Најомилена (култна) сцена од филм

K

kaiser soze

Гостин
Имам многу,но би ја издвоил сцената од "Вистинска Романса" и моментот кога Денис Хупер му ја објаснува на Кристофер Вокен приказната за потеклото на сицилијанците.Но,потоа следи и одговорот.:)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384

Сите цмиздреа на овој филм. Дури и најтврдокорните пуштиле барем една срамежлива солза :) Една од најпрепознатливите сцени у филмската историја!
Џекк јас летаам....
 
I

Intex

Гостин
Мојата омилена филмска сцена. Кога едно семејство ја зема правдата во свои раце.

Крајот на првиот дел од Boondock Saints.

 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
,,CETIRI SOBI,,-poslednata soba...Tarantino,Tim Roth,Bruce Wilis...Nova Godina,sampanjsko,daska,kofa led,satar,upaljac,dolari,monolog Tarantino style,opklada...prst...Tim kul pedala,fraerite vrateni u realnosta.Nenadminlivo.
Ako moze nekoj da go stavi klipot,stvarno nemam vreme...koj ne go gledal...must see.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256

Филмов ми е омилен го имам гледано околу 5-6 пута сигурно
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
165
Поени од реакции
19
Дефинитивно најинспиративен говор ми се последните неколку минути од филмот "Training day" на Алонзо - Дензел Вашингтон. Сцена која мора да се види
King Kong ain`t got shit on me
лајно ги напрај братов на сите
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Еве друга ама доста крвава е и не е за тие со слабо срце :icon_bigg:

 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.775
Поени од реакции
5.515
страшна сцена :(

 
Ј

јовица11

Гостин
Легендарна сцена од култниот Dead Poets Society

. Сцена која не може да ги остави емоциите рамнодушни. Секој пат ми прикрадува солзи кога ја гледам (како и целиот филм, воглавно). Култен филм со незаборавна реплика "Oh Captain My Captain

"


:cuc::cry:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не можам да го најдам клипот ама дефинитивно од филмот Trainspotting делот кога ќе се предозира и кога камерата ќе добие нова димензија: поглед од гробница.
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31

Kajgana Shop

На врв Bottom