнеме до Солун. Бусот од Скопје трга дури во 6 саат, а нас ни треба порано превоз од 4 барем. Дали можеби од гевгелија...

Кажете ако имате некоја информација.

Поздрав
Фала
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Бевме во Ханиоти во хотел Калипсо на почетокот на август, соба за четворица со појадок за 85 евра.
Прв крак има доста Србишта што одат само знам дека плажите блиску до хотелот се кнап.

Цената е супер .
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Затоа увек идам на втори.
Море ако си млад оди на некој остров слушам Закинтос било шема на првиот одат млади брачни парови и пензионери.

Иначе Грција е најдобра на Јонско море и Саранда е тука блиску новчаникот кажуе се!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.811
Поени од реакции
80.289
Море ако си млад оди на некој остров слушам Закинтос било шема на првиот одат млади брачни парови и пензионери.
Не. На првиот одат млади и таму е гужва, журки, Срби и Македонци...
На вториов е за парови со деца и пензионери. Ја идам на вториот, баш затоа што е помирно и посредено. Но, за жал последниве неколку години идат све поише Македонци и Срби и таму, па морам како и дома да го трпам нивниот простотилак.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Денеска бев првпат во Неа Флогита, на еден ден со другари по нивна желба. Убаво место но не нешто од висока класа. Многу луѓе на плажата, многу Срби, многу наши Македонци кои со своите прости навики можеш од 1 километар да ги познаеш... Она што ми се допадна беше услугата на плажа, водата, и пријатноста на локалните Грци кон Македонците. Многумина знаат Македонски и можеш да се разбереш со нив без проблем, си направивме муабет со неколку Грци, разменивме мислења и слично. Местото ми остави позитивен впечаток, само како што кажав ние Македонците сме многу прост народ и тоа што се прави по плажите е срамно. Ѓубришта се фрлаат на сите страни, јадење се носи од секаде иако е строго забрането, се прават разно разни глупости.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.037
Поени од реакции
36.373
Не знам кај да прашам за превоз до Солун, затоа тука ке пишам. Има ли некој неделава што планира да иде во Солун, ние сме двајца, би сакале да делиме такси превоз со некого, па ако случајно има нека пише:)
Патем, дали знаете како најефтино да стигнеме до Солун. Бусот од Скопје трга дури во 6 саат, а нас ни треба порано превоз од 4 барем. Дали можеби од гевгелија...

Кажете ако имате некоја информација.

Поздрав
Фала
Струмица - Солун 70 евра такси. Пишете ако сте заинтересирани.
 
C

cige

Гостин
Не. На првиот одат млади и таму е гужва, журки, Срби и Македонци...
На вториов е за парови со деца и пензионери. Ја идам на вториот, баш затоа што е помирно и посредено. Но, за жал последниве неколку години идат све поише Македонци и Срби и таму, па морам како и дома да го трпам нивниот простотилак.
Кој град на вториот крак ќе ми го препорачаш? Знам дека сегде плажите се убави, ама сакам да има таверни и шеталишта за навечер. Несакам местото да биде штама. Првиот крак го имам прошетано, дај малку посоветувајме за на вториот додека не сум заминал да не промашам некое пусто гратче.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.811
Поени од реакции
80.289
Кој град на вториот крак ќе ми го препорачаш? Знам дека сегде плажите се убави, ама сакам да има таверни и шеталишта за навечер. Несакам местото да биде штама. Првиот крак го имам прошетано, дај малку посоветувајме за на вториот додека не сум заминал да не промашам некое пусто гратче.
Тоа ти што го бараш го имаат гратчињата на првиот крак Касандра. На Ситонија такво нешто, колку што знам, е Сарти. Другиве се помалку или повеќе за мирен одмор.
 
C

cige

Гостин
Тоа ти што го бараш го имаат гратчињата на првиот крак Касандра. На Ситонија такво нешто, колку што знам, е Сарти. Другиве се помалку или повеќе за мирен одмор.
Кажи ми нешто повеќе за Никити и Неос Мармарас
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.841
Поени од реакции
5.121
Kade mozam da najdam kompanii sto nudat prevoz do Grcija? Planiram da skoknam na dva dena do more, ama nemozam nisto da najdam online.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Kade mozam da najdam kompanii sto nudat prevoz do Grcija? Planiram da skoknam na dva dena do more, ama nemozam nisto da najdam online.
Бисер пром и уште многу други агенции праат тури по 600-700 ден у паралиа и олимпик бич, на пазар3 имаш превоз до грција со кола разгледај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom