Најомилена (култна) сцена од филм

C

Cool Hand Luke

Гостин
:vozbud: :pos:

Е војско, кој не те служел, не знае што пропуштил. :smir:

 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Ај една сцена од мјузикл колку да ја вратиме темава во живот. И онака сцената 100 пати ја имаат ставено на youtube и 100 пати ја бришат поради „експлицитни материјали“ кои баш и ги нема, ама сега барем ја начекав во период кога стои и не е избришана па да ја постирам...

 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
.. Заебанцијата настрана - ми текна на оваа сцена од Тарантино, единствената причина што овој филм излезе добар (Four Rooms), наводно четири хотелски соби, четири приказни, четири резисери - еден филм, а оваа е собата на Тарантино (при крајот)


 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Прва сцена од Антихрист (2009). Пролог. Дирекно од Јутуб, на цел екран, звучници попуштени, и ако сакате пуштете го во HD.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726

"Forth, and fear no darkness! Arise! Arise, Riders of Theoden! Spears shall be shaken, shields shall be splintered! A sword day... a red day... ere the sun rises!"
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.730
Поени од реакции
4.942

Крајот - најдобриот дел на филмчево.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Еве две добри сцени. Првата е од Троја - Ахиловиот убод :), а втората е од Escape from L.A. на Карпентер - Welcome to the human race :P Уживајте ! :)



 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Моментални топ 5

1. Покултно од ова, здравје! Говрот на Patton
http://www.vidilife.com/video_play_409462 за жал не ја најдов на youtube, али клкнете нема да зажалите.

2. Првата сцена од Кум.The I believe in America speech.

3. Последната сцена од Дони Дарко. Mad world + awakening scene= прајслес

4. Сцената со забите од American History X. Now say good night!

5. И за крај поздравче за сите hopelessly in love, Ингрид Бергман во Казабланка. Play it Sam, play "As time goes by".
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
Штета што не можам да ја најдам сцената кога Џон Мерик вика I AM HUMAN на железничката. Исто и сцената кога оди во домот на докторот во улога на Ентони Хопкинс. Последната сцена е исто тажна, ја има на јутјуб ама нешто не ми го отвора линкот.
Затоа, колку што успеав да најдам приближно перфектно видео, еве го овде.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.511
*сите сцени што ги набројав се спојлери, така да кој не ги гледал филмовиве нека не чита

1. Kрајот на Angel Heart

Мики Рурк кога вика - I know who i am!!! А Де Ниро /Ѓаволот покажува на него со прст; и после кога иде со лифтот надоле, т.е. у пеколот

2. Reservoir Dogs - се знае која сцена :icon_lol:

Мајкл Медсен (''оној типот со рапавиот глас кој увек изгледа покул отколку што би требало да биде'' :pos2:)
кога ќе му го исече увото на цајканот, а у позадина иде ''Stuck in the middle with you''. :music2: Ништо чудно што го избегавале на Медсен после тоа на улица :)

3. Мислам од овој филм беше - Mistress '92

Кристофер Вокен
треба демек да глуми у некој филм и одеднаш ќе се фрли од врв на зграда. Закон!:pos2:

4. Аmerican Werewolf In London

Сцената кога типот што е у главна улога ќе
сања дека наместо у болница е дома со семејството и одеднаш ѕвони некој, татко му отвора и се убацуваат Наци чудовишта !! со узи и ќе го испотепаат цело семејство, све ќе испокршат и ќе ја запалат куќата...:pos2:

5. 12 Monkeys

Одлична глума на Бред Пит у оваа малку подугачка сцена
кога ќе го прошета на Брус Вилис у лудницата и му кажува како стојат работите

 

Kajgana Shop

На врв Bottom