Неверство без чувства? Дали е неверство?

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Tреба да немаш чувства за да го изневериш партнерот. Чувства, од оние човечките т.е. да бидеш безкичмењак па да направиш такво нешто. Нема друго оправдување, море нема никакво
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Дали ако го изневериш пертенерот,ама ако немаш никакви чѕвства кон таа третата личност--дали тоа е навистина неверство??[
Vidi vaka...neverstvo si e neverstvo...taka da ja ova so ke go kazam vo prodolzenie ke bide moeto mislenje,i ne tolku sovet za tebe,zasto spored napisanoto-ti si go izneverila...Abe luge,pocituvajte si se sebesi i pocituvajte gi tie okolu vas...Kako prvo ako imas cuvstva kon nekogo,so majka baras so drugi? Bidi iskren kazi si-tolku tuka...i produzi na druga prikazna,ali ako kon nekoj si imal cuvstva ne e ubavo da go prais budala-ne bi sakal i tebe nekoj toa da ti go naprai neli? A ako e uklucen i seks vo neverstvoto bi napisala samo tri bukvi PPI (polovo prenoslivi infekcii)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Е ако е без чувства тогаш е опоростено.Жими к..овааа...да. Па што е ако не е неверство???
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
неверството без разлика дали е со чувства или не,сепак е неверство.најчесто понесени од страста,понесени од желбата да вкусиме нешто ново едноставно се препуштаме...дали страста тука е чувство?не.зошто?тоа не е перманентно не постои после неверството,не го предвидуваме дека ке настапи и што е најважно не го бараме кај таа одредена непозната личност.едностсвно го имаш за момент,а после сладост и успех дека во нешто си успеал и на крај празнината.е кога ке настапи празнината на крајот ке дојдат и вистинските чувства за личноста која ја изневеривте.сето ова е факт.следи кај секого,но различно се одразува во понатамошните односи со личноста со која сте во врска.тоа веќе е индивидуално.некаде неверството е корисно,е сега како?ако пред тоа сте биле во конфузија за она што сте го чувствувале за личноста со која сте биле,а сето тоа ви создавало и проблеми во однесувањето кон таа личност,тогаш тоа после неверство може и да се реши(пожелно е да си разјасните без да го преземате овој чекор)би знаеле дали вас ви се допаѓа кога сте со друга личност,дали вие воопшто помислувате на личноста која ја изневерувате,дали кога сте со друга личност ја барате всусност онаа лицност со која сте.....без разлика,сакам да кажам дека после тоа може многу работи да ви станат појасни.да сватите дали сакате да останете со личноста и да откриете што навистина ви недостасувало со неа,да разговарате(но во никој случај не споменувајте за неверството,таква искреност не вие потребна,верувајте)но ако едноставно ви се допаѓа чувството на мамење,тогаш излезете од врската и ловете во ноќите без притоа некој таа нок да ве чека.јас лично не би простила неверство,со чувства или без како сакте,тоа е неверство.но можете да бидете и изневерени и сакани,но изневерени еднаш,два пати веке не сте во категорија сакани.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Неверство си е неверство. .. без разлика имало чуства, немало

само глупите простуваат :\
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Неверство си е неверство. .. без разлика имало чуства, немало

само глупите простуваат :\
Види не мора да значи дека се глупи, тоа не е убав збор. Едноставно има луѓе кои се подготвени да замижат пред неверство затоа што се или премногу заљубени или не ги интересира и не се замараат.

Инаку на темава имам речено: Неверство, ма какво и да е, што и да е, е неверство и неминовно води до крај на врската.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Види не мора да значи дека се глупи,не е тоа убав збор.Едноставно има луѓе кои се подготвени да замижат пред неверство затоа што се или премногу заљубени или не ги интересира и не се замараат.

Инаку на темава имам речено:Неверство ма какво и да е,што и да било е неверство и неминовно води до крај на врската.
#1 bold

Обично тие шо замижуваат ги влечат за нос
Тие шо не се замарат.. ххмм. .. сеа зависи за какви врски збориме. ..

#2 bold

тука имаш право. ..

а сеа вака.. .од кај да знаеш у нервоза и разочарение кога ке те изневерат дали го сакаш партнерот па да му простиш?

а да, глуп не е лош збор. .. its just an expression xD
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
#1 bold

Обично тие шо замижуваат ги влечат за нос
Тие шо не се замарат.. ххмм. .. сеа зависи за какви врски збориме. ..

#2 bold

тука имаш право. ..

а сеа вака.. .од кај да знаеш у нервоза и разочарение кога ке те изневерат дали го сакаш партнерот па да му простиш?

а да, глуп не е лош збор. .. its just an expression xD
Види имаме ист став, само сметам дека не е во ред да викаш дека некој е глуп.
Да речеш наивен, да, ама глуп...не е во ред.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Види имаме ист став,само сметам дека не е во ред да викаш дека некој е глуп.
Да речеш наивен,да,ама глуп..не е во ред.
И за ова глуп би имале исти став.. ама штом јас сум се нарекувал глуп. .. тогаш океј ми стои :smir:
 

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
Abe site varaat!!! Da ne se chudite vo vrska so temava! A so chuvstva a bez chuvstva se vara u veliko! Arno reche Bubo Karov ednash na televizija: u vrska ili u brakot edno neshto ti e sigurno, a toa e deka partnerot ti ima drug/a, se drugo ti e kjar!!! Inache toa dali neverstvo bez chuvstva e neverstvo, isto e !!! Isti k*rac u drugo pakovanje. Pisholozite ja smatraat ovaa pojava ko normalna, samo da ne se preteruva. A ako varate varajte fahmanski! Glupo e da ve otkrijat!
Btw, shvaleri se u moda!
/me on Alka Vuica - Varalica.mp3
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Напоменато е дека тоа се десило без чувства и сметајќи дека неверство е самата помисла да посакуваш нешто (туѓо). Јас не го сметам како неверство. Финтата е тоа што дали ќе поверуваме дека било без чувства :)
П.С. Неверство без чувства? Дали е неверство? :smir:
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
i so i bez cuvstva, neverstvo e neverstvo, samo koj kako si go racuna :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom