Најомилена (култна) сцена од филм

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ова е слободата која никој неможе да ти ја одземе сам си со планините,животните вистинскиот чист свеж планински воздух кој само е достапен на високите места за жал ова не се плаќа не треба месечна рата не треба кредити не треба маестро виза или било која пластична коцка да ти го одредува-подредува животот и веќе познатиот лајфстајл за ова е потребно ти и твојот ендлес ум до каде ќе стигнете до каде и какви ви се плановите или воопшто изморени од човештвото изморени од објаснување искачање дружење лажна социјализација повеќе и повеќе лажни насмевки ставаш крај

Напушташ се и се враќаш на почетокот таму пред се.


 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Шкотскиот акцент е малку зајебен за разбирање па еве ви текст на помош.
Инаку филмот е мнооогу добар кој не го гледал да го гледа Trainspotting (1996)

Tommy: Doesn't it make you proud to be Scottish?

Mark "Rent-boy" Renton: It's SHITE being Scottish! We're the lowest of the low. The scum of the fucking Earth! The most wretched, miserable, servile, pathetic trash that was ever shat into civilization. Some hate the English. I don't. They're just wankers. We, on the other hand, are COLONIZED by wankers. Can't even find a decent culture to be colonized BY. We're ruled by effete arseholes. It's a SHITE state of affairs to be in, Tommy, and ALL the fresh air in the world won't make any fucking difference!
 
W

wicked_1

Гостин
Шкотскиот акцент е малку зајебен за разбирање па еве ви текст на помош.
Инаку филмот е мнооогу добар кој не го гледал да го гледа Trainspotting (1996)

Tommy: Doesn't it make you proud to be Scottish?

Mark "Rent-boy" Renton: It's SHITE being Scottish! We're the lowest of the low. The scum of the fucking Earth! The most wretched, miserable, servile, pathetic trash that was ever shat into civilization. Some hate the English. I don't. They're just wankers. We, on the other hand, are COLONIZED by wankers. Can't even find a decent culture to be colonized BY. We're ruled by effete arseholes. It's a SHITE state of affairs to be in, Tommy, and ALL the fresh air in the world won't make any fucking difference!
епско интервју
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.667
Поени од реакции
11.704
Само луѓе без вкус имаат една најомилена сцена, еден најомилен филм или една најомилена песна/бенд.
Една од многуте омилени сцени која нема никогаш да ја заборавам и која силно ми влијаеше беше:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom