Неколку дена во Грција

  • Креатор на темата cige
  • Време на започнување
C

cige

Гостин
И јас на крај да не ја мешам темата ќе кажам само едно се додека ова се однесува на Скопјани моите сограѓани ги мрзи да потрошат 5-8 литри гориво да отидат некои + 200-300 км до Хрватска или Црнa Гора сега имаат нова магистрала без големи патарини.

Или да отидат до Бугарија ако инфраструктурата биде подобра.

Ништо не праиме ќе си идете вие у Грција ко ништо да не било и ќе си терате со 600 евра зијан секој пат кога одите.

Знам дека имаат убави плажи ,знам дека јадете локумадес ,знам дека ви е најблиску ,знам дека не ги поднесувате охриѓани ама малтретирање и скапи цени ќе ве ги поматат вашите калкулации.
Немој да мислиш дека во Хрватска или Црна Гора ќе си поминеш поефтино.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
me interesira kolku odprilika e smestaj vo paralija i dali znaete kolku e da se kaci kola na traekt za na Krf da se odi ?
 
C

cige

Гостин
јас со другарите одевме до ЛИДЛ и од таму накупивме се, не е скапо, башка еден ден накупивме месо за скара бидејќи бевме во вила и можевме да си печеме ако сакаме. Има големи маркети доста ефтини и таму, така да немаш потреба да влечеш јадење од Тинекс и Тедико....
Како идат цените на овошјето и зеленчукот?
 
M

macgowan

Гостин
me interesira kolku odprilika e smestaj vo paralija i dali znaete kolku e da se kaci kola na traekt za na Krf da se odi ?
Игуменица - градот Крф 33 евра за кола и 7 евра по лице, во еден правец, се возиш сат и пол.
Игуменица - Лефкими(јна југот на островот Крф) 26 евра за кола, 6 евра по лице, се возиш 1 сат.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
Како идат цените на овошјето и зеленчукот?
незнам тоа, заради тоа шо не купувавме баш такви работи а и не памтам, знам оти за 13 евра купувавме 26 лименки пиво германско од пола литро
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
me interesira kolku odprilika e smestaj vo paralija i dali znaete kolku e da se kaci kola na traekt za na Krf da se odi ?
Зависи дали одиш со кола на траект или со брод само без кола. Иначе од Игуменица тргнуваш кон Крф.
--- надополнето: 1 јули 2012 во 16:22 ---
Игуменица - градот Крф 33 евра за кола и 7 евра по лице, во еден правец, се возиш сат и пол.
Игуменица - Лефкими(јна југот на островот Крф) 26 евра за кола, 6 евра по лице, се возиш 1 сат.
Ме претрка. :D
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
52
Поени од реакции
3
дали некој досеа бил во Сидари на Крф ?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
дали некој досеа бил во Сидари на Крф ?
Јас сум бил пред 6-7 години. Од тоа што ми текнува, не е лошо местото. Јас тогаш бев сместен во Дасиа. Но не беа нешто плажите добри, не бев многу задоволен од нив. Главниот град Керкира (Крф) ти е топ. Али ако одиш на Крф, мора да одиш и на Палеокастрица.
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
dali moze nekoj da mi kazi dali bil na Sarti i kakvo e mestoto vo odnos na voda, hrana restorani kako se dvizat cenite sakame da odime septemvri pa ... fala
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
dali moze nekoj da mi kazi dali bil na Sarti i kakvo e mestoto vo odnos na voda, hrana restorani kako se dvizat cenite sakame da odime septemvri pa ... fala
најдобро место на вториот крак во секоја смисла на зборот
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
dali moze nekoj da mi kazi dali bil na Sarti i kakvo e mestoto vo odnos na voda, hrana restorani kako se dvizat cenite sakame da odime septemvri pa ... fala
Пред една недела се вратив од Сарти. За смештај во прв ред од 80 евра па нагоре, за 4 души апартман со клима и тв. Вториот ред се наоѓа нешто од 60/70 евра. Плажите топ се, водата кристал чиста. Градчето е колку охрид големо, живо, преполно со маџари и срби, но има и наши многу.
За шетање онака имаш за навечер. Мислам дека земав една визитка од еден тип што издаваше на прв ред соби. нас ни ја спушти до 75 евра собата, но отидовме на друго место, и од таму не ни се свиѓаше и заминавме во друг град.
 
Член од
11 август 2012
Мислења
14
Поени од реакции
24
Пред една недела се вратив од Сарти. За смештај во прв ред од 80 евра па нагоре, за 4 души апартман со клима и тв. Вториот ред се наоѓа нешто од 60/70 евра. Плажите топ се, водата кристал чиста. Градчето е колку охрид големо, живо, преполно со маџари и срби, но има и наши многу.
За шетање онака имаш за навечер. Мислам дека земав една визитка од еден тип што издаваше на прв ред соби. нас ни ја спушти до 75 евра собата, но отидовме на друго место, и од таму не ни се свиѓаше и заминавме во друг град.
извини да те прашам неколку странии наназад имаш понудено број за сместуванје во калитеа може ли ако не ти е тешко да ми го пишеш и колку е од вечер?И да те замолам да ми кажес дали има лидл во близина на калитеа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom