Најчудни јадења што сте ги пробале?

Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Еурокрем на леп + Јогурт = (верувале или не) вкусно е. А еден мој другар јадел муда од октопод (ама не знаел дека е тоа) бидејќи имало многу сличен вкус на пилешко :pos2:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Па можда некакви комбинации од вкусови кои не се совпаѓаат а друго не многу чудно е јагула мислам.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Ананас со тесто за пица или пица Хаваи. А тие луди комбинации со благо,течност и солено по родендени скоро секогаш :)
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Татарски бифтек. Еднаш јадев и никогаш повеќе. Тоа ти е живо месо мелено со разни зачини го малтретираш (месиш) еден саат во памучна ткаенина и треба да стане како паштета и така живо го мачкаш на леб и јадеш (се разбира ако можеш). Инаку специјалитетот потекнува од времето колку што знам на татарите кои биле номадски племиња па бидејќи често се селеле од едно место на друго немале време да готват, па земале живо месо од добиток го ставале под седлото на нивниот коњ и така цел ден додека тие го паселе добитокот месото под седлото со помош на потта на коњот и постојаното налегање од седлото се правело и станувало готово за јадење вечерта кога ќе се врателе од пасење на добитокот.
 
А

Александра Д.

Гостин
Во Германија кога бев јадев нешто..не знам што беше..знам дека имаше некој чудно убав сос преку некои чудно убави колбаси...беше многу убаво!
Постариот ми брат знае да направи некои чудни комбинации кои некогаш не се ни осмелувам да ги пробам:nesum:.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Има некој пробано јогурт да се меша со се живо што постои?Јас јадам секакви јадења, благи, солени, кисели со јогурт.И супер ми оди:)
 
K

kaiser soze

Гостин
Има некој пробано јогурт да се меша со се живо што постои?Јас јадам секакви јадења, благи, солени, кисели со јогурт.И супер ми оди:)
Имам пробано јогурт со ореви во Украина,некој специјалитет му беше.Погадно нешто не сум пиел никогаш.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
црви и жаби. ццц хаха, се зафркавам
Па шо знам јас некоја си морска храна шо мислев дека никојпат нема да ја пробам зш наизглед е мн грда а уствари е фкусна
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
44
Поени од реакции
2
бурек со петарди, хахахаххаха
јапонско јаболко..
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
114
Поени од реакции
3
незнам дали имате пробано врапче, секоја година за Божик јадеме пржени врапчијна и тоа на гладно, татко ми ги лови, а мајка ми ги спрема баш се убави :smir:

имам јадено и смокви со сирејне (суви смокви)и др раб со неможам да се сетам моментално
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Pecen oktopod, lignji i slicna morska hrana...bljak
 

Kajgana Shop

На врв Bottom