Неи Пори

Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
550
Да ми препорача некој смештај у неи пори? Ама каде што бил, испитано и убаво си поминал.

Фала.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.614
Поени од реакции
9.127
Да ми препорача некој смештај у неи пори? Ама каде што бил, испитано и убаво си поминал.

Фала.


Човекот се вика Ристо, а смештајот е позади кафе-дискотека Марабу близу до плажа.
Ако кај Ристо не најдеш сместување, добар смештај имаш спроти него позади Partenon сувенири.Нормални цени а добар смештај.
Исто така препорака и за
https://www.facebook.com/pages/Nei-Pori-Vila-Tomas-Greece/196315003741662?fref=ts
Блиску до плажа, а средени и чисти апартмани.

И овде
https://www.facebook.com/mikesapartments/photos_stream?tab=photos_albums
не е лошо ;)

Кој период би одел?
 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.859
Поени од реакции
48.739
Хелоу! Гледам пишувате дека има медузи крај на август, ме интересира дали знаете каква е медузната ситуација средина на септември? XD Барам локација за пензионерски одмор, досега сите услови ги исполнува Неи Пори, али медузиве може да го имаат финалниот збор во одлуката, така да помагајте со инфо XD
ја бев средина на септември, пред 7+ години и немаше медузи
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
550
Фала на препораките. Планирам некаде крај на септември да одам. Штотуку си дојдов од Ханиоти/Полихроно и многу тапа си поминав, мислам тапа од гужва и камења на плажа и сл. така да ова место ми го препорачаа како по блиску со убава и песчна плажа, а се надевам дека при крај на септеври ке нема народ многу.

Кој период би одел?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.614
Поени од реакции
9.127
Фала на препораките. Планирам некаде крај на септември да одам. Штотуку си дојдов од Ханиоти/Полихроно и многу тапа си поминав, мислам тапа од гужва и камења на плажа и сл. така да ова место ми го препорачаа како по блиску со убава и песчна плажа, а се надевам дека при крај на септеври ке нема народ многу.
И да има многу народ не се осеќа пошто плажата е огромна. Единствено на шеталиште знае да се напраи гужва ама тој период во кој планираш да одиш не ми се верува да има гужва на шеталиште :pipi:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
452
Поени од реакции
238
Luge znaci period,potocno vikend 15 avgust ako sakate da dojdete vo neipori nemojte nikako,sum go krkal vikendov do nemaj kade seuste sum vo grcija i koga ke se vratam sakam sto pobrzo da zaboravam sto mi se slucuvase.Inaku i predhodno imam ideno vo Nea pori,mestoto top.Ajde sega odpocetok
Vo petokpojdov od Skopjet si stignav sabajleto vo Nea Pori.
Pocnav da baram mesto ,luge od kuka na kuka mesto nemase ,najdov u stariot del mi pobaraa 50 evra.Im rekov ok da pobaram uste na nekoe mesto ke se vratam,koga se vrativ bese zemano.Muabetot e sto e rabotav premnogu skapi stanaa,ako bide ovaka dogodina fakam albanija.Nisto posle toa gi sobarv decata i zenata od plaza i pojdov nakaj leptokarija.Tamu isto nemase mesto.Eden makedonec ni najde mesto 45 evra.Inaku Leptokarija zivo sranje,nemojte nikako da idete tamu.
Duri potoa doznav deka imale grcite nekoj praznik i cela grcija bese dojdena.
Sretnav luge od MK vo Leptokarija mi kazaa deka bile na kracite i tamu nemalo mesto pa dosle navamu i si platile 45 evra.Sto e mnogu e ako e ovaka dogodina ili fakam preuku agencija nea pori ili Albanija mislam deka preteraa godinava.Da ne si go navee coek da ne bese makadeonecot ke se vratev.Inaku za grcite -vo nea pori nemav kontakt so niv nikakov godinive koga idev sega vo Leptokarija imav lugeto se gadovi ,cigani,Isto taka primetiv deka e mnogi necisto,parkovi ulici i slicno nisto ne se cisti barem taka e vo Leptokarija
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
414
Поени од реакции
386
Luge znaci period,potocno vikend 15 avgust ako sakate da dojdete vo neipori nemojte nikako,sum go krkal vikendov do nemaj kade seuste sum vo grcija i koga ke se vratam sakam sto pobrzo da zaboravam sto mi se slucuvase.Inaku i predhodno imam ideno vo Nea pori,mestoto top.Ajde sega odpocetok
Vo petokpojdov od Skopjet si stignav sabajleto vo Nea Pori.
Pocnav da baram mesto ,luge od kuka na kuka mesto nemase ,najdov u stariot del mi pobaraa 50 evra.Im rekov ok da pobaram uste na nekoe mesto ke se vratam,koga se vrativ bese zemano.Muabetot e sto e rabotav premnogu skapi stanaa,ako bide ovaka dogodina fakam albanija.Nisto posle toa gi sobarv decata i zenata od plaza i pojdov nakaj leptokarija.Tamu isto nemase mesto.Eden makedonec ni najde mesto 45 evra.Inaku Leptokarija zivo sranje,nemojte nikako da idete tamu.
Duri potoa doznav deka imale grcite nekoj praznik i cela grcija bese dojdena.
Sretnav luge od MK vo Leptokarija mi kazaa deka bile na kracite i tamu nemalo mesto pa dosle navamu i si platile 45 evra.Sto e mnogu e ako e ovaka dogodina ili fakam preuku agencija nea pori ili Albanija mislam deka preteraa godinava.Da ne si go navee coek da ne bese makadeonecot ke se vratev.Inaku za grcite -vo nea pori nemav kontakt so niv nikakov godinive koga idev sega vo Leptokarija imav lugeto se gadovi ,cigani,Isto taka primetiv deka e mnogi necisto,parkovi ulici i slicno nisto ne se cisti barem taka e vo Leptokarija
Требало да си се сместиш во Платамонас кој ти е на 4км од Неи Пори,штом си бил со кола не ти било проблем да одиш да си се бањаш во Неи Пори 5 минути со кола.Јас така направив бев од 21 до 31 Јули и си најдов сметување студио за 20евра на 300-400 метри од плажата дури имаше и студио за 15 евра ама немаше балконче.
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.038
Поени од реакции
8.878
Luge znaci period,potocno vikend 15 avgust ako sakate da dojdete vo neipori nemojte nikako,sum go krkal vikendov do nemaj kade seuste sum vo grcija i koga ke se vratam sakam sto pobrzo da zaboravam sto mi se slucuvase.Inaku i predhodno imam ideno vo Nea pori,mestoto top.Ajde sega odpocetok
Vo petokpojdov od Skopjet si stignav sabajleto vo Nea Pori.
Pocnav da baram mesto ,luge od kuka na kuka mesto nemase ,najdov u stariot del mi pobaraa 50 evra.Im rekov ok da pobaram uste na nekoe mesto ke se vratam,koga se vrativ bese zemano.Muabetot e sto e rabotav premnogu skapi stanaa,ako bide ovaka dogodina fakam albanija.Nisto posle toa gi sobarv decata i zenata od plaza i pojdov nakaj leptokarija.Tamu isto nemase mesto.Eden makedonec ni najde mesto 45 evra.Inaku Leptokarija zivo sranje,nemojte nikako da idete tamu.
Duri potoa doznav deka imale grcite nekoj praznik i cela grcija bese dojdena.
Sretnav luge od MK vo Leptokarija mi kazaa deka bile na kracite i tamu nemalo mesto pa dosle navamu i si platile 45 evra.Sto e mnogu e ako e ovaka dogodina ili fakam preuku agencija nea pori ili Albanija mislam deka preteraa godinava.Da ne si go navee coek da ne bese makadeonecot ke se vratev.Inaku za grcite -vo nea pori nemav kontakt so niv nikakov godinive koga idev sega vo Leptokarija imav lugeto se gadovi ,cigani,Isto taka primetiv deka e mnogi necisto,parkovi ulici i slicno nisto ne se cisti barem taka e vo Leptokarija
Јас стигнав во саботата, ден после тебе и најдов смештај. Малце беа напумпани цените ама се наоѓаше место. Апартман за 5 души во прв ред-55 евра. Дека е поскапо од претходните години, е. Пред 10 години кога одевме со моите сме наоѓале апартмани за 30 евра во истото место каде што бевме сместени сега. Ама врие од наши и срби. И јас приметив дека има повеќе ѓубре од други години, башка плажата не ја чистат секоја вечер како порано. Ама местото е убаво, плажата е чиста петка, и во никој случај не се споредува со Албанија.
 
M

macgowan

Гостин
Ама местото е убаво, плажата е чиста петка, и во никој случај не се споредува со Албанија.
Без намера да навредам некој или нечие мислење тврдам дека и најголемите тавчетуристички дувла во грција ми се помили од она што го видов и осетив во Ксамил и Саранда.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.293
Поени од реакции
2.787
Уплатив јас од 8ми септември во неи пори преку јк травел за 170 евра за апартман за 7 ноќевања во вториот ред. Би сакал да прашам некој да не има искуство со мобилни при пејд картички со интернет дали има некои опции и колку чини?
 
Член од
24 јули 2014
Мислења
118
Поени од реакции
63
У Неи Пори втор официјален јазик е Спрски. Поише Срби има у Неи Пори него Црногорци у Будва.
 
Член од
5 јули 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
Добар ден, добри луѓе!;)
Следната недела планирам да идам ѕа Неи Пори.
Ми треба некој со бил да ми препорача некој Апартман или куќа приватно да биде без резервации.
фала од напред!:)
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.595
Поени од реакции
12.362
Како е местово почеток на Септември т.е ме интересира периодот од 03.09-10.09 (ова доколку имам време за 7 дена, доколку морам пак на работа би одел само 4-5денови), цена, медузи?
Второто што ме интересира е дали има автобуски превоз (секојдневно Скопје-Неи Пори и колку доаѓа по човек) или е најдобро да одам со свое возило (овој дел ме двоуми поради тоа што немам зелен картон и имам некој технички проблем со возилото што не верувам дека ќе успеам да го средам за подолги релации до тогаш?
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
46
Поени од реакции
9
Ме интересира дали можат да се најдат слободни (евтини) апартмани среде лето?
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.870
Поени од реакции
10.662
Местово е баш погодно за мирен фамилијарен одмор. Мало, чисто, средено, пространи плажи и улици, водата чиста, блиску е и брзо и лесно се стига. Медузи почеток на септември не видов, комарци во соба немаше но пазам многу на тоа а пола од децата беа пликосани посебно на лицето, такви големи пликови во живот немам видено и не ми личеа на убоди од комарци, туку на некакви сипаници. Во разговор родители тврдеа дека се некакви бубачки, не комарци.

Генерално сум задоволен, иако после 3. ден гратчето здосадува некако со оглед на тоа колку е мало. Евентуално нареден пат би барал сместување во Платамонас.
 
На врв Bottom