Најефтин супермаркет

Член од
8 октомври 2009
Мислења
655
Поени од реакции
287
 
Член од
24 септември 2018
Мислења
43
Поени од реакции
13
Да сигурно ке бидат ко просечниве маркети по големина што се зашто Супер кит-го не се продадени
Веро има 5-6 бренда грчки кои полека се сретнуваат и во тинекс и рамстор

Моментално само еден во Топанско поле кај Поинт Ритаил


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Зошто не се продадени?". Шо знам така пишуваше на пари.мк. А и логички, ако се од ист газда, ќе си ги работи, и ќе си лапне 50милиончиња. Тера и Супер кит-го, можеби има 20тина маркети?
Автоматски споено мислење:

Nekako bas ne mi se veruva za brojkata od 50M...uste poveke sto, barem kako sto ispadna, deka SuperKitGo I Tera ne vleguva vo dogovorot...
Автоматски споено мислење:


Posto opsto poznato e deka od EU za ovoj pazar idat samo "premium" proizvodi
Можеби е целосно со се роба, договори, опрема, објекти... Не е мала пара влог. Со сите подмирени трошоци кон добавувачите. Може и да е малце скапичко, ама ете, 90% ќе се случи.
Автоматски споено мислење:

Стокомак има огромен асортиман на полски производи. Вкусни и евтини. И не зборам за производи произведени во МК него чист увоз од Полска на кој македонска декларација е накнадно прилепена. Барем малку од малку да вкусиме ЕУ храна, не овие македонски бљувотини.
Полска не е добра по мене. Многу е мистериозна. После тој скандал со кравите, кога болни ги носеа на колење, и сигурно од тоа правеле месо, нарезаци и продавале... Не ми е сигурна во ниедна гранка. Белгија може. Ама Полска никако.
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
259
Поени од реакции
182
"Зошто не се продадени?". Шо знам така пишуваше на пари.мк. А и логички, ако се од ист газда, ќе си ги работи, и ќе си лапне 50милиончиња. Тера и Супер кит-го, можеби има 20тина маркети?
Автоматски споено мислење:
Пробај 40тина.
 
Член од
24 септември 2018
Мислења
43
Поени од реакции
13
Многу ми се интересни Стокомак кои на пост имаат 4.6 илјади лајкови и само 3 коментари. И другите прават, да не се лажеме, ама овие апла.
А, во лајкови, сето ботови. Ваљда лајковите се поважни од квалитетот и услугата.
 
Член од
28 февруари 2014
Мислења
13
Поени од реакции
0
Дали некој има информација, кога планираат да го отворат рускиот ланец на маркети 'Мере'?
Уште пред неколку месеци гледав огласи дека имаа, но сеуште немам слушнато да имаат отворено маркет кај нас.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
1.791
Поени од реакции
3.786
Zatoa, koga zborime za tema "najevtin supermarket", hard diskont ke bide sekogas na prvo mesto. Zatoa Kam ti e ubedlivo prv po promet, pa daaaaleku posle nego ti se, primer, Vero I Tinex. ....

I voopsto, ovoj tip na marketi I vo idnina ke rastat. Lani, najgolem rast imase Kiper, prethodnata godina Stokomak...
Еве да се потврдиме од муабетот пред некое време...

Истражување на „Инсајдер ИД“: Топ 3 синџири маркети за 2021 година
03 ное 2021

Резултатите покажуваат дека и во 2021 година има голем подем на дисконти особено КАМ и „Стокомак“ на првите две позиции.

И двата синџири маркети бележат пораст од 10% за само една година, а со тоа ја зацврстуваат позицијата и привлекуваат сè поголем број потрошувачи. Всушност, КАМ е петта година по ред на првата позиција како префериран синџир од страна на потрошувачите.

Според податоците од 2017 до денес, „Стокомак“ го има најпрогресивниот пораст од сите маркети кои што се анализирани и само во последната година има пораст од приближно 9% во однос на 2020. Од 24,5% се искачува на 49,3% или анализирано од 2017- та до денес, „Стокомак“ има двојно повисоко учество, а со тоа и потрошувачи.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.622
Поени од реакции
6.952
Еве да се потврдиме од муабетот пред некое време...

Истражување на „Инсајдер ИД“: Топ 3 синџири маркети за 2021 година
03 ное 2021

Резултатите покажуваат дека и во 2021 година има голем подем на дисконти особено КАМ и „Стокомак“ на првите две позиции.

И двата синџири маркети бележат пораст од 10% за само една година, а со тоа ја зацврстуваат позицијата и привлекуваат сè поголем број потрошувачи. Всушност, КАМ е петта година по ред на првата позиција како префериран синџир од страна на потрошувачите.

Според податоците од 2017 до денес, „Стокомак“ го има најпрогресивниот пораст од сите маркети кои што се анализирани и само во последната година има пораст од приближно 9% во однос на 2020. Од 24,5% се искачува на 49,3% или анализирано од 2017- та до денес, „Стокомак“ има двојно повисоко учество, а со тоа и потрошувачи.
А тоа што ти говори? Дека народот се посиромашен и посиромашен
Него Кам за рускиов маркет Мере е Веро, овие мислам ке бидат најефтини


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.935
Поени од реакции
19.823
Денес прв пат влегов во ДИМ маркет, имаат ок цени, малку поразлична понуда од КАМ и СТОКОМАК.
На прв поглед ми изгледаат ценовно нешто измеѓу Стокомак и Жито, па и нешто така се во поглед на уреденост внатре.
Приметив дека дел од производите кои ги купувам во Тинекс, се далеку поефтини кај овие.
 
Член од
24 септември 2018
Мислења
43
Поени од реакции
13
Дали КАМ, СТОКОМАК или Тинекс, Веројатно е исто, нема некоја голема заштеда. Можеби 1000-3000 денари, на месечно ниво. И Тинекс има акции со 30-40% и цените некогаш им се и поевтини од КАМ, Стокомак, Киппер.
А да имаш пари, и земаш добра палата, а сепак одиш во КАМ, за да заштедиш, а од друга страна пушиш по 2-3 пак. цигари на ден, 2-3 пива, оставаш бакшиш на келнери по 50+ денари, се коцка тоа значи дека си психички слаб т.е. глупав, т.е. не го цениш својот живот и животот на твоите блиски. А за тие што одвај врзуваат крај со крај, донекаде е и во ред, да одат во такви маркети. А да земаш 30000+ и да шеташ по КАМ, да листаш флаери на ФБ, треба интелегенцијата да ти биде во минус.
Што повеќе такви дисконтинуитет, значи дека луѓето се се' посиромашни. Ваквиот систем на владеење и организирање на општеството го прави тоа. Сами го сакаа капитализмот.
 

ŠtrokaviMozak

Marijana Vutric
Член од
10 ноември 2021
Мислења
15
Поени од реакции
69
Мислам дека стокомак и кам маркет се најевтини, дека има крембанани од 5 денари. Еднаш отидов да купам крембананче пошо ми се јадеше нешо благо и го видов еден другар како пазари... и ме примети и ми вика дојди бе брат, ај ке идеме кафе едно да испиеме и ќе играме фифа на сони плејстејшн кај мене. И му викам ја, ајде бе брат може, ама имаш ли 2 џоистика? му викам ја. Неам бе брат неам, ама земи го ти твојот од дома. И бев до дома, земав контролерот, ама морав да ја обивам вратата од станот пошо клучот од дома сум го изгубил негде. Го барав насекаде, никаде го немаше. Имаше привезок од еден фудбалски клуб од Англија. Амблемот на Астон Вила.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.758
Поени од реакции
2.350
Дали КАМ, СТОКОМАК или Тинекс, Веројатно е исто, нема некоја голема заштеда. Можеби 1000-3000 денари, на месечно ниво. И Тинекс има акции со 30-40% и цените некогаш им се и поевтини од КАМ, Стокомак, Киппер.
А да имаш пари, и земаш добра палата, а сепак одиш во КАМ, за да заштедиш, а од друга страна пушиш по 2-3 пак. цигари на ден, 2-3 пива, оставаш бакшиш на келнери по 50+ денари, се коцка тоа значи дека си психички слаб т.е. глупав, т.е. не го цениш својот живот и животот на твоите блиски. А за тие што одвај врзуваат крај со крај, донекаде е и во ред, да одат во такви маркети. А да земаш 30000+ и да шеташ по КАМ, да листаш флаери на ФБ, треба интелегенцијата да ти биде во минус.
Што повеќе такви дисконтинуитет, значи дека луѓето се се' посиромашни. Ваквиот систем на владеење и организирање на општеството го прави тоа. Сами го сакаа капитализмот.
Ами што правиме со луѓе што им е мотото „Се пазари од таму каде што ти е најблиску“??? Не е битно колкава е цената!!!
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
34
Поени од реакции
73
Јас би ги класификувал вака:
Стокомак - најефтин
КАМ - најдобар сооднос цена-квалитет
Тинекс/Веро - скапоча, ама time value, т.е. за човек што зима висока плата и буквално времето му е пари, боље да отиде до овие да си испазари се што му треба неголи да кружи у другите и да ги помине и овие само колку да заштеди Х пари.
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
58
Поени од реакции
42
здраво... ме интересира кој може да ми помогне мене како новодоселен во ск (седам близу до стара железничка) па ме интересира кој од маркетите е најефтин рамстор гледам има нешто со картиците поефтино ама мн цени му се набацани во близина имам и тинекс и кам маркет кој е според вас најефтин ????
STOKOMAK gi sie site
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
878
Поени од реакции
1.161
Дали КАМ, СТОКОМАК или Тинекс, Веројатно е исто, нема некоја голема заштеда. Можеби 1000-3000 денари, на месечно ниво. И Тинекс има акции со 30-40% и цените некогаш им се и поевтини од КАМ, Стокомак, Киппер.
А да имаш пари, и земаш добра палата, а сепак одиш во КАМ, за да заштедиш, а од друга страна пушиш по 2-3 пак. цигари на ден, 2-3 пива, оставаш бакшиш на келнери по 50+ денари, се коцка тоа значи дека си психички слаб т.е. глупав, т.е. не го цениш својот живот и животот на твоите блиски. А за тие што одвај врзуваат крај со крај, донекаде е и во ред, да одат во такви маркети. А да земаш 30000+ и да шеташ по КАМ, да листаш флаери на ФБ, треба интелегенцијата да ти биде во минус.
Што повеќе такви дисконтинуитет, значи дека луѓето се се' посиромашни. Ваквиот систем на владеење и организирање на општеството го прави тоа. Сами го сакаа капитализмот.
Поглуп пост од дамна немам прочитано на форумов на било која тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom