Неи Пори

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.885
Поени од реакции
48.805
Крај на август е од 35 до 50 евра дуплекс :pipi: Крај на август е супер, нема толку многу гужва.
Ја бев половина на септември и стварно е топ, нема гужва и слично.

Сепак, гужва во Неи Пори, би личела сосема поинаку од гужва во Пефкохори или Ханиоти и други места. Тоа е заради, условно кажано, американската инфраструктура на бившава база.
 
Член од
29 декември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
18
ај ја малку за патот до таму да замарам :)

Имам одено со автобуси или други ме возеле пред некои 6-7 години, ама јас немам возено натаму, па затоа и не сум се замарал со патот.
За плажа, вода, инфраструктура и остали тракаташки знам, ок е, не е да се усереш, ама ок е според цена/дистанца/плажа/сместување параметри.
Прво: Колку патарини има до Неа-Пори?
Второ: Пошто ќе одам со кола и јас ќе возам ме интересира дали некој во скоро време го возел тој пат и има пресни информации оти има измени во цените на патарините, некоја нова патарина имаат додадено и некои рампи на приклучување на автопат, има тунел под Катерини дали се наплаќа за поминување.
Трето: Дали може да се избегнуваат патарините, и ако може, каде да се прави тоа и дали се исплаќа (како што прочитав цените на патарините им се покачени за 35% или во превод некаде 6-7 еур во правец до Неа-Пори или 3 патарини и еден тунел што се наплаќа)

За овие работи прашувам оти скоро на секој сајт има различни информации, плус, за пат 28.5еур нафта и (пази сеа) 14еур патарини :) .
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво на сите.Сакам да се надоврзам на темата и да прашам дали постои опција во грција да промениш денари во менувачниците?Бидејќи со мало дете нели мораш да носиш пари за непланиран трошок а не сакам во евра и сл. зашто сите знаеме кога имаш повеке готови пари од планираните сами излегуваат од џебот :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.614
Поени од реакции
9.127
Здраво на сите.Сакам да се надоврзам на темата и да прашам дали постои опција во грција да промениш денари во менувачниците?Бидејќи со мало дете нели мораш да носиш пари за непланиран трошок а не сакам во евра и сл. зашто сите знаеме кога имаш повеке готови пари од планираните сами излегуваат од џебот :)
Не можеш да промениш денари во евра. Никаде надвор од македонска граница тоа не е можно. Единствено можеш да промениш денари во евра од картица - на банкомат или па да плаќаш со неа во локал/бутик.
 
Член од
13 септември 2012
Мислења
59
Поени од реакции
8
Здраво,
Ме интересира дали има некој контакт мејл/телефон од солидна вила во неа пори за да се направи резервација по пристапни цени ?
Ви благодарам однапред.
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
7
Поени од реакции
3
Nekoj dali ima odeno vo vila Todoros vase mislenje ? Mnogu li e daleku od plazata, denes bev po agencii I samu tamu ima slobodno :(
 
Последно уредено:
Член од
10 март 2014
Мислења
110
Поени од реакции
19
Јас сум бил во вила Докторс плажата беше на пет мин прекрасно морето чисто и одлични ресторани за јадење со солидни цени :D
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
326
ај ја малку за патот до таму да замарам :)

Имам одено со автобуси или други ме возеле пред некои 6-7 години, ама јас немам возено натаму, па затоа и не сум се замарал со патот.
За плажа, вода, инфраструктура и остали тракаташки знам, ок е, не е да се усереш, ама ок е според цена/дистанца/плажа/сместување параметри.
Прво: Колку патарини има до Неа-Пори?
Второ: Пошто ќе одам со кола и јас ќе возам ме интересира дали некој во скоро време го возел тој пат и има пресни информации оти има измени во цените на патарините, некоја нова патарина имаат додадено и некои рампи на приклучување на автопат, има тунел под Катерини дали се наплаќа за поминување.
Трето: Дали може да се избегнуваат патарините, и ако може, каде да се прави тоа и дали се исплаќа (како што прочитав цените на патарините им се покачени за 35% или во превод некаде 6-7 еур во правец до Неа-Пори или 3 патарини и еден тунел што се наплаќа)

За овие работи прашувам оти скоро на секој сајт има различни информации, плус, за пат 28.5еур нафта и (пази сеа) 14еур патарини :) .
Патарини од Скопје до Неи Пори има 6. Три во Македонија Катланово, Велес и Градско (30, 60 и 50 ден.) Во Грција има уште три патарини 1,2 2,2 и 2 евра. Тунел во Грција не поминав едино ако мислиш на подвозникот под пругата што се поминува, таму не се наплаќа. Километри од бензиска макпетрол автокоманда до Неи Пори 314 се возат за 3-3,5 саати се е скоро автопат и се е право. Плинот во Грција е 0,8 евра.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.939
Nekoj dali ima odeno vo vila Todoros vase mislenje ? Mnogu li e daleku od plazata, denes bev po agencii I samu tamu ima slobodno :(
Кај и да се сместиш, плажата ти е на 2-5 минути од вилата. Мало градче е.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.939
Fala mnogu, zosto slednata ulicata posle bulevarot daleku mu se cini
Штознам не верувам дека е сега нешто многу сменето, јас бев пред 3 4 години и местото ми се допадна, мало градче, кај и да си на 5 мин си од плажа, eдини проблем (ако може да се нарече проблем) беше тоа што многу имаше медузи во тој период од годината јас кога бев :D
 
Член од
1 март 2012
Мислења
18
Поени од реакции
3
Здраво ме интересира да ми кажете некоја Вила во Неи Пори каде што сте биле и ако имате бројче да ми дадете.Гледам убави коментари околу местото,па одлучив да отидам таму.Поздрав
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Хелоу! Гледам пишувате дека има медузи крај на август, ме интересира дали знаете каква е медузната ситуација средина на септември? XD Барам локација за пензионерски одмор, досега сите услови ги исполнува Неи Пори, али медузиве може да го имаат финалниот збор во одлуката, така да помагајте со инфо XD
 
C

cige

Гостин
Хелоу! Гледам пишувате дека има медузи крај на август, ме интересира дали знаете каква е медузната ситуација средина на септември? XD Барам локација за пензионерски одмор, досега сите услови ги исполнува Неи Пори, али медузиве може да го имаат финалниот збор во одлуката, така да помагајте со инфо XD
Лани на почетокот на август имаше многу.
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво

Ме интересира ,, дали може да се најде смештач за 20 е од вечер , во неи пори ,, зборувам за соба ?

фала
 
На врв Bottom