Најчудни јадења што сте ги пробале?

Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Баница од коприви, магданос и уште некоо билка ( фино е , ама со кисело млеко )

Краставици, френки, чушки т.е шопска салата од горе со мед, без оцет и сирење.

Сладолед од леб.. цццц
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.618
Поени од реакции
11.162
Чудно јадење: Лубеница и сирење!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Некои алги мислам дека беа,или така нешто слично,зелено,морско
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Скакулци! :pov:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Риба со чорба која наликуваше на шербет...во чорбата лисја спанаќ..не сакам да експериментирам од тогаш.Стомакот ми знае.
Инаку обожавам мед со портокал.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
262
Поени од реакции
4
Чешки гулаш со нивни кнедлички место леб..и пита од вишни,но кората направена од ориз:salut:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Kopancinja od zabi i toa vo Stip :):) me prasuvaat kakvo e a jas so skisnata faca im velam kakvo e toa meso i bratucedka mi mi veli pa od zaba i mi se nasmeja,mislev deka ke povratam od gnas obicno ne eksperimentiram so jadenjata ni so vkusovite problematicna sum so jadenjata
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
136
Поени од реакции
3
pa vaka ne eksperimentiram so zgotveni jadenja vo koi neznam so ima,i do sea ednas me imaat zeznato mi rekoa deka e pilesko meso i od ko izedov mi rekoa deka bilo meso od delfin,ne bese loso ali mi bese zal :( a inaku imam probano apetisani i imaa mn cuden vkus a to bea indiski orevi mn bljakk :S
a naj cudno jadenje i mi se sviga bi trebalo i vie da probate pa ondah da kazete :)) kiselo mleko i seker e super jadenje probajte nema da zazalite,lubenica i sirenje,banica so tikva,smoki i cokolado, to sea za sea :))
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.178
Поени од реакции
935
Еурокрем + шопска + грозје = посетување на ВЦ-то на кратки интервали. Повеќе не ми текна толку да мешам со јадењето.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Полжави , магаре , јагула ...
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Кинески јадења, како кисело благо пиле например.

И сендвич со коњско месо. њам њам :)
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
хох. Сум јадел лубеница со сирење. :p Па не ми е така чудно ^^ . Ааа да, во таа варијанта постои и грозје со сирење :p
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
После напишаново сигурно ќе мислите дека сум нездрав, ама овие мои "рецепти",навистина вредат да се пробаат. Има неколку чудесни комбинации, кои кога ќе се спомнат предизвикуваат чуство на правење чудни гримаси на лицето, но кога ќе се пробааат.....ЗАКОН СЕ.

1. Парче (кругче) салама, посебна во комбинација со мед. Значи прво си пробувате од саламата а потоа си насрпувате лажиче мед, и тоа го комбинирате.Особено е погодно во зимски периоди. Тоа ми е мене најомилено од такви чудни јадења.

2. Кришка леб во чудесна комбинација со чоколадо.

3. Повторно неговото височество чокладото, овојпат со јаболко....ммммм.....

Пробајте, навистина многу ќе ви се допадне.....поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom