Најуспешен градоначалник на Скопје

Кој скопски градоначалник направил најмногу за Скопје / кој најдобро ја извршувал својата работа?


  • Вкупно гласачи
    103
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 јуни 2014
Мислења
21.584
Поени од реакции
34.796
градоначалничкава напишала срцепарателен текст на фб за мицко, премиерот, филипче и кој се не, а за тоа што им должи пари на шофериве и не сака да им плати ништо.

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.817
Поени од реакции
30.907
Малце офтопик: сепак мислам дека пред сите води тој кочанскиот градоначалник кој пушти во употреба косилка за трева на градскиот стадион. :pos: :pos: :pos:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.639
Поени од реакции
9.694
Убедливо Коце со подршка на тогашното вмро и Грујо.Што направија тогаш ,овие комуњароиди неможат ни да замислат да искречат.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.161
Поени од реакции
2.075
До сега немало нормален што бил градоначалник. Коце Трајанов заедно со бандата негова тие години го погребаа Скопје со промените на дуповите и остали превари. Сите овие згради и не планско градење на градот почнаа од него. Сега ни господ не го оправа Скопје. Не ме сфаќајте погрешно, која било власт да беа тогаш ќе го направеа истото али се погодија овие да се.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.299
Поени од реакции
4.792
Коце барем улици ви направи. Град станавте.
Пред тоа запрежни коли со коњи од Топана ви сереа лепешки по скапаните Илинденска и Партизанска.
Булевари добивте. Кружни добивте во Ѓорче, кружни добивте на Партизанска, Кај Католичка црква, кај Автокоманда...
Подобар ви беше хаосот претходно

Сликите зборат за делата

probivanje-na-bul-partizanski-odredi-pred-i-potoa.jpg

119233976_3317011075013825_5089141800885064866_n.jpg

21125668_1443261735722111_592387290783302441_o.jpg

19488605_1382410351807250_6330820839545137609_o.jpg
КАтни гаражи добивте

83_makedonska-falanga.jpg


Велосипедски патеки, паркови, зеленило, канализација

И не сакам да спомнувам инвестиции што не потпаѓаа под Град Скопје како Жичарата на Водно или изградбата на Градскиот Стадион

Ова го имавте бе слепциииии
gradskistadion_pred.jpg


Некој ви овозможи ова
Nacionalna-Arena-Filip-II-Makedonski-1.jpg

ДА не се срамите од племето и семето ваше. Ќе ви дојде странска екипа да сте барем малку горди на државата и како таа ве претставува Вас како нација а потоа и вие како жители во неа.
Ама не памтите. Зошто сте амеби ситнопрофитерски партиски пиунчиња

Затоа што сега низ Град Скопје има 260 Автобуски постојки од времето на Коце Трајановски
524995_477543265627301_1565319314_n.jpg

Се сеќавате како беа претходно?

542819_477543308960630_249328200_n.jpg

^^^^ Oва е тоа транзициско Скопје од пост комунизмот. Ви недостигаат жолтите печурки?

Младински Културен Центар 40 години шајка немаше заковано никој.
Бедемот на независната културна сцена на Скопје и на Македонија
MKC Skopje 0104.jpg

Некој го реновира
мкц-1-.jpg


А најважно од се градот и државата имаа душа

18879942_1357174994330786_7220467153642039167_o.jpg 20-godini-nezavisnost.jpg

Затоа што имаше моменти кога ќе погледнеш наоколу и ќе те удри некоја гордост за тоа што си како нација дека можеби и може да не биде.
Сега тоа го нема. Уживајте во апатијата ебете се утре со блокадите и в памет нека ви биде кантата на Коце Трајановски што со лента ја пуштал во употреба.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.072
Поени од реакции
10.736
Коце барем улици ви направи. Град станавте.
Пред тоа запрежни коли со коњи од Топана ви сереа лепешки по скапаните Илинденска и Партизанска.
Булевари добивте. Кружни добивте во Ѓорче, кружни добивте на Партизанска, Кај Католичка црква, кај Автокоманда...
Подобар ви беше хаосот претходно

Сликите зборат за делата

Прегледај го приврзокот 357783

Прегледај го приврзокот 357784

Прегледај го приврзокот 357785

Прегледај го приврзокот 357786
КАтни гаражи добивте

Прегледај го приврзокот 357791


Велосипедски патеки, паркови, зеленило, канализација

И не сакам да спомнувам инвестиции што не потпаѓаа под Град Скопје како Жичарата на Водно или изградбата на Градскиот Стадион

Ова го имавте бе слепциииии
Прегледај го приврзокот 357792


Некој ви овозможи ова
Прегледај го приврзокот 357793

ДА не се срамите од племето и семето ваше. Ќе ви дојде странска екипа да сте барем малку горди на државата и како таа ве претставува Вас како нација а потоа и вие како жители во неа.
Ама не памтите. Зошто сте амеби ситнопрофитерски партиски пиунчиња

Затоа што сега низ Град Скопје има 260 Автобуски постојки од времето на Коце Трајановски
Прегледај го приврзокот 357795

Се сеќавате како беа претходно?

Прегледај го приврзокот 357796

^^^^ Oва е тоа транзициско Скопје од пост комунизмот. Ви недостигаат жолтите печурки?

Младински Културен Центар 40 години шајка немаше заковано никој.
Бедемот на независната културна сцена на Скопје и на Македонија
Прегледај го приврзокот 357801

Некој го реновира
Прегледај го приврзокот 357802


А најважно од се градот и државата имаа душа

Прегледај го приврзокот 357803Прегледај го приврзокот 357805

Затоа што имаше моменти кога ќе погледнеш наоколу и ќе те удри некоја гордост за тоа што си како нација дека можеби и може да не биде.
Сега тоа го нема. Уживајте во апатијата ебете се утре со блокадите и в памет нека ви биде кантата на Коце Трајановски што со лента ја пуштал во употреба.
Немој сега со тие куршуми, сепак тоа беше режим на кој му се припишува - наводно, бидејќи сите с(м)е невини додека не се докаже спротивното - кражба на сума помеѓу половина милијарда и една милијарда евра.

Колку и да се (не)точни сечените, лепените и монтираните приказни и бајки наменети за корисните шаренолики идиоти, сепак денес е поинакво време, дојде живот, долговите се 3 до 4 пати поголеми во споредба со тие половина милијарда до милијарда евра наводно украдени пари за време на тој режим, истото важи и за даноците, за струјата, за севкупниот животен стандард кој се движи во правец кон престигнување на Монако бидејќи ние блескаме за разлика од остатокот од светот, приоритет се бришењето на историјата и воведувањето на двојазично општество бидејќи без двојазичност не може да функционираат ниту здравството, ниту кривосудството - пардон, правосудството, еве по ново и приватните бизниси нема да можат да функционираат без таа двојазичност - Левица: Воведена противуставна двојазичност во стопанството на целата територија на Македонија, а историјата е застарен концепт кој никој низ светот не се обидува - пардон, секој низ светот, со исклучок на нас - се труди да го заштити и сочува, пола држава плаќа струја за шака села да нуждат врз се` што е македонско, и бројни други благодети ги уживаме, а кои ги немавме за време на тој режим.

Мислам дека единствена грешка во коментарот ти е кружниот тек кај Континентал во Автокоманда, тој беше изграден помеѓу 2005 и 2009 година додека Трифун "жал ми е за името, ама ми треба европски пазар за мојата банка" Костовски беше градоначалник.

Зеленилото исто така не му беше баш силна страна на тој режим, ама барем го имаа на некаков список за Ден на дрвото, додека сега кога дојде живот има далеку поважни приоритети во споредба со зеленилото.

Битно радиодифузната такса ја укинаа, таа беше трн во око на целото општество за време на владеењето на тој режим.
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.735
Поени од реакции
3.035
Па никој, кој стигна го унакази

Кекеновски - исто ко да не бил, една година... за тие пред него појма немам. Веројатно Попов и Ставрев имале потешка задача (Од 1963-1974) за да го кренат градот на нозе после земјотресот во 1963, па тие веројатно би биле меѓу подобрите. :toe:
Пенов - многу малку сработи, имаше некоја реконструкција кај кејот (и безвезе огради околу мостот во центар), плоштадот, дел од паркот.
Костовски - булеварот Словенија што го направи, друго не знам (имаше некои скандали за Кермес беше мислам??). Не го биваше за градоначалник! Беше доста подобар како претседател на РФМ и нормално голем белег остави со Кометал Ѓорче Петров.
Трајановски - бајаги кружни текови направи (кои мислам дека се голем плус, поготово за кај нас), ЈСП платежните картици, новата автобуска, велосипедски патеки, реконструкција на доста улици и плоштадот - ама па и го претера. Мислам дека се трудеше доста за разлика од другите, ама па не можеше да излезе од сенката на Груевски и доста работи заради тоа му се припишуваат на него. Претеризам со градење згради - иако тоа е повеќе на општинските градоначалници?
Шилегов - no comment! Е, оној мостот кај Јане Сандански салата што е започнат во негов мандат. И тука истото продолжи со претерано градење згради и сега во новите згради комотно можеш да гледаш некого што прави во ВЦ и во колку саат. Го имам видено лом направен во еден кафич со Марин заедно.
Данела - Оваа повеќе се расправа, отколку што прави нешто. Дали е во право за автобусиве не знам. Има поглед на вечито поспана. Мора да земе да сработи нешто инаку толку и од неа.

Е па еве, ти кажувам, манипулација е. Приватните нормално е да немаат евиденција за продадени карти кога не продаваат карти. ;)
Зарем тој читачот на билети не покажува вкупна заработка од пример 23-ка што возела 12 саати низ Скопје во текот на денот? Јас во Скопје често сум влегувал во автобус и сум сакал да се возам. Во тие крнтиите приватни почесто, дека се некако попразни (23-ка на пример). :icon_lol: Чудна ми е работава, а посебно чудна што Ленин е врти капа и си тера интерес и со едни и со други. :toe:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.817
Поени од реакции
30.907
Зарем тој читачот на билети не покажува вкупна заработка од пример 23-ка што возела 12 саати низ Скопје во текот на денот? Јас во Скопје често сум влегувал во автобус и сум сакал да се возам. Во тие крнтиите приватни почесто, дека се некако попразни (23-ка на пример). :icon_lol: Чудна ми е работава, а посебно чудна што Ленин е врти капа и си тера интерес и со едни и со други. :toe:
Покажува, ама тие пари не одат кај приватниците. Ти само ја валидираш картичката и ти се минусира или билет или 35 денари кои пред тоа си ги платил на ЈСП. Она не збори за информации колкумина се куцнале во приватните автобуси, секако тоа е неважно, зашто на нив им плаќаа по поминат километар, не по превезени патници. Она збори дека наводно приватниците продавале карти во автобусите ама не пријавувале дека продаваат, што според мене е чиста измислица зашто неколку пати сум прашал дали имаат од тие билетите за 1 возење што можат да се купат кај шоферот - никогаш немале, па сум морал да плаќам со телефон.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.953
Поени од реакции
14.553
еве како се решава Слободата на движење..
https://www.facebook.com/reel/668221761410025/?s=single_unit
ама кај нас самата Полиција е договорена со блокадите, ама кога им треба Швабо да го шетаат тогаш НЕМА блокади, тогаш МВР блокира :mad:
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.072
Поени од реакции
7.987
Шилегов кејот добро го среди. Ги натера да ги повлечат терасиштата, го поплочи, и забрани движење со возила. Претходно ризик беше да се движиш, едно нагазување погрешна плоча и можеш до глужд во вода и кал да се закопаш и локални фиромски копита паркираа кај стигнат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom