На Груевски му расте рејтингот

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Абе цигло неизѕидана!:) Што е битен рејтингот на народот? Нека има Грујо висок рејтинг и нека продолжи да апси комуњари, па ако треба и голи и боси ќе шетаме по дупките на асфалтите!
Вака се гради држава!!
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Стрелец напиша:
Абе цигло неизѕидана!:) Што е битен рејтингот на народот? Нека има Грујо висок рејтинг и нека продолжи да апси комуњари, па ако треба и голи и боси ќе шетаме по дупките на асфалтите!
Вака се гради држава!!
He, he, :icon_bigg :icon_bigg
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Dodeka vie se gordeete kako rejtingot mu bil ...drugarcinjata mu denes ukradoa ili mozebi samo gi skrija 8(osum)mil evra!
Bez navreda vie ne znajte za to,a dali novinarcinjava ce kazat nesto ce citame vecer.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
НА ГРУЕВСКИ МУ РАСТЕ РЕЈТИНГОТ НА НАРОДОТ МУ ПАЃА СТАНДАРДОТ АМА ГЛАВАТА МУ Е КРЕНАТА. (звучи гордо нели?)
 
Член од
3 август 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
i da mu rasti i nigokas da ne go pobedat so lugje kako nego se odi napred
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
neme zanima rejtingot ni malku:) treba nesto konkretno aj so nivna izreka ke kazem.REZULTATI SEGA:) atoa saso ordanoski bese transoarentnost:pos2: uste go plakjaa kosovarite.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Според мене ова е ништо ново и ништо неочекувано.
Мислам дека очекувано беше на најновата анкета повторно да порасне рејтингот на Груевски судејки според работите што ги направи и според потезите што владата ги прави.

Според мене малку чудно но и проблематично е што успеси и добри потези има во сите сфери, проблемот е што целиот тој успех му се препишува само на Груевски. Народот и успехот во економијата и успехот во борбата со криминалот му го препишуваат на Груевски како личности или како премиер а не на целата влада во целина.
И покрај тоа што и влада глобално има голем рејтинг.

И да не се лажеме, колку комуњарите и да зборат, анкетите се најрелевантен фактор за тоа колку народот има доверба во еден човек, а тоа што Радмила Шекеринска нема воопшто рејтинг (што е искрено е многу смешно) тоа е нивен проблем.
СДСМ треба да поработат прво да го кренат рејтингот на партијата и на лидерката, а тогаш со јака и силна опозициона партија, партија на која народот пред се ќе и верува, ќе можат да го рушат рејтингот на Груевски, на владата и на ВМРО-ДПМНЕ.
Затоа што вака смешно е човек кој нема доверба помеѓу народот (зборувам за Шекеринска) да се обидува да кажува работи, кои од една страна не се точни а од друга страна и да се точни за народот не се релевантни и вистинити (затоа што нема доверба во неа-а со тоа и не го подржува она што таа го зборува)

Искрено колку и да се зезаме, нискиот рејтинг на опозицијата и мене почнува да ме загрижува. Искрено срамота е за една партија која до вчера била на власт да има волку ниска доверба. Доверба која место да расте опаѓа. Доверба која ни секојдневните пресови не можат да ја подигнат.
А зошто? Една од причините според мене е тоа што СДСМ има човек-портпарол, кој е непознаата и млада личност. Во време на пад на рејтингот, не можеш да искочиш на прес со личност, која народот прв пат ја гледа и личност која нема кредибилитет да зборува за грешки или правилни и погрешни потези. Личност на која никој не може да и поверува. Според мене рејтингот се билда со “чисти“ но докажани луѓе-ако сеуште има такви во СДСМ.
Таа формула му успеа на Гуревски.
И уште ова ако и понатаму продолжува да паѓа рејтингот на опозиција, тоа ќе биде лошо за Македонија, затоа што на Македонија во овој момент и треба силна и цврста опозиција со јаки луѓе. На Македонија и треба партија во опозиција која буквално треба да и биде коректор на власта за со цел да не се “успие“ и букавлно да се заборави во својот висок рејтинг, што би било лошо за народот.

И уште ова сакала да признааме или не, зад високиот рејтинг на Груевски се кријат добри и вистинска резултати. Но и добри и квалитетни експерти за ПР.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
do prviot most,би додал.:)
A kamenjata ke gi ma na kupce do toa mostovite????? ili treba da si gi nosime od doma......???
..........treba nesto i da se vlecka...nema smisla da bide tolku L'SNO :)

..................nesto mi padna na um...izmeril li nekoj koj e gradientot na porast na REJTINGOT na pemierot????
Da ne se zanesat ovie od negoviot PR ,malku aerodinamika ne ke da e na odmet...na visoki napadni agli moze STOL da pukne dodeka kazes keks........ili sepak nekoj najnov MIRAGE ke da e ????
 

jon

Член од
20 јуни 2007
Мислења
287
Поени од реакции
0
Јас прашав едно едноставно прашање пред 20 поста на истава тема, пошто навистина ми значи да знам лично, а досега никој не даде одговор. Ќе се повторам:
Дали некој познава некого или познава некого што познава некого што со најновата Влада со Грујо му се подобрило нешто во животот (спортска прогноза, берза, лото и сл не се важат).
Јас за себе реков едноставно не познавам никого, ама се сетив дека еднаш сретнав еден келнер од Скопски кафиќ што беше среќен со новите празници што се воведени, затоа што тој одсекогаш баш тие ги славел - беше задоволен. Тоа е конкретен пример.
Мислам дека не боли прашањето туку е баш чесно, има ли некој конкретни примери?
 

jon

Член од
20 јуни 2007
Мислења
287
Поени од реакции
0
Напротив, јас мислам дека твоето прашање на многумина им предизвикува болка!:)
Не би требало, ги читам Хрватските форуми и таму нон стоп ова се прашува и нормално има многу одговори, а нели Македонија е најблиску до Хрватска (добар виц).
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Јас прашав едно едноставно прашање пред 20 поста на истава тема, пошто навистина ми значи да знам лично, а досега никој не даде одговор. Ќе се повторам:
Дали некој познава некого или познава некого што познава некого што со најновата Влада со Грујо му се подобрило нешто во животот (спортска прогноза, берза, лото и сл не се важат).
Јас за себе реков едноставно не познавам никого, ама се сетив дека еднаш сретнав еден келнер од Скопски кафиќ што беше среќен со новите празници што се воведени, затоа што тој одсекогаш баш тие ги славел - беше задоволен. Тоа е конкретен пример.
Мислам дека не боли прашањето туку е баш чесно, има ли некој конкретни примери?
Лично мене ако ме прашуваш, ми се олеснија даноците, и со тоа можам повеќе да вложувам во земјоделието, т.е. во отварање на откупни пукнтови и извоз...Повеќе придохи, помал данок, а и работниците се среќни....

Да ти кажам искрено, и акциите(иако мал број) ми мрднаа малце....се тргува брате се тргува...:wink:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
:
Дали некој познава некого или познава некого што познава некого што со најновата Влада со Грујо му се подобрило нешто во животот ?
А ти синко би сакал за една година 1000 евра просечна плата,а???И јас би сакал,ама за видливи промени треба време.Јави се за 10 години.Ај поздрав...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom