Неи Пори

Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.846
Поени од реакции
13.246
Неи Пори е одлично место за фамилијарни луѓе, да здосадува, али пак плажата е огромна и плитко со што немаш мака да ги вардиш децата секоја секунда. Дури и за нефамилијарни ако се инертни луѓето и им е само да се капат и да лежат под лежалка е топ, дури поефтини се лежалките од краците, за островите не се ни споредуваат цените :)
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.924
Поени од реакции
10.872
за островите не се ни споредуваат цените :)
Јас па имам впечаток дека цените се тука некаде, дури на Закинтос на пример, мислам дека доста работи беа и поевтини.

Лежалки конкретно, на Закинтос имаше за 5 евра со две фрапеа, во Неи Пори под 6 не се наоѓаше ( имаше една плажа со интересна понуда, две кафиња, две крофни - задоволително добри и две води за 6 евра).
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.846
Поени од реакции
13.246
Јас па имам впечаток дека цените се тука некаде, дури на Закинтос на пример, мислам дека доста работи беа и поевтини.

Лежалки конкретно, на Закинтос имаше за 5 евра со две фрапеа, во Неи Пори под 6 не се наоѓаше ( имаше една плажа со интересна понуда, две кафиња, две крофни - задоволително добри и две води за 6 евра).
Да добра шема им е таа со крофните и кафето, оваа година секаде се цените покачени.
Не сум бил на Закинтос, споредбата ми беше со Скијатос и Тасос.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
456
Поени од реакции
242
Decki nesto kontakt da dadete mail/viber za u nea pori da prasam ,za kraj na avgust mi treba,he znam godinava so cenite kako ke bidat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom